Stara papirnato vozniško dovoljenje - do 2023

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Nepotrebni strošek 15€ se je zamaknil za 5 let.
grin1.gif


Citat:
Slovenska država je z menjavo hitela in zdaj postopek bistveno upočasnila

Slovenija je bila med prvimi evropskimi državami, ki je napovedala pospešen prehod na novo obliko vozniških dovoljenj. Slovenski vozniki bi morali na stare rožnate knjižice pozabiti vsaj od 30. aprila 2018 naprej in začeti uporabljati nov sistem dovoljenja v obliki kartice.

Toda ker Evropska unija prek direktive 2016/126/ES kot skrajni rok prehoda na novo obliko vozniških dovoljenj določa šele 19. januar leta 2033, je zdaj parlament potrdil spremembo zakona o voznikih, ki so ga predlagali na slovenskem ministrstvu za infrastrukturo. Novi rok za zamenjavo je zdaj 19. januar leta 2023. Slovenski vozniki bodo torej imeli za prehod skoraj pet let dodatnega časa.


http://siol.net/avtomoto/novic...voljenja-431883
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem vesel, da mi v denarnici prostor več ne zaseda staro vozniško dovoljenje, ki je debelo za 6 novih kartic. Če je to koštalo 15 evrov, pa kar, to je ravno 3 delavske malice.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz sem vesel, da mi v denarnici prostor več ne zaseda staro vozniško dovoljenje, ki je debelo za 6 novih kartic. Če je to koštalo 15 evrov, pa kar, to je ravno 3 delavske malice.
Jaz isto, debelina ni problem, je pa moteča velikost zaradi česar je bilo celo pomečkano in razpadlo.. Pa še osebne izkaznice več ne rabim, za potovanja pa imam itak potni list.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No ja, potovanja - rabiš ga za vsak prehod državne meje. Če nisi ravno zapečkar, je to pri marsikomu že skoraj vsak celodnevni izlet.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz sem vesel, da mi v denarnici prostor več ne zaseda staro vozniško dovoljenje, ki je debelo za 6 novih kartic. Če je to koštalo 15 evrov, pa kar, to je ravno 3 delavske malice.

+1

Čimprej še prometno v taki obliki...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Da moraš predčasno menjat dokument, za katerega si plačal in nakaterem piše do kdaj velja, pod to pa podpis in žig države je navadna lopovščina s strani države.

Država se ne drži tistega, kar je sama napisala, podpisala in za to dobila plačano.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.769
363
83
Vipavska dolina
Sam bom menjaval tik preden, mogoče en, dva meseca ker...
Kdo mi garantira da se vmes ne bodo spomnili še kaj drugega in bo treba zopet menjavat.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da ima država pravico zamenjevati uradne listine kadar hoče, če ima za to tehten razlog. Saj je že to idiotsko, da lahko vozniško dovoljenje velja kar trajno.
bonk.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tudi jaz...meni velja do leta 2049
evil.gif
, nova veljajo pa samo 10 let.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.951
2.425
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz sem vesel, da mi v denarnici prostor več ne zaseda staro vozniško dovoljenje, ki je debelo za 6 novih kartic. Če je to koštalo 15 evrov, pa kar, to je ravno 3 delavske malice.

Sem šel prav preverit kako debelo je staro vozniško dovoljeno in zdaj ne vem ali si ti imel neko posebno dovoljenje ali pa samo blesarije pišeš. Ne vem kako tanko je novo vozniško ampak za primerjavo z mojim starim sem vzel zdravstveno izkaznico in ugotovil, da je debelo komaj da za dve zdravniški izkaznici. Seveda zdaj, ko je že več let v denarnici in se je popolnoma "zlikal". Čisto frišen je bil res nekoliko bolj debel.
Sploh pa ne vem zakaj bi menjal, meni zdaj velja do aprila 2053. Novi pa baje samo deset let. Kje je logika?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Debelina še ni tak problem kot je sama širina in višina. Meni je že prometno dovoljenje raztrgalo dve denarnici. Pa še polije se lahko in je občutljivo. Mi je kartica dosti bolj všeč, veljavnost pa bi res lahko bila daljša pri teh novih.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.951
2.425
113
Lublana
Obišči stran
Pa dobro, no.. kašne denarnice to imate, da jih lahko uniči papirnat dokument v ovitku?? Kam pa potem denar spravljate, da vam ne uniči denarnice in kako ga sploh spravite v njih, če so tako majhne?
Saj načeloma se strinjam, da je kartica morda res bolj praktična in morda tudi bolj trpežna....Ampak zakaj bi menjal, če nimam prav nobene potrebe po tem?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
To itak, samo strošek bo vsakih 10 let-15 € kartica plus slike.
smile-1.gif
Torej skupaj cca 30 eur vsakih 10 let, če se ne bo podražilo. Ob tem, da imaš v žepu veljavno vozniško dovoljenje, na katerem piše, da velja do 2053-ga leta.

Spet lepo darilo prijateljskemu tiskarju in fotografom. Približno tako kot nekdanje prepotrebne nalepke za registracijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Jaz ga ne mislim menjat do konca...ta mi velja do 80 leta starosti, novi mi bo 10 let.
Ker imam običajno prazno denarnico mi dol visi za 0,36 mm razlike v debelini napram plastiki.