Subaru Levorg, Forester, ...

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
sem fural mazdo, dve 6 in eno 3 pa NA motorje. zadnja je bila letnik..2017, mogoče 2016. je šla čez 190..ampak se je treba navadit..ko bi prehiteval iz 5 v tretjo..gas..pol pa šele ven...ko pa ima hitrost oz ko presežeš 150 gre naprej tako kto vse drugo.

ps
za off, pravi awd, trpežen, 15 let..pathfinder..sam če poraba gre čez. men je bil ta avto...zakon

Točno tako, v kombinaciji z zelo dolgim menjalnikom je za prehitevanje potrebno menjati za 2 do 3 navzdol. 3. gre do 165, 4. do 200 km/h. Je pa zato poraba vedno pod 7.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Še vedno ni nič napisanega o kvaliteti (pooblaščenih) subaru servisov pri nas - manjko izkušenj ali so vsi tako zanič? :D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri nas je šraufal Šerbinek, dokler je še bil. Zdaj šraufa "kozolčar," je pa res, da ni nekih večjih napak, ki bi izrecno zahtevale strokovnjaka.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Aha aha. Kam pa predlagaš, da bi se peljalo servisirat vozilo, ki je še v garanciji? V kolikor nanese, da se kupi tak primerek.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Kržič na Vrhniki in Štern v Kranju sta znana kot dokaj zanesljiva. Koletniku v Mariboru naj bi se bilo dobro izogibat. Vidim, da je na Letališki sedaj AMZS. Kako je s servisom tam, pa ne vem, ker je bil pod prejšnjo znamko Interservice razpad sistema. Poznam ljudi, ki so s Kržičem in Šternom zadovoljni, poznam pa tudi posameznike, ki niso ne z enim ne z drugim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kolega je svojega novo nabavljenega (rabljenega) Subja peljal h Kržiču na precej velik servisni poseg (redno vzdrževanje).
Je bil izjemno zadovoljen s storitvijo in odnosom, jaz pa izredno presenečen (pozitivno) nad ceno.
Ravno tako je ena stranka vozila svojega Subja h Kržiču na servis iz Primorske. Tudi zadovoljna.

Sicer pa: Subji so za ''posebneže'', ki znajo cenit Subje, drugače so ti avtomobili (PRI NAS) večinoma nekonkurenčni po eni ali drugi plati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Patko

Pripravnik
20. jul 2007
31
2
8
Jaz sem svojega Outbacka vozil k obema, Krzicu in Sternu. Kar se tice Krzica so mi po eni strani par malenkosti odpravili kar zastonj, po drugi strani pa jim ni bilo takoj jasno, da ima avto probleme z DPF (precej nafte v olju, veliko regeneracij), pri Sternu pa so mi to zrihtali. Pa se en (cisto subjektivni) minus za Krzica - v blizini ni nic pametnega, da bi sel clovek na kavico, medtem ko caka :) V salonu pa imajo vsaj pozimi mraz.
Po drugi strani bratranec nekoliko bolj hvali Krzica ("je pa tudi Stern dober").

Drugace pa kakor mi je bil Outback res super, so se mi precej zamerili s svojimi dizli (kar je kao splosno znano, ampak ce clovek ni prevec v avtomibilizmu, mogoce vseeno ne pomisli na to).

Sem pa potem iz Outbacka presaltal na RAV4 Hibrid. Sicer ni AWD, ker ga naceloma ne rabim, je pa kar lusten avto. Po drugi strani pa se mi vsake toliko kljub vsemu se vedno kolcne po Outbacku :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Hvala tudi vama za te info, to so tiste info v zvezi s servisi, ki se jih išče :zmaga::nazdravje:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Volan na desni? Boh se ga usmil' :p Drgač pa lušten family wagen ja :aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
No ko sva ravno pri zabavnih familijarnih vozilih... tole sem imel pa jaz v planu pred leti pripeljat v SLO ampak so šli potem plani žal v drugo smer :jok:

