Študent in zaposlitev! - Nujno

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
Zdravo!
Verjetno ne spada v pravi podforum, samo me zanima in rabim nujne informacije in ker največ ljudi tu gor gleda bom sem postavil vprašanje;


Imam namreč en problem in ne vem kako postopati.

Namreč sem absolvent rednega univerzitetnega študija in sedaj se mi je pokazala priložnost za zaposlitev. Glede pogodbe smo že vse uredili, sedaj me pa zanima, ali moram jaz javit oz ali moram javiti da bom prekinil status študenta ali se to avtomatsko naredi z datumom pogodbe?

Kako je potem z opravljanjem izpitov (ostalo mi jih je 10 in diploma) ali so plačniški, ali so brezplačni in koliko časa še lahko delam izpite poleg zaposlitve, da mi ne bo treba plačati izrednega študija (namreč zaradi službe bom moral za cca 2leti dat študij na stran).


Najlepša hvala za odgovore!
nahrung002.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Živjo.

Sam sem že drugo leto zaposlen in hkrati redno vpisan na univerzitetni študij.

Na referat sem se obrnil s tem vprašanjem pa so rekli, da ni nobene težave. Tudi na bone še veselo jem.

Lahko pa se za vsak slučaj še sam pozanimaš na svoj referat.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Načeloma izgubiš vse privilegije, kar se tiče študentov. Prehrana, zavarovanje, itd. Samo glede na to, kako se pri nas take zadeve preverja, glede prehrane ni panike. Poznam veliko ljudi, ki je na bone, pač kupijo jih drugi. Pozanimaj se le glede zavarovanja. Dodatno zavarovanje boš moral sedaj sam plačevat.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Redni študij in zaposlitev (na pogodbo ali za nedoločen čas) nista združljiva. Če ti res uspeva kot praviš glej da ti ne pridejo na sled.
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
365
0
16
Lansko leto sm bil 3/4 leta zaposlen redno in imel redni status, res pa je da sem si placeval dodatno zdr. zavarovanje.

Na faksu pa kaj jih briga kaksn je moj status.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ti lahko redno študiraš, nimaš pa pravic do ugodnosti, ki jih ima nezaposlen redni student.