Bi mi lahko škodilo?

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
To je zame nekaj podobnega kot da bi šel delat izpit za tovornjak... imaš ga... vozit te ne veseli... ampak če bi bila sila bi znal vozit.

Jaz osebno bi naredil... 2 leti ni ravno 4.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Zelo malo potencialnih delodajalcev bo znalo iz dejstva, da si začel faks, pa ga nisi dokončal, potegniti sklep, da si delaven, marljiv, zanesljiv in da te je pravo veselje imeti v skupini.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
To, da te ne veseli pomoje sploh ni problem. Mislim, da je to en "real life" oz " reality check." V (skoraj) nobeni službi se ne bodo kaj dosti ukvarjali s teboj, tam si, da opraviš svoje delo in to je to. Enako je s faxom, tam si, da narediš izpite, ostalo jih ne zanima.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
konec koncev lahko za cca 1000 € diplomo kupi,da mu jo en naredit, pa rešeno, delo torej zakljuci, in začne drugo. Čeprav iz napisanega sklepam, da mu neko delo in učenje splohne diši, karkoli. Še en bluzator torej.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
konec koncev lahko za cca 1000 € diplomo kupi

Diploma je samo vprašanje motivacije.... še prej moraš pa tudi kak izpit naredit al kako?
confused-1.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Končaj šolo, nato lahko delaš karkoli hočeš, tačas si boš že 100x premislil.
Kot je že nekdo omenil delaš šolo za prihodnost ne za sedaj.

Nikoli ne veš kaj boš potreboval čez 10let, mogoče boš ravno ti tisti z večjo izobrazbo in te bodo zato obdržali (šola je lahko samo izobraženi (ne pomeni pa to samo dobri delovci) ostanejo na vrhu. Izobrazba =! znanje, je pa papir za izobrazbo kar dosti vreden, cca. 800€ na leto oz v 3 letih 2400e + diploma 1500e = 3500e, če hočeš vse kupiti na črnem trgu.....
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Pri meni je bila podobna situacija... Sem doštudiral potem pa menjal poklic... V prejšnjem pa niti službe ni bilo...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Dokončaj da imaš osnovo...sploh tehničnega foha. Na tak način boš lažje našel službo. Kaj boš dejansko na koncu počel...je druga pesem
wink-1.gif
...mogoče svetlobna leta stran od tega kar študiraš...a, brez te izobrazbe tudi take službe ne bo.

Nič bat...malo si se zgubil v času in prostoru. Slej kot prej se boš našel. Na dolgi rok, ko boš gledal za nazaj svoje kaprice boš samo zamahnil z roko, se nasmehnil in si rekel: mlad in neumen.
wink-1.gif
).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

zmaga.gif


Bolj se ne bi mogel strinjat! Malokdo ima kariero v ravni črti. Mene je npr. neslo iz kemije v strojništvo, vmes sem pa moral povohati še elektriko in kmetijstvo.
aplauz.gif
Ni da ni! Pa vse mi prav pride.

Ko bo fant doštudiral kar pač ima, bo lahko delal marsikaj, tudi za "koše nosit" bo še vedno dober.
grin1.gif

Zato - uči se, fant, - ko te enkrat šiht požre, ne bo več časa za uk.
tongue-1.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Tako ti bom povedal. Če maš možnost, maksimalno napni in se uči (predvsem v praksi), zelo verjetno ti bo znanje prišlo zel prav, če ne v Sloveniji, pa v tujini.

Moj kolega je šel študirat računalniško programiranje, pa je sredi študija dobil odpor, čeprav mu je šlo odlično od rok. Skoraj je že pustil vse, nekaj izpitov brezveznih padel, pa na koncu stisnil in diplomiral. Ta poklic bi naj bil precej iskan in dobro plačan, a so mu vsi ponujali max 850 eto plus stroški (tudi Pop TV recimo).

Začel je pošiljati ponudbe za delo po Nemčiji in prisežem, v roku 1 tedna ga je kontaktiralo vsaj 5 delodajalcev. Pa pazi, v Slo so ga vsi prosili za kopije potrdila o diplomiranju. Nemcem je diplomo samo omenil, so ga več krat kontaktirali po Skypu in opravili razgovor in v slabih 2 tednih je dobil domov pogodbo v podpis. Letna bruto plača za začetnika 50.000€ bruto. Zdaj si pa preračunajte, koliko je to neto. Brez 13 in 14 plače, raznih dodatkov za uspešnost itd. Pa nima pojma o nemščini, vse je potekalo v angleščini.

Če boš inženir, se ti mogoče splača pogledati po tujini. Za tak keš bi verjetno "potrpel"
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mikimaus, poznam te ne, te pa rotim, da končaj, kar si začel. bržkone si še mlad, 20 let al pa kaj takega in bo še veliko časa doštudirat kaj drugega. sam sem diplomiral šele pri 30ih in sicer na drugem faksu, prvega sem prekinil po dveh letih (zveni znano?).
končaj tole, papir boš mel, najdi zaposlitev in potem doštudiraj kar te res zanima ... morda niti ne bo treba, če se boš našel v delu, ki ga boš opravljal.