Jp, sky R34 GTR station wagen :fredi::srce: Tudi tu bi bil v igri volan na desni ampak sem imel že vse našturirano za conversion na levo tko da se da tudi to rešit.

its-real-this-nissan-gt-r-wagon-is-wild-and-for-sale-in-the-usa.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Subi je zakon. Zdi sem ji da sem enkrat tle že pisal. Leta gospodovega ne vem katerega, meni se zdi da tistega, ko je kadilski zakon prišel v SLO. Malo dežja, piha, ni blo za na plažo. Sedim v barčku pri hotelu Solitudo v Ubli na Lastovem in srkam pivico. Točno nasproti barčka čez kanal je bila ena betonska rampa za čolne vlečt iz vode. Pa se pripelje en ZG z frontero, parkira rikverc, prikolica v vodo, naloži kakih 6m gumenjak. In takrat se je začela veselica. Ne speljat pa da se hebeč, vleklo prikolo skupaj z avtom v morje. nekaj podlaga kotače z drvami. Brez uspeha. Priskočijio 3 domačini, nekaj rinejo, vlečejo sedijo na havbi, nato zadeva le krene, ampak komaj. Čez kake pol urce prižge na rampo en outback, ITA tablica, parkira, prikola na pol v vodo. Ven priskače parček kakih 70, 75 let. dedec se peš nekam odpravi, babše čaka pri avtu. Stric ga prpali z fishermanom, tudi tako od oka kakih 6 metrov z kabino, hard topom in nekim močnim izvenkrmnim motorjem. V tistem vetru kot da ni nič, priveže čoln na prikolo povitla gor, babnca neki skače in pametira. Stric zamahne z roko, se vsede v subija, cunke čoln z vode, kot da ni nič. Tud enkrat ni kotač v prazno obrnu in se v miru odpelje. Naslednji dan sem jih z prikolo srečal na trajektu. Točn se je vidlo da je profi. Kak z lahkoto je v vetru tist čoln parkiral ob prikolo, ga navezal, navitlal, ter nato ven spravil. Ni delal prvič. Verjetno je tud točno vedel zakaj ima subaruja. Lahk rečem, da sem takrat sploh prvič videl outbacka in nasledni dan na trajektu sem si ga še od blizu ogledal. Me je zadeva po videnem impresionirala, sem si rekel, če bo gdaj možnost, bo to pri bajti. No dosedaj te šanse in potrebe še ni bilo, mogoče pa kdaj.
No no, jaz sem z kombijem ven vlekel gliser, in to iz kar strme rampe. Pa gliser je bil dolg 8 metrov.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Splošno gledano fenomenalen avtič ampak že takoj v štartu ima dva kiksa: a) premajhen in b) prešvoh. 1.6 benz je prešvoh, NA je pa zaželjeno ja in zato ga kak 2.0 ali 2.5 NA zmaga. Si jo (Vitaro) lasti stric že kako leto ali dve in je res luštna reč ampak ni pa to to za tak primer. Vseeno hvala za predlog.

Kaj pa SX4 tudi ni zate?

Sam se vsaj v primeru Suzukija nisem ustrašil turbine in GDI bencinskega motorja, čeprav sem do zdaj vozil samo NA avte. No, res pa nihče ne ve, kaj bo z avtom čez 10 let. Molimo... :p
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
BTW - kako je pa kaj s subaru servisi pri nas? Lahko kdo katerega izpostavi kot boljšega od večine?

V bistvu je menda malo problem, oz. je nabor mehanikov omejen, kot so ti že povedali.

Žlahtnik je svojega nekaj časa vozil čez pol države k enemu privatniku nad Mozirje, ko se je po nekaj letih takšnih izletov naveličal, pa ga je začel voziti k lokalnemu generičnemu mehaniku.

Ko mu je počila ojnica (verjetno zaradi plina?) so pa pri zadnjem dvignili roke, in je avto samo prodal naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey