Subvenciniranje vrtca

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
šteje se uporabna površina, ki je zapisana v gursu. kleti, shrambe, garaže in štale gredo ven... Posledično je cenzus kar težko doseči, sploh če si malo pazil kaj govoriš pri popisu nepremičnin ali kasneje pri vrisu hiše, če je šlo za novogradnjo. svak, ki ni in se je hvalil z ne vem čim, lepo najde svojo hiško na odločbi in se tolaži, da je pač veliko bajto zgradil.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Evo mi smo za 20€ na glavo na mesec padli v 2 razreda višji razred. Zaradi ene parcele, ki sem jo poerbal, ki vse skup ni nič vredno.

Pa naj še kdo reče da se ne gre za eure.

Razlika v plačilu bo kar nekaj več kot tistih 80€ na mesec, ki jih imamo “preveč”.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.675
3.560
113
Pri treh družinskih članih rabiš za 20 eur ugotovljenega fiktivnega mesečnega dohodka na člana ob 0.40 % obrestni meri (takšno uporabljajo trenutno) točno 180.000 eur premoženja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To ti pa ne verjamem oziroma parcela ni nicvredna...

Mogoče ni samo zaradi parcele ampak dejansko za 20€/mesec smo šli najprej za en razred gor, v tem razredu se pa neha stanovanjski kredit štet v strošek in se začne štet v premoženje in takoj v najvišji razred....tako da resno razmišljam, da bi si plačo znižal za 250€/mesec do konca leta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
a se kdaj stanovnanjski kredit šteje v strošek? resno vprašam... sem mislila, da to ni. Na kakšen način se upošteva?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
hvala za odgovor. sem bolj usmerjeno lahko poiskala...

če se kdo najde v kaki, kjer upoštevajo, pa ni vedel... jih pa seveda ful manjka...

Ljubljana:

Znižanje plačila zaradi stanovanjskega kredita

MOL je ohranila tudi znižanje plačila vrtca za en dohodkovni razred od 2. do vključno 6. dohodkovnega razreda, staršem otrok, ki predložijo dokazila o reševanju osnovnega stanovanjskega problema.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Mogoče ni samo zaradi parcele ampak dejansko za 20€/mesec smo šli najprej za en razred gor, v tem razredu se pa neha stanovanjski kredit štet v strošek in se začne štet v premoženje in takoj v najvišji razred....tako da resno razmišljam, da bi si plačo znižal za 250€/mesec do konca leta.

sam veš za koliko so ti jo ocenili potem pa vstavi v:
X*0,4/100/st. oseb/12

Stanvanjski kredit pa ne vem kako ti lahko gre v premoženje. Tega denarja na računu ni oziroma ne bi smelo biti. Pa spet, pri plači o kakršni govoriš da jo imata (skupaj 688,54*4=2750€) ga ne dobiš toliko, da zdaj bi šel pa kar v najvišji razred. najvišji razred se začne pri 1034,15€/mesec na osebo. Če so ti en dan prej nakazali kredo na TRR pa še nisi uspel plačati nepremičnine, potem ti je na računu sedelo v momentu ko se je CSD spomnil preko 4 milijone. ne rečem da ne, ampak krede na 2700 plače pa ni bilo toliko.

Izračun temelji seveda na podatkih, ki si jih dal...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To ti pa ne verjamem oziroma parcela ni nicvredna...

Mogoče ni samo zaradi parcele ampak dejansko za 20€/mesec smo šli najprej za en razred gor, v tem razredu se pa neha stanovanjski kredit štet v strošek in se začne štet v premoženje in takoj v najvišji razred....tako da resno razmišljam, da bi si plačo znižal za
sam veš za koliko so ti jo ocenili potem pa vstavi v:
X*0,4/100/st. oseb/12

Stanvanjski kredit pa ne vem kako ti lahko gre v premoženje. Tega denarja na računu ni oziroma ne bi smelo biti. Pa spet, pri plači o kakršni govoriš da jo imata (skupaj 688,54*4=2750€) ga ne dobiš toliko, da zdaj bi šel pa kar v najvišji razred. najvišji razred se začne pri 1034,15€/mesec na osebo. Če so ti en dan prej nakazali kredo na TRR pa še nisi uspel plačati nepremičnine, potem ti je na računu sedelo v momentu ko se je CSD spomnil preko 4 milijone. ne rečem da ne, ampak krede na 2700 plače pa ni bilo toliko.

Izračun temelji seveda na podatkih, ki si jih dal...

V Lj se šteje kredit do določenega dohodka. Ko prideš nad ta dohodek ti kredita ne štejejo več kar te avtomatsko da še en razred višje.

Iz 5.-7. saj kaj dosti več jih pa po mojem ni
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, če si v 6 razredu, padeš v 5ga. Ker pa kot te razumem, si presegel za 20€ 6. razred in si v 7., pa ostaneš v 7 in je torej 2 razreda razlike. Razredov je 9. Zadnji je, kot rečeno 1034,15+€ po glavi...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Sicer čisti off topic, ampak...
...a se samo meni zdi grozljivo, čudno(?)..., da tam ena referentka na CSD,/vrtcu vrednoti tvoje premoženje in ti tozadevno določa plačilo vrtca??
Kaj pa GDPR, varstvo/tajnost podatkov itd... ...da o usposobljenosti sploh ne govorim.
A bomo kmalu še kruh v trgovini plačevali različno, glede na premoženje, ki ga kdo ima?!?!
Ma =bemti socializem in "enakost".
.
Aja, pa tista tabela na prejšnji strani... ...po njej 90% ljudi v ljubljanskih stanovanjih živi na premajhni kvadraturi:bonk:.
Da o velikosti stanovanj npr. po evropskih mestih sploh ne govorimo...
Butale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Referentka nič ne določa, ona samo sledi navodilom. Podatkov ni treba dati nobenih in nimajo nobenega vpogleda, razen če želiš uveljavljati znižano plačilo vrtca in ostale fore socialne politike
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.675
3.560
113
Sicer čisti off topic, ampak...
...a se samo meni zdi grozljivo, čudno(?)..., da tam ena referentka na CSD,/vrtcu vrednoti tvoje premoženje in ti tozadevno določa plačilo vrtca??
Kaj pa GDPR, varstvo/tajnost podatkov itd... ...da o usposobljenosti sploh ne govorim.
A bomo kmalu še kruh v trgovini plačevali različno, glede na premoženje, ki ga kdo ima?!?!
Ma =bemti socializem in "enakost".
.
Aja, pa tista tabela na prejšnji strani... ...po njej 90% ljudi v ljubljanskih stanovanjih živi na premajhni kvadraturi:bonk:.
Da o velikosti stanovanj npr. po evropskih mestih sploh ne govorimo...
Butale.

Nihče nikogar ne sili da prosi za socialo. Pa tudi sicer, gre za pravico posameznika in ne za dolžnost države. Pravica posameznika pa pride takoj za opravljenimi dolžnostmi, ki jih predpiše država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.398
9.140
113
naj bo vesela da ima visoke dohodke. da padeš v višji razred pri 5 članih, je moralo biti dobro leto, pa še nov avto kupit. ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz nisem nič rekla v katerem razredu sem...

EDIT:
Aja stekam, sem se enkrat prebrala. Nima veze v katerem sem bila prejšnje leto pa lani pa kokorkoli, gre za to da sem skupaj vrgla plače in premoženje in narobe predvidela. Dejansko sem za njih imela slabše leto kot sem mislila da bo...
 
Nazadnje urejeno: