Stara vozniška do 2033

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Hja, dejansko so te zelene osebne s cipom, zato da bo tudi zdravstvena. Ampak še ne dela... On nedolocljivo dolgo ne bo, ker kot rečeno...
 
27. jan 2022
4.811
1.751
113
tony preden se naslednjič režiš preberi tole:


Eden največjih izzivov pri projektu je bil prav razvoj osnove za vzpostavitev varnega digitalnega potrdila. Svetovna multinacionalka, partner družbe Cetis pri tem projektu, zaradi zahtevnosti slednjega namreč težko zagotavlja ustrezne strokovnjake za programiranje tega dela. Velik del programske opreme so namreč razvijali v Ukrajini in Rusiji, kar je zaradi vojnih razmer žal povzročilo dodatne ovire pri razvoju zadnjih delov programske kode, saj so bili prisiljeni prekiniti vse stike s svojimi programerji na teh območjih. Razvoj aplikacij se je prenesel na novo ekipo, ki se skupaj s strokovnjaki in dobavitelji družbe CETIS ter ministrstvom za notranje zadeve in ministrstvom za javno upravo izjemno trudi, da bi kljub zapletom zaradi višje sile ujeli obljubljen rok začetka izdelave osebnih izkaznic, za katere bo vloga sprejeta od 28. marca dalje, še dodajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Ja, imaš prav, sem šla gedati... Piše kraj bivanja in s tem je najbrž mišljena občina, ker ta je pa meni ostala enaka, čeprav sta se menjala naslov in poštna številka. Pa mi ni bilo treba menjati.
Sem pogledal pri sebi. Ni občina... je kar lepo kraj bivanja (v mojem primeru vas, ki ni ne občina, ne pošta). Ni pa hišne številke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Hja, ne vem, meni je ni bilo treba menjati... Ostalo sem pa mogla seveda.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Tist ki ti je na UE to reku, se je zmotu. Treba je bilo menjati, samo on ali ona tega ni vedu. So vsi mogli, tudi ti. Samo napačano informacijo si dobila. To na koncu niti tistega ki to preverja, recimo policista ne zanima. ZPRCP je jasen, vsaka sprememba mora biti narejena. Potem pa dokazuj in se zgovarjaj kdo je kej reku. V končni fazi niti ni važno, ker mora vsak neke pravne osnove vedet. ena osnovna pravna je da nepoznavanje prava škoduje. Tak da to je samo na tebi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Tist ki ti je na UE to reku, se je zmotu. Treba je bilo menjati, samo on ali ona tega ni vedu. So vsi mogli, tudi ti. Samo napačano informacijo si dobila. To na koncu niti tistega ki to preverja, recimo policista ne zanima. ZPRCP je jasen, vsaka sprememba mora biti narejena. Potem pa dokazuj in se zgovarjaj kdo je kej reku. V končni fazi niti ni važno, ker mora vsak neke pravne osnove vedet. ena osnovna pravna je da nepoznavanje prava škoduje. Tak da to je samo na tebi.

Policist po moje sploh trznil ne bi. Voznisko imam, ce jo preveri, je veljavna, kje pa zivim oziroma imam stalno prebivalisce pa pitaj boga... Dejansko se to ugotovi samo, ce gre kdo krizem krazem po bazah nalasc gledat...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
razliko lahk že vidi recimo ko ima prometno in vozniško v rokah. Prometna en kraj bivanja, vozniška drugi. preveri preko okc v 30 sekundah. Sicer recimo za mene je to en prekršek za opozorilo, za policaja pa vpašanje. je pa kazen nekaj malega
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Seveda na prometni pise skb leasing... Zdaj pa ime priimek mojega predragega ali pa mamice...
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Smo šli v petek čez mejo nazaj, 2 stari osebni in ena nova biometrična.

Čez režo je potegnil samo 2 stari, nove ni. Ima kdo informacijo če gre pri novih osebnih za kak ''rfid'' čip in bo zaznalo prehod meje samodejno, ali je fora v skenerju za osebne?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Če je moj predragi, kako to niza doklade? Point je, da niti slucajno ne gre primerjati teh dveh imen, kaj sele naslovov
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Po tvoje... Zakaj bi ti bil bolj kredibilen od tetke tam, ce se ze tako gremo... Je rekla, da ni treba. nikdar, kdor mi je voznisko kdaj pregledoval, ni rekel, da bi bilo treba. Kaj bi bilo, ce bi bilo, ne vem, ker nikdar ni bilo in zdaj nima vec niti moznosti bit. Lahko pa sploh ni imelo kaj bit.

Lahko pa da se map moti, kot npr se moti v tem ko v posmehljivem tonu govori o Gorenjcih, kot da Gorenc ni najboljs od vsega bit... Ker to pa je dejstvo, pa map govori drugace... :evil:

To o dokladah, lizingih in 20€, pa zdele ne bi. Ta mesec sem en šnelkurz matematike ze v sosednji temi skos dala.
 
  • Haha
Reactions: MaverickT
22. jul 2007
12.834
1.324
113
123
Smo šli v petek čez mejo nazaj, 2 stari osebni in ena nova biometrična.

Čez režo je potegnil samo 2 stari, nove ni. Ima kdo informacijo če gre pri novih osebnih za kak ''rfid'' čip in bo zaznalo prehod meje samodejno, ali je fora v skenerju za osebne?
Sicer nisem 100% prepričan, ampak je v sredo hrvaški policist na Vinici skeniral vse dokumente 2xnovi, 1x stara.