Subvenciniranje vrtca

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Normalno, da izkoristiš. Res pa je, da jaz še v nobeni pisarni za podaljšanje registracije nisem videl obvestila o tem in sem prvih par let to spregledal. Kdove kaj vse je še možno skozi našo socialo in niti ne vemo. Po mojem bi pipca morala biti samo ena in edina... CSD, pa naj bodo otroški dodatki večji.
Karitas in Rdeči križ se včasih ukvarjata tudi s tem, da socialno ogroženim pomagata na CSD in pri drugih inštitucijah dobiti vse tisto, kar jim po zakonodaji pripada. Zakaj jim tega ne zagotovi zmeraj CSD sam po službeni dolžnosti?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik disc pravi:
KDaj dobimo obvestilo o subvenciji? Oddala sva prvi teden v mesecu, pa še nič?
smile-1.gif

Mi smo dobili v prvi polovici avgusta, oddali pa 1.8.

Okoli 160 eur bo stal vrtec, 53%
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
eno vprašanje, ki se ne nanaša na tele vloge, ampak naslov teme je primeren.

v vrtcu imam dva, drugi plača 30% cene, ki bi bila drugače. imela sem rezervacijo za oba in pri prvem je bila upoštevana, pri drugem so mi rekli, da je ne morejo. je to povsod tako... ker okoli teh rezervacij res nič ne piše. saj verjamem, že tako je fletno, da ima drugi toliko ceneje, ampak me čudi, da nikdar nihče ni nič omenil...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Ja, rezervacija (plačaš samo 30% običajnega zneska) velja samo za tistega, za katerega plačuješ "polno" ceno.
Za drugega pa že itak plačuješ samo 30%.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Rezervacijo načeloma subvencionira občina - oni bi morali imeti odgovor na tvoje vprašanje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Ksz

Obrestno mero za izračun fiktivnega dohodka iz premoženja so znižali na 0.96. So mi pa pravila na podlagi katerih dobijo stanja na Trr vsako leto manj jasna. Včasih so dobili stanje in ga upoštevali v celoti. Zdaj so ugotovili stanja in na enem trr upoštevali ca. četrtino ugotovljenega stanja, na preostalih dveh pa skoraj vse. Recimo 95%. Se je že kdo konkretno pozabaval s tem. Razlike na koncu niso omembe vredne ampak iz firbca me zanima.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
eno vprašanje, ki se ne nanaša na tele vloge, ampak naslov teme je primeren.
v vrtcu imam dva, drugi plača 30% cene, ki bi bila drugače. imela sem rezervacijo za oba in pri prvem je bila upoštevana, pri drugem so mi rekli, da je ne morejo. je to povsod tako... ker okoli teh rezervacij res nič ne piše. saj verjamem, že tako je fletno, da ima drugi toliko ceneje, ampak me čudi, da nikdar nihče ni nič omenil...

Pri nas v Ljubljani je isto.

LP Sandi
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Na dan ko rešuje vlogo. Kot sem že prej napisal, ni nujno da se upošteva celotno stanje (mislim da so od ugotovljenega stanja odšteli zadnjo plačo, ampak samo pri računu na katerega dobivam plačo, pri ostalih računih so upoštevali ugotovljeno stanje skoraj v celoti).
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
eno vprašanje, ki se ne nanaša na tele vloge, ampak naslov teme je primeren.

v vrtcu imam dva, drugi plača 30% cene, ki bi bila drugače. imela sem rezervacijo za oba in pri prvem je bila upoštevana, pri drugem so mi rekli, da je ne morejo. je to povsod tako... ker okoli teh rezervacij res nič ne piše. saj verjamem, že tako je fletno, da ima drugi toliko ceneje, ampak me čudi, da nikdar nihče ni nič omenil...

Pri nas isto, potrdili so tudi na MOLu. Imela sem primer, ko je bil mlajši otrok cel mesec zdravniško odsoten. In ni bilo možno uveljavljati celomesečne odsotnosti, ker gre za drugega otroka, za katerega se že tako plačuje 30% - se pravi, kot bi bil drugi vseskozi na rezervaciji.
Torej, rezervacija je samo za prvega otroka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.724
6.324
113
Ksz

Pise da se upostevajo tudi lastniski delezi v podjetjih. A ma kdo izkusnje s tem? A gledajo osnovni kapital (ki je komot 7500 eur) al cisti dobicek druzbe ali kaj drugega?

Ze vnaprej hvala za odgovore
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Na dan ko rešuje vlogo. Kot sem že prej napisal, ni nujno da se upošteva celotno stanje (mislim da so od ugotovljenega stanja odšteli zadnjo plačo, ampak samo pri računu na katerega dobivam plačo, pri ostalih računih so upoštevali ugotovljeno stanje skoraj v celoti).

meni mislim, da so odšteli nakazilo plače. ...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Samo v vednost. Sem danes, po več kot mesecu dni klical na CSD, kdaj mislijo kaj izdati odločbo.

Danes, 19.9. rešujejo vloge, ki so prispele 8.8. Torej so v skoraj dveh mesecih rešili reci in piši vlog za en teden dni.

Seveda jih briga 30 dnevni zakonski rok za odločbo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Pravijo da bodo vse vloge rešili septembra. Jaz sem odločbo dobil prejšnji teden, za vlogo oddano 6.8.