Stavka zaposlenih - prenizka božičnica

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Jaz bom tudi danes štrajkal, za nami eno najuspešnejših let pa 280€ "božičnice". Do konca leta samo še po 6 ur na šiht pridem pa še to bom kafe pil in novice bral....banda.
jezen.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Ti in tebi podobni. Ne si delat utvar, da vam verjamem, kako tukaj garate in puščate krvavi znoj dan za dnem. Smo narod, ki ima rad "krivine" in fušanje brez računa. Pa večina se spoznam na vse posle.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
In zakaj mislis da hudo primanjkuje visoko kvalificiranih delavcev ? Trg opravlja svoje in se bolj bo... Krize je kao konec ...delavce se isce na veliko ....in tile golobradniki z vilo in jahto na lizing ter delvstvo na minimalcu bodo hitro zgodovina.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Seveda da ne. Ne dajem bozicnic ker posteno priznam da nisem sposoben biti podjetnik. Vecina slovenskih nesposobnezev pa se podjetnistva gre in delavstvo spravlja v bedo.

Kdor sam ne zna bo pa druge učil...ane...

V tem primeru podjetništva...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ti in tebi podobni. Ne si delat utvar, da vam verjamem, kako tukaj garate in puščate krvavi znoj dan za dnem. Smo narod, ki ima rad "krivine" in fušanje brez računa. Pa večina se spoznam na vse posle.

Če ti hvataš krivine je to tvoj problem jaz jih ne.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
KSZ...

Se strinjam če zadosti temu:
Po Zakonu o delovnih razmerjih (ZDR-1) je plačilo za poslovno uspešnost opredeljeno kot sestavni del plače, če je tako dogovorjeno s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi. Med plačila za poslovno uspešnost se v praksi uvršča trinajsta plača, božičnica in druge letne nagrade.

Če nimajo nič dogovorjenega potem se nimajo kaj pizditi in jim dejansko ne pripada čisto nič. Je le dobra volja.
Če jim pripada po dogovoru, imajo pa verjetno kakšne koeficiente v pogodbi, če ne, je pa malo megle in je treba s stavko rešit.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Seveda jih ne. Kje je potem problem, ti si zadovoljen z 280 evrov božičnice in delovnimi pogoji, ki ti jih podjetje nudi. To pa ne pomeni, da se ne da bolje od tega. Si pač s nezahteven delavec. Super za vodstvo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kaj točno je tukaj smešnega in zakaj je normalno, da zaposleni ne vidijo plače oz v primeru dobrih poslovnih rezultatov, ne vidijo božičnice?

Seveda je normalno, da zaposleni vidijo svoje plače. Božičnica pa ni v nobeni kolektivni pogodbi, kakor vem. Če je notri in je vpisana višina...je drugo. Ni nekaj OBVEZNEGA, defakto, nekaj kar je v navadi na ravni celotne države. Ni to regres..
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
In zakaj je smesno ce stavkajo? A morjo pozret vse skupaj, tako kot tisti, ki nic ne dobijo? Vsaj eni majo jajca stavkat...ne pa da se vsi bojijo, pa kot riti tiho se zaradi plac recimo....

Jeb...ti ThaShizznitt, da se tule 100% strinjam s teboj.
smile-1.gif

Kar naj stavkajo, svet bi bil boljši, če bi se vsak znal zase postavit.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kaj točno je tukaj smešnega in zakaj je normalno, da zaposleni ne vidijo plače oz v primeru dobrih poslovnih rezultatov, ne vidijo božičnice?

Seveda je normalno, da zaposleni vidijo svoje plače. Božičnica pa ni v nobeni kolektivni pogodbi, kakor vem. Če je notri in je vpisana višina...je drugo. Ni nekaj OBVEZNEGA, defakto, nekaj kar je v navadi na ravni celotne države. Ni to regres..

Ne, družbeno sprejemljivo je, da delodajalec zamuja z izplačilom plače in proti temu ni pravega vzvoda. Takšnega ali drugačnega. Potem pa pridejo tebi podobnim in napišejo, kako se nekdo bori zase.

Obvezno ni, očitno pa imajo nekaj dogovorjeno, drugače jim ne bi izplačali 200 evrov BRUTO? božičnice. Dejansko v službi preživiš večino svojega časa in je v primeru dobrih poslovnih rezultatov, primerno da se delavce nagradi. Brez (zadovoljnih) zaposlenih ni podjetja in to se bo treba nekako naučiti.

Najmanj neokusno pa je, da odpreš temo, ker se že skoraj norčuješ, da si nekdo upa kaj povedati in tudi da jasno vedeti, da tako ne bo šlo. V sosednji temi se pa onanira na Avstrijce, ki imajo 13. plačo in božičnico. Včasih tudi 14. plačo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Predvidena božičnica je sicer še enaka kot lani. Tisti, ki imajo več kot 1500 evrov bruto plače, naj bi prejeli 200 evrov bruto božičnice, tisti z nižjo plačo pa 350 evrov bruto. Po nekaterih neuadnih informacijah so delavci zahtevali 1300 evrov božičnice.

Citat:
Na protest se je odzvala tudi uprava Heliosa in opozorila, da ne gre za napovedano stavko. »Letošnja božičnica je bila sicer s sindikati usklajena že poleti in je na enaki ravni kot lansko leto. Ob tem je potrebno poudariti, da se je vodstvo s sindikati v letošnjem letu dogovorilo za kar 25 odstotkov višji regres, v Heliosu pa so bila izvedena tudi številna napredovanja, povečanja plač, predvsem plač v najnižjih plačnih segmentih.

Torej božičnico dobijo? Da. So jim jo zmanjšali? Ne. Dobijo enako kot lani. Obenem so jim pa ob rednih plačah še povišali regres.

Ja še zmeraj mislim, da je stavka brezveze...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
http://m.24ur.com/novice/slove...-sindikatu.html

Ko sem prebral vzrok stavke sem se nasmejal iz srca. Stavka, ker so prenizke božičnice?
hysterical-1.gif
Koliko pridnih zaposlenih nikoli ne vidi božičnice. Koliko jih včasih tudi plače ne vidi...

edino pravilno
vsaj niso ovce
v tujini je normlano, da se najprej pogaja o višini plače ipd zadev, če pa je vodstvo trdo se pa stavka
pri nas pa ovce stavkajo ko pol leta ne dobijo plače
bonk.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Seveda jih ne. Kje je potem problem, ti si zadovoljen z 280 evrov božičnice in delovnimi pogoji, ki ti jih podjetje nudi. To pa ne pomeni, da se ne da bolje od tega. Si pač s nezahteven delavec. Super za vodstvo.

Jaz sem zadovoljen z delovnimi pogoji ki mi jih podjetje nudi, oni so zadovolji z mojim delom. Nisem pa jaz zadovoljen z 280€ božičnice sploh ker se na veliko okrog hvali kako uspešni smo bili letos. Ne na račun vodstva ki je kar se organizacije dela tiče precej nesposobno ampak na račun znanja ki je (še) v firmi (zaposlenih).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Dobro ti gre ta marketing, verjetno si celo v branži.

Torej se počutijo nategnjene. Borijo se za boljše pogoje. Uprava pa ni povedala, kakšna so bila izplačila pred krizo in kaj vse je rezala v času krize.

Kaj ti misliš in kaj je prav se verjetno dijametralno razlikuje. A stanovanje si že našel? Privoščim ti, da ga kupiš.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dajmo potem kar uzakoniti tole zadevo, pa bo najlažje za vse. V primeru dobička podjetja se 20% dobička razdeli med zaposlene.
smile-1.gif
Kreativno računovodstvo postane isti moment najbolj iskani kader...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Seveda jih ne. Kje je potem problem, ti si zadovoljen z 280 evrov božičnice in delovnimi pogoji, ki ti jih podjetje nudi. To pa ne pomeni, da se ne da bolje od tega. Si pač s nezahteven delavec. Super za vodstvo.

Jaz sem zadovoljen z delovnimi pogoji ki mi jih podjetje nudi, oni so zadovolji z mojim delom. Nisem pa jaz zadovoljen z 280€ božičnice sploh ker se na veliko okrog hvali kako uspešni smo bili letos. Ne na račun vodstva ki je kar se organizacije dela tiče precej nesposobno ampak na račun znanja ki je (še) v firmi (zaposlenih).

Potem je samo na tebi, da oceniš ali si primerno kompeziran. Lahko se kurčimo preko foruma, lahko se pa dejansko boriš in to zaposleni v Heliosu tudi prakticirajo.

Ne rečem, da so vsi zaposleni angeli, verjamem pa v odnos, kar daš, to dobiš. Pri nas je pa v večini, vzamem in želim najboljši odnos do dela.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
balkanoš čisti
bonk.gif


še na kitajskem se delavci ne dajo več iebat za 300 €
malo se prizemlji
firma ima dobiček zaradi dobrega dela delavcev in ti si potem zaslužijo neko nagrado.
je pa res, da bi jim lahko razdelili mao ce dongove knjižice...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Dajmo potem kar uzakoniti tole zadevo, pa bo najlažje za vse. V primeru dobička podjetja se 20% dobička razdeli med zaposlene.
smile-1.gif
Kreativno računovodstvo postane isti moment najbolj iskani kader...

Delitev dobička je že danes možna. Pa delež v podjetju tudi. Ne boš verjel, in to skladno z zakonom. V praksi pa to izvajajo redka podjetja, v mojem primeru bi lahko dobil tudi 20.000 evrov izplačila samo na račun udeležbe v dobičku.

Kreativno računovodstvo je že danes zaželeno, vključno s prelaganjem odgovornosti za sranje. Zato imajo pa forenzične računovodje toliko dela.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Pa dodam še nekaj številk:

Prihodki od prodaje: 181.493.000 EUR
Čisti poslovni izid: 17.144.000 EUR
ROE: 21,6 %