Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Aja zunaj je razpis za nove pomozne policiste. Zadnjic sem se videl z bivsim komandirjem - dec je v penziji in je podpisal za pomoznega policista... vse jih na mejo dajejo brez izjem, tko da ni skrbi za tiste ki jih to zanima
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

A si se zmedu?
A mislis da ce jutri Jansa vlado sestavi, da bo gledal varde?
Ne more vsak, ki mu malo stoji na uniformo, sam sebe razglasit za varuha meje in se obnasat kot del nekih varnostnih struktur.

Lahko, če se nenadoma počuti ogroženega na svojem pragu, ob ugotovitvi, da država ne opravlja svojega dela.

Država je zelo lepo plačana za svoje delo. Naj ga tudi opravlja. Naj se nikar ne izgovarja, da je policajev premalo in da je meja prekompleksna. Država ima dovolj denarja za izvajanje čuvanja meja. To je v bistvu njena čisto primarna naloga. :gorjaca: Ko ljudje ponorijo in vzamejo zakon v svoje roke - se naj kar država zamisli, kako in kaj. Če se nenadoma počuti ogrožena, naj se kar počuti ! Prepozno ! Že nekaj let kričimo, da država ne dela.

Pusti Šiškota pri miru. Loti se raje delovanja države. Bo bolj prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Cash
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najlažje je policaje poslati na cesto kasirati za nepomembne oslarije. Kot so prekoračitve hitrosti na nepomembnih oz. izpostavljenih mestih ter varnostni pasovi.

Bolj je vlada v kurcu, bolj pošilja policaje odirat lastne državljane za brezveznosti. Da bi pa šla lovit generalne tatove - to pa ne ! Da bi šla čuvat mejo - tudi to ne. Da bi uredila socialo - tudi to ne ! Čudno da nam ne prepove Krambergerjevega sklada :nigladek: Pa zbiranja zamaškov.

Zakwa sploh živimo to državo? Zato da nas zeza, kadar ji pokažemo, kako in kaj ni v redu? Ko so študentje zmetali granitne kocke v parlament, je tudi bolelo, pa so pisuni takoj lansirali zgodbe, kako to ni dovoljeno in kako se je ranila družbena imovina, nihče pa ni napisal, da si je parlament kar lepo sam zaslužil tiste kocke v fasado! Plačali smo jo pa na koncu itak mi :mad: .
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
A si se zmedu?
A mislis da ce jutri Jansa vlado sestavi, da bo gledal varde?
Ne more vsak, ki mu malo stoji na uniformo, sam sebe razglasit za varuha meje in se obnasat kot del nekih varnostnih struktur.

Pa skoraj se mi ne zdi verjetno, da bi se to v sloveniji zgodilo, ajde v Burmi, Vietnamu itd...ampak v sloveniji? Slisi se nemogoce...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Najlažje je policaje poslati na cesto kasirati za nepomembne oslarije. Kot so prekoračitve hitrosti na nepomembnih oz. izpostavljenih mestih ter varnostni pasovi.

Bolj je vlada v kurcu, bolj pošilja policaje odirat lastne državljane za brezveznosti. Da bi pa šla lovit generalne tatove - to pa ne ! Da bi šla čuvat mejo - tudi to ne. Da bi uredila socialo - tudi to ne ! Čudno da nam ne prepove Krambergerjevega sklada :nigladek: Pa zbiranja zamaškov.

Zakwa sploh živimo to državo? Zato da nas zeza, kadar ji pokažemo, kako in kaj ni v redu? Ko so študentje zmetali granitne kocke v parlament, je tudi bolelo, pa so pisuni takoj lansirali zgodbe, kako to ni dovoljeno in kako se je ranila družbena imovina, nihče pa ni napisal, da si je parlament kar lepo sam zaslužil tiste kocke v fasado! Plačali smo jo pa na koncu itak mi :mad: .

Kje ti vidiš policaje na cestah. v sloveniji jih skoraj ni, jaz ga letos še nisem srečal. Pri nas bi lahko bili več na cestah. Sem se letos spomladi peljal v bosno od Karlovca do bihača enih 7 kontrol, za prvomajske od Slavonskega Broda do Sarajeva enih 10. Pri nas jih toliko nisem srečal od kar imam izpit....25 let.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A potem so metalci granitnih kock tudi paravojaška zalega? Al je samo odvisno proti komu jih mečejo?
Kaj je hujše al leteča granitna kocka proti lobanji al plastična igračka podobna pištoli?
Sicer pa šiškovič kolikor je tumpast kot je bi moral za vsako njihovo "urjenje" pač povedati da imajo proslavo in slavijo bežečega okupatorja (migranti). In to po najnovejši pogruntavščini lobotomirani šarčeve vlade bi bilo vse OK za prisotno orožje in sicer tapravo. Kriminalisti bi takoj prepoznali brez sodne analize da je vse OK in ne bi bilo nobene panike. Pa koga sploh briga če puška dela al ne dela saj samo imajo proslavo kot jih ima rdeča falna in sicer čez 600 na leto. Dve na dan...z orožjem kogar nobenga ne zanima.
Je hecno? Ne ni ampk zblaznelo ker eni lahko drugi ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Cash
I

Izbrisan uporabnik #9334

alkoholik , Ja.
Paravojaške milice niso sprejemljive. Nedelovanje države v njenih osnovnih nalogah je pa še najmanj sprejemljivo.

Gre se za vzrok, ne za posledico. Trenutno imamo priložnost opazovati posledico ... v mojem spominu ne prvič. Pa bi bilo, če bi se država kaj naučila iz lekcije.

Država je državni organizