Subvenciniranje vrtca

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
meni mislim, da so odšteli nakazilo plače. ...

Po navadi gledajo stanje na računu po 15. v mesecu in upoštevajo znesek kot privarčevano stanje.
Briga njih, da imaš še za višino plače položnic na polici za plačat.

Najboljše, da imaš limit v minus in plačo takoj dvigneš iz računa.
Poleg tega imej avto na lizing, da ti ne bodo prišteli še prihodek za avto!
Banda ciganska...
jezen.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Kaj je ponavadi in kaj se tebi zdi je tukaj vseeno.

Kot že navedeno prej in kot je Sajkek napisal, na računu, na katerega prejemam plačo so mi od ugotovljenega stanja odšteli zadnjo plačo in upoštevali znižan znesek.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj je ponavadi in kaj se tebi zdi je tukaj vseeno.

Kot že navedeno prej in kot je Sajkek napisal, na računu, na katerega prejemam plačo so mi od ugotovljenega stanja odšteli zadnjo plačo in upoštevali znižan znesek.

No meni je lani niso! Še huje, celo plačo so mi šteli v premoženje! V zagovor zakaj je nisem dvignil je bilo to, da smo bili ta čas na morju. Enako letos, ampak še 1x iste napake nisem naredil, zelo verjetno pa bom moral to naredit še pri naslednji...
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Joj kakšna krivica. Na izračunu se je to poznalo kolk? En ali tri cente?

Ne gre se za poznalo. Gre se za idiotso razmišljanje ljudi na CSD. In tako kot delajo oni, dela celotna javna uprava.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Joj kakšna krivica. Na izračunu se je to poznalo kolk? En ali tri cente?

Ne gre se za poznalo. Gre se za idiotso razmišljanje ljudi na CSD. In tako kot delajo oni, dela celotna javna uprava.

Aja, ti povem še boljši paradox? Ker mi garažo v bloku kjer živim (pa je del stavbe, je pod bloki) štejejo v premoženje, mi točno ta znesek na letni ravni dvigne ceno vrtca za en razred (ja, tako na meji se potikam). Tako da se tudi tistih par cenov od plače pozna.

Če smo že glih pri tem...

Na letni ravni pa je to naneslo skorajda 600€ pri razliki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Danes sem dobila obvestilo iz vrtca (smo jo vsi najbrž), da zna biti, da odločbe ne bo pravi čas in da za tiste, ki je še ne bo, bodo pavšalno napisali položnico za 35% zneska in potem se bo poracunati naslednji mesec. Ali kot dobropis ali kot višja položnica, odvisno kam padeš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Zlata garaža praviš? Pokrita z bankovci za 500 eur? A nebi raje na izračun počakal in potem komentiral? Ker do takrat ni vse skupaj nič drugega kot šank nabijanje. Sicer pa jasno da je tričetrt alterja za en cent čez mejo. Ostala četrtina pa zna računat.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zlata garaža praviš? Pokrita z bankovci za 500 eur? A nebi raje na izračun počakal in potem komentiral? Ker do takrat ni vse skupaj nič drugega kot šank nabijanje. Sicer pa jasno da je tričetrt alterja za en cent čez mejo. Ostala četrtina pa zna računat.


Al pa če se ti nekam skriješ pa nehaš nabija u 3PM na stvareh, na katerih nimaš pojma? Če ti nisi na meji za par € ne pomen da noben ni.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Vloga za ponovno uveljavljanje oddana preko e-uprave je od 2.8.16 v resevanju...me res zanima kdaj se bodo kaj zmigali. Je pa zanimivo, da je status presnje vloge,ki sem jo dobil ze reseno se vedno v resevanju od 21.12.2015.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Nisem na meji, ampak za las čez, kot vsi. Samo da sem jaz zaradi plače, najemnine in stanovanja, od katerih pride 99% dohodka, in ne zaradi 1%, ki ga prinesejo otroški računi in zlate garaže. Oziroma nečesa tretjega, kar pač mačka na repu prinese.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Ne gre se za poznalo. Gre se za idiotso razmišljanje ljudi na CSD. In tako kot delajo oni, dela celotna javna uprava.
Če se kaj spoznam na te reči, verjetno delajo točno tisto in točno tako kot je po zakonodaji pravilno. Strogo po črki zakona.
Ali smejo mogoče kako drugač?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Drzava je v kreativnosti "racunovodstva" vsaj desetletje pred državljani (vkljucno s fusarji, sp z minimalcem in avtom za 100k....) sem ravo s seje sveta starsev. Da ti vidis kreativnost obcine, drzave.... Ne bi bil ravnatelj pa ce mi Cerar da svojo placo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Ne gre se za poznalo. Gre se za idiotso razmišljanje ljudi na CSD. In tako kot delajo oni, dela celotna javna uprava.
Če se kaj spoznam na te reči, verjetno delajo točno tisto in točno tako kot je po zakonodaji pravilno. Strogo po črki zakona.
Ali smejo mogoče kako drugač?
Ce je zakon napisan v njeno korist! Sicer moras iti vsaj do evropskega sodisca da dokazes da so ti kratene pravice po zakonu. Pri nas ne uspes s pritozbami, pa če....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Ti se vedno gonis svojo pokvarjeno lajno. Glej, 100x je bilo ze napisano da so vsem po vrsti, kar povprek ugodno resili pritozbe. Vsem. Razen onim ki se niso pritozili.

Ta tema gre vsaki 2 strani enak krog. Najprej jokica ali dve kako jim qrbe pozresne birokratske zaradi otroskih prihrankov nabijajo polni vrtec smrk, potem pet mojih kontra izracunov in nazadnje se tvoja o neporavnanih krivicah iz leta 2010. Vsem so vrnili denar, tudi za vec let in tudi po vec k eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Komu so vrnili? Poglej si prispevke po tv. Ko sem izgubil sluzbo sem še po dveh letih placeval vrtec kot da sem v sluzbi (pac zadnja veljavna dohodnina), ko sem sluzbo dobil, sem od prvega dne sluzbe placeval ceno na osnovi place (in ne lanske oziroma predlanske dohodnine). Pritozba je bila zavrnjena

Ko sem prodal flet , in kupil hiso so uposteval vse prihranke za hiso in samo hišo ki je bila prevelika. Ceprav prihrankov z dnem podpisa pogodbe ni bilo vec. Se dobro da niso vkljucili se fleta. Potem bi imel cetrt mio premozenja, ceprav sem ga imel samo pol v obliki nepremičnine v kateri smo ziveli.
Pritozba je bila zavrnjena.
Kdaj so vrnili, kaj moram narediti da bodo vrnili.
In ja se 100x bom gonil to pokvarjeno lajno, ker ne bom ovca ki bi samo bejal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Ovce, ki so se pritozile so dobile ves denar nazaj. Leta 2014. Tko da, ne vem. Da nisi ti dal na kaksno napacno ministrstvo (za kmetijstvo) pritozbe?

Pisem za izracune iz tvojega prvega odstavka ko je bila upostevana zadnja izdana dohodninska odlocba tudi ce kasnejse sploh nisi dobil. Skratka tocno tvoj primer. Se enkrat, poravnava je bila narejena kar povprek na horuk, raje vec kot premalo, samo da gre zadeva dol z mize.

Zgodbe iz tvojega drugega odstavka pa so pickin dim. 250k premozenja bi ti prineslo v najslabsem moznem izidu preskok enega razreda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Zanimivo, bom o tej vrnitvi povprasal referentke na csd. Pri nas se marsikaj naredi na horuk, ampak za ovce ne tako kot si napisal (raje vec kot premalo). Mogoce tudi Tersek kaj ve o tem.
Pritozbo mi je sicer zavrnilo ministrstvo za kreativno racunovodstvo. Saj ves kje imajo sedež? Ce bom pri volji bom poiskal takrat veljavni zakon in clen na katerega sem se skliceval. Ker vem da je tudi takrat vseboval clen, da je potrebno javiti spremenjene okoliscine v xy dneh.


Kaj je sele garaža potem., ce je cetrt mio pickin dim....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:


Zgodbe iz tvojega drugega odstavka pa so pickin dim. 250k premozenja bi ti prineslo v najslabsem moznem izidu preskok enega razreda.

Aha, torej 250k€ pri takratnih skorajda 4%(kolikor imam v glavi) fiktivnega premoženja je zate pičkin dim? 10 jurjev letnega fiktivnega dohodka je zate pičkin dim? To je praktično za nekatere cela plača, ne pa preskok enega razreda...

En razred sem preskočil jaz, s samo 600 fiktivnega premoženja na letni ravni (in ja, očitno je garaža zlata, no zraven je še kevdr pa še en parkplac, ampak pustimo fuknjeno etažiranje).

Danes, ko je ta procent pod 1 je to verjetno dovolj, da ne bom padel v razredih, pa verjetno tudi Hanzi nebi...
wink-1.gif


Ma pa vseeno zanima kdo dela na CSD. Ali ti, ali tvoja boljša polovica
evil.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
jello vztraja pri svojem, da samo on zna računati in da samo on razume kaj je fiktiven dohodek in kaj obresti na ta dohodek in nihče drug, ki samo omeni, da spremeni razred. bože ne daj, da se tisti ki gre v predzadnjega v zadnji razred zagovori, pa reče da bo moral plačati poln vrtec, ker je na meji, ker potem plane, da je bebec. na suho, ne ve, kje sarta, kot da bi vsi v drugem ali tretjem. Kar me čudi, glede na to, da je razrede v prejšnjem izmed teh mnogih ciklov ki jih omenja, razlagal kako nekdo s povprečno plačo (par, vsak povprečna plača) in enim otrokom plača poln vrtec, ker ni vedel, da se upošteva neto in ne bruto plača. kot da so vsi brezposelni ali na minimalcu.

v bistvu gre bolj zato, da on razume te fiktivne dohodke in to mora na vsak način povedati. žal na način, ki nam je slovencem v zibko dan, tako da poudarja, kako so drugi glupi.