Subaru Levorg, Forester, ...

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Pozdravljeni spet Alter vseznalci :cheer:

Kolega razmišlja o update-u dela voznega parka in se zanima za nakup tega subaruja, za katerega sem do sedaj slišal zgolj 1x, mogoče 2x, ne dvomim pa, da se tu gor najde kdo z veliko več informacij. Torej - ali ima kdo kakršnekoli izkušnje z omenjenim vozilom ala kakšen je kaj ta CVT menjalnik in sam pogon, realna poraba, splošno vzdrževanje in servisiranje (kateri Subaru servis je Ok, katerega se izogibat v kolikor se ve za take, ..) itd.

Avto sam pa deluje dokaj zanimiv: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13706196

Pa tole se je tudi našlo na netu - https://www.avto-magazin.si/vozili-smo/subaru-levorg-legacyjev-sportni-naslednik/

Hvala vsem za morebitne uporabne in neuporabne informacije :nazdravje::aplauz:
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Meni je bil pred parimi leti kar simpatičen, potem pa sem začel prebirat zgodbe o porabi. Škoda. Konec 90ih bi bila taka poraba sprejemljiva :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
LoL, sam res. No pa saj tudi zdaj ni tako katastrofalna, da bi se ob tla metal in zgolj zaradi tega ne kupil avta v kolikor ti večja poraba morda ni problematična, subjektivna zadeva pač. Tale CVT menjalnik mi je bolj sumljiv :D
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Je pa subbyjev 4x4 brutalno dober. Odvisno čemu bo avto namenjen. :cool:
Če bo "delovni konj" mogoče poraba ni problem.
Je bil test različnih 4x4 avtov pred časom nekje na netu...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
Jp jp. Saj morda je tudi zaradi tega taka poraba, malo AWD, malo CVT :D
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.698
137
63
22k€ za 2 leti star avto brez kakrsnihkoli asistencnih sistemov?
Moras bit kar ljubitelj znamke, da to kupis..
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
LoL, sam res. No pa saj tudi zdaj ni tako katastrofalna, da bi se ob tla metal in zgolj zaradi tega ne kupil avta v kolikor ti večja poraba morda ni problematična, subjektivna zadeva pač. Tale CVT menjalnik mi je bolj sumljiv :D

no, da čujem zakaj je cvt sumljiv??:sprasujemse:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če je poraba visoka, motor pa zanesljiv, je to bolje kot vw tdi.

mi je tolk žal pathfinderja...

ma sosed subaruja, cvt..prav da se je težko navadit na to čudo tehnike in da se mu zdi, da to odbija kupce.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
cvt najdeš tudi v nekaterih audi, sam sem ga srečal v 3 leta starem A6- bomba od bombe. čudo tehike? kaj pa je narobe z menjalnikom, oziroma kaj točno ga moti. kolikor jaz poznam, menjava prav lepo, zvezno, brez kakšnih zatikanj in cincanj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
potem pa vredi.

Saj ravno zaradi tega sem tudi odpru ta topic, da se pridobi kaj informacij, če se le da s strani uporabnikov. Imaš ti morda kaj izkušenj s tem avtomatikom?

Vidim, da si nekaj malega že napisal - koliko časa si ga pa kaj uporabljal in kako je s servisiranjem?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
cvt najdeš tudi v nekaterih audi, sam sem ga srečal v 3 leta starem A6- bomba od bombe. čudo tehike? kaj pa je narobe z menjalnikom, oziroma kaj točno ga moti. kolikor jaz poznam, menjava prav lepo, zvezno, brez kakšnih zatikanj in cincanj.

Multitronic se je res lepo peljal, dokler je veselje trajalo oz. menjalnik. Razen zamika pri speljevanju mu res ni veliko za očitat. Niso pa za brezveze nad njim obupali že pred leti.