Subaru Levorg, Forester, ...

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
pozabil si na fordaše pa na hondaše, samo oni se bolj tolažijo, kot pa da so fani

(ford se drži ceste kot naliman, tudi če ga na losovem testu razmeče pri nižji brzini kot povprečne kombije. honda pa je najhitrejša tudi, če so ostali hitrejši)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tem kriterijem bi ustrezal še:
- Toyota RAV4 2.0 Valvematic 4WD
- Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD - (Vleka prikolice do 1.650 kg, električni AWD ni ravno učinkovit, bolj za sneg kot pa off road)
- Mazda CX-5 2.0 ali 2.5 AWD

Ampak na trgu rabljenih boš zelo težko kaj našel, še največ boš dobil hibridov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Cx-5ka je bila že v obdelavi, RAV4 pa res še ne. Bomo vrgli uč še na to, tnx :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Ne vem zakaj bi se omejeval na NA. Danes imeti avto 15 let je kar huda. Cez 15 let bodo avti sami okoli vozili ti pa s Subijem. Na kvackalico. Pa rocko za dolge luci in CD playerjem

Zakaj pa ne? Če se bojo po cesti avti vozili sami je pol itaq vseeno, saj bodo drugi pazili na subija, za v gmajno pri srnah je pa verjetno vseeno ali avto sam preklaplja med dolgimi in kratkimi ali moram sam. CDji so pa itaq zakon, sploh tisti na vzvratnem ogledalu, ki te varuje pred radarji :cheer:
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
BTW - kako je pa kaj s subaru servisi pri nas? Lahko kdo katerega izpostavi kot boljšega od večine?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
zakaj je subarujev haldex awd tako dober? kolior vem na splošno haldex počepne če teraš - beri pregreje? ali?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem fural mazdo, dve 6 in eno 3 pa NA motorje. zadnja je bila letnik..2017, mogoče 2016. je šla čez 190..ampak se je treba navadit..ko bi prehiteval iz 5 v tretjo..gas..pol pa šele ven...ko pa ima hitrost oz ko presežeš 150 gre naprej tako kto vse drugo.

ps
za off, pravi awd, trpežen, 15 let..pathfinder..sam če poraba gre čez. men je bil ta avto...zakon
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Ja NA je NA, sem jih navajen izpred desetletja pa še mal. Saj ni take panike, segret olje pol pa gasa v obrate, prehitevanje najmanj ena dol itd, seveda. To so čari NA motorja :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

"Naš" Outback se ni prav nič pregrel, pa se je moral pošteno truditi po svežem, nespluženem snegu iz Črne na Koroškem do vojaške hiše na Koprivni... Nekje na 1/4 so "normalni" avti (FWD) natikali verige, pri polovici so omagali quattro (natikali verige), Subi pa je prilezel do vrha (gume neke zimske Yokohame, stare 3 sezone). Zadnjo tretjino je bil potreben vklop reduktorja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Hondi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
to kdo omaga je relevantno samo če imajo vsi popolnoma enake pnevmatike, vse ostalo je rekla kazala.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Res je. Veliko vlogo je odigral tudi reduktor, brez njega ne bi prilezel gor. Gume so spremenljivka, vendar ne tako veliko, kot so bile razlike med avtomobili. Težko verjamem, da so imeli ostali še slabše gume od Subija, ki so že imele solidno kilometrino za sabo, pa še nove niso bile neke top of the line.

Se pa praktično vsi strinjajo, da je Subarijev AWD kar precej pred ostalimi... Na cesti še nekako gre, ko pa gre "zares," pa večinoma počepnejo - kar tudi ni nič narobe, saj so v prvi vrsti namenjeni udobni in varni vožnji po cesti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Subi je zakon. Zdi sem ji da sem enkrat tle že pisal. Leta gospodovega ne vem katerega, meni se zdi da tistega, ko je kadilski zakon prišel v SLO. Malo dežja, piha, ni blo za na plažo. Sedim v barčku pri hotelu Solitudo v Ubli na Lastovem in srkam pivico. Točno nasproti barčka čez kanal je bila ena betonska rampa za čolne vlečt iz vode. Pa se pripelje en ZG z frontero, parkira rikverc, prikolica v vodo, naloži kakih 6m gumenjak. In takrat se je začela veselica. Ne speljat pa da se hebeč, vleklo prikolo skupaj z avtom v morje. nekaj podlaga kotače z drvami. Brez uspeha. Priskočijio 3 domačini, nekaj rinejo, vlečejo sedijo na havbi, nato zadeva le krene, ampak komaj. Čez kake pol urce prižge na rampo en outback, ITA tablica, parkira, prikola na pol v vodo. Ven priskače parček kakih 70, 75 let. dedec se peš nekam odpravi, babše čaka pri avtu. Stric ga prpali z fishermanom, tudi tako od oka kakih 6 metrov z kabino, hard topom in nekim močnim izvenkrmnim motorjem. V tistem vetru kot da ni nič, priveže čoln na prikolo povitla gor, babnca neki skače in pametira. Stric zamahne z roko, se vsede v subija, cunke čoln z vode, kot da ni nič. Tud enkrat ni kotač v prazno obrnu in se v miru odpelje. Naslednji dan sem jih z prikolo srečal na trajektu. Točn se je vidlo da je profi. Kak z lahkoto je v vetru tist čoln parkiral ob prikolo, ga navezal, navitlal, ter nato ven spravil. Ni delal prvič. Verjetno je tud točno vedel zakaj ima subaruja. Lahk rečem, da sem takrat sploh prvič videl outbacka in nasledni dan na trajektu sem si ga še od blizu ogledal. Me je zadeva po videnem impresionirala, sem si rekel, če bo gdaj možnost, bo to pri bajti. No dosedaj te šanse in potrebe še ni bilo, mogoče pa kdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
še moje prvo srečanje s subijem: ko je še od kolega fotr bil trener v YU SKI POOLu, smo občudovali cca l.1985 legacyja karavana dvemi strešnimi okni in šop slalomskih kolov na strehi - žena njegova je imela pa novega yuga 45 :D
mulcem nam ni bilo jasno, kakšen znak so te zvezdice (zad ni bilo napisov)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
No jaz sem prvič vozil foresterja leta 2003. In isti dan še imprezo sti. Impreza je kriva, da sem se avtov potem nekaj časa bal. Hehe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Mal za nostalgijo zganjat :fredi::aplauz:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13765206

1.jpg