Stalno prebivališče?

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ampak ta oseba mora imeti nekje stalno bivališče. Vsaj tam, kjer je živel pred podnajemništvom. Oseba brez stalnega bivališča ne more obstajati, ker ga ne moreš odjaviti, če ne prijaviš novega.
 
Ok. Drug primer:

Imam hišo, ki jo zaradi finančne stiske prodam. Tam sem imel prijavljeno stalno prebivališče. Ko poplačam dolgove mi ne ostane nič oz. premalo za nakup drugega prebivališča. Grem v podnajemniško stanovanje, najemodajalec pa mi tam noče prijaviti stalnega prebivališča.

Torej, izgubil sem stalno prebivališče, opcije za novo stalno prebivališče nimam. Ne obstajam več?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ti si lahko še vedno prijavljen v hiši katero si prodal (čeprav se nov lastnik s tem seveda ne strinja) in ne moreš odjaviti stalnega bivališča, če ne prijaviš novega.
 
Če je to res, je nadvse butasto zate in za novega lastnika tvoje hiše.
crazy1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Se povsem strinjam s tabo. Zdej je tko, on je še prijavljen v tej prodani hiši? In začasno kot podnajemnik? To je začasna rešitev potem. Problem je edino, da ima lahko nov lastnik obveznosti iz naslova tvojega prijavljenega stalnega bivališča v njegovi hiši(ki je bla včasih tvoja).
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Problem je, ker jaz npr. nebi nikoli kupil hiše, če bi zraven dobil novega družinskega člana
rolleyes-1.gif

Maš stanovalca in ga ne moreš spravit na cesto? Seveda se ga da, najdt mu moraš bivališče oz. najet na svoje stroške, najet izterjevalce in ven. Druga opcija je sodišče, pravnomočna odločba oz. izvršilna odločba, policija bo zraven, ki bo izterala stanovalca v prej najeto bivališče.
cheer.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Hipotetično, pa vendar enostavno.

Hišo lahko podreš in zasadiš travco ampak ne prej, dokler mu ne priskrbite kje bo prespal. Sicer je nezakonito in protiustavno!
 
Nazadnje urejeno:

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji


Nekje moraš imeti stalno prebivališče.Nujno.Ni treba, da ga imaš v Sloveniji, lahko ga imaš tudi v tujini.
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Če bi rad balkanski način, potem preprosto najami dva izterjevalca in bosta opravila delo.

Ampak da bo zakonito, izpolni ta minimum in mu priskrbi kako sobo. V vsakem primeru, brez stroška ne gre, razn če maš veze.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Sej ko ti sprejmeš podnajemnika ali najemnika k sebi, mu nisi zavezan dovoliti, da se pri tebi stalnno prijavi.Lahko mu dovoliš samo prijavo začasnega bivališča.

Če mu pa dovoliš prijavo stalnega in ga hočeš potem ven vreči, imaš pa dejansko velik problem.
 
Sej jaz nimam tega problema
grin1.gif


Mene je samo zanimalo v teoriji in kako je to zakonsko poštimano.

S tamalo se prerekava, ker je ona trdila tako kot je, jaz pa tako kot ni - pa čeprav je bolj logično, da nekdo ki nima svoje lastnine ne more imeti nekje stalnega prebivališča kot podnajemnik (ima lahko, samo po moje nebi bilo potrebno).

Pač butasto je.