Stavka zaposlenih - prenizka božičnica

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.966
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Mi smo tudi sefu rekli, zakaj ni nic bozicnice, pa je reku, da ce nam kaj ni prav, da gremo lahko drugam.....
rolleyes-1.gif

In kaj hočeš povedat s tem? Poznam par primerov, ko ljudje res odhajajo drugam, taki šefi kot je tvoj, se pa praskajo za ušesi, ker tistih, ki v vrsti čakajo, da bodo blagovoljenemu delali za minimalca kar ni in ni. Se najdejo svakokaki, sam sposobnih je zmeri manj.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
ksz...mi smo 'jo' dobili

104,06 EUR neto
hysterical-1.gif


A se pri takih bajnih zneskih, ko gre za božičnico, trga tudi davek/dohodnina?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Če imaš to urejeno tako kot imajo v firmi kjer dela moja boljša polovica, kjer dejansko dobiš božičnico v gotovini v kuverti, je zadeva definitivno neobdavčena (no sh1t
grin1.gif
). Se pa lahko v primeru, da osebno ne prideš na službeno novoletno zabavo, lahko pod nosom obrišeš za komplet božičnico. Firma je tako lani prihranila za 3 božičnice gotovine, overall pa še nekaj dodatno ker se to izplačuje tako na črno. Tako da ja, pestre znajo biti scene z božičnicami...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Cloveku, ki pogruntal ta recept, ne bi dal za pazit treh ovac, kaj sele vodit firme
bonk.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Tako nekako ja.... A tip se ima v bistvu za velepodjetnika, ki na policiji, potem ko pride težit zaradi neke sinove piz.darije, sprašuje, če sploh vejo kdo on sploh je
hysterical-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A je Walter Wolf?
Me je pred kakimi 20 let, ko sem kot študent delal na kasi, nažrl če vem kdo je on.
"Ne."
In pol on napihnjeno: "Jazsss sn Walter Wolf."
Jaz: "ankol slišow."
hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.658
9.050
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
A je Walter Wolf?
Me je pred kakimi 20 let, ko sem kot študent delal na kasi, nažrl če vem kdo je on.
"Ne."
In pol on napihnjeno: "Jazsss sn Walter Wolf."
Jaz: "ankol slišow."
hysterical-1.gif

hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.658
9.050
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
v bistvu zanimiv sistem:) v kolikor, si pripaden firmi in prideš na fešto dobiš še božičnico
smile-1.gif
))

Morda pa hoce vodstvo dat vsem drugim obcutek, da se imajo vsi radi med sabo, v resnici pa so bili prisiljeni it na cago
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.368
113
Hehe...nope, to vodstvo želi zgolj in samo čimveč denarja pa magari da se gre zaradi tega čez trupla. Zato, da se lahko potem naokoli vozijo v raznih Cayennih in Panamerah, ko pa zaradi pomanjkanja delavne sile zaprosijo za še enega zaposlenega pa seveda budget tega ne omogoča. Verjetno je ta kriza z budgetom tudi zaslužna, da se direktor spravlja ponarejat raznorazne izdelke, ki jih prej uvozi v SLO in si izbori ekskluzivo (ki nato seveda propade po hitrem postopku), mu dol visi za pravila o varstvu pri delu itd. V tem primeru gre žal za najbolj tipičen primerek pohlepnega in nategunskega slovenskega podjetnika.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Mnenje z MON-a, tema Zakaj ni več delavcev, ki bi delali za 600 evrov:

Jaz in žena sva že 7 let na zavodu, otroci v oš in niti pomisliva ne da greva delat. Sva preračunala, Isto nama ostane kot če delava vsak za čuka na mesec in se ne zajebavam. DSP 830€ (sva prostovoljca hehe) OD 260€. Šola in vrtec 100% vse skos zastonj, najemnina za občinsko dvo in pol sobno stanovanje 41€, ostali stroški 120€, pozimi 180€, internet 19€ in avto leasing za 1,5 let staro Toyoto 160€ na mesec. Pralni stroj smo dobili zastonj, sušilca tudi, pečico tudi, seveda vse novo. Okna nova zastonj. Indukcijo smo plačali.

Zakaj ni delavcev potem se še enkrat vprašaš?
smile-1.gif


Da bomo delali za manj, izgubili DSP, izgubili OD, spremenili najemnino v profitno, plačevali šolo, plačevali izlete, šole v naravi, šolsko prehrano, se vstajali ob 5h zjutraj? Zakurili čas ko ga imamo zase in za otroke za nekoga drugega, zaradi službe, resno vi to? Če bo plača 2000€ za 4h, potem ja, za 1000€ pa spim po odštetih ugodnostih že zdaj. Kar zračunajte si.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Mnenje z MON-a, tema Zakaj ni več delavcev, ki bi delali za 600 evrov:

Jaz in žena sva že 7 let na zavodu, otroci v oš in niti pomisliva ne da greva delat. Sva preračunala, Isto nama ostane kot če delava vsak za čuka na mesec in se ne zajebavam. DSP 830€ (sva prostovoljca hehe) OD 260€. Šola in vrtec 100% vse skos zastonj, najemnina za občinsko dvo in pol sobno stanovanje 41€, ostali stroški 120€, pozimi 180€, internet 19€ in avto leasing za 1,5 let staro Toyoto 160€ na mesec. Pralni stroj smo dobili zastonj, sušilca tudi, pečico tudi, seveda vse novo. Okna nova zastonj. Indukcijo smo plačali.

Zakaj ni delavcev potem se še enkrat vprašaš?
smile-1.gif


Da bomo delali za manj, izgubili DSP, izgubili OD, spremenili najemnino v profitno, plačevali šolo, plačevali izlete, šole v naravi, šolsko prehrano, se vstajali ob 5h zjutraj? Zakurili čas ko ga imamo zase in za otroke za nekoga drugega, zaradi službe, resno vi to? Če bo plača 2000€ za 4h, potem ja, za 1000€ pa spim po odštetih ugodnostih že zdaj. Kar zračunajte si.
aplauz.gif

k bojo pa otroc koncal sole bo pa beda. oba brez delovnih navad, otroc tud nimajo pravega vzora...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Aha..kar dajmo potem bit vsi tako "pametni", denar bo pa priletel z neba.
taki pametnjakoviči ne pomislijo, da jih živimo vsi drugi, ki pa na njihov račun nimamo "boljšega zdravstva, cest ipd"..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Saj samo izkoriščanje sistema niti ni toliko boleče - bolj boli, da je država ustvarila pogoje, da je dejansko "bolje" biti "parazit", kot pa delati. In nič ne kaže, da se bo kaj spremenilo - vedno bolj "srednji razred" obremenjujejo.

Še bolj kruto je, da nas bo ravno zaradi tega teplo tudi ko bomo (če) bomo v penzjonu - delal cel lajf - na koncu pa hiral enako bedno kot nekdo, ki je cel čas cuzal državo in mene.
crazy1.gif


Pa da ne bo pomote - sam za socialno državo - nisem pa za uravnilovko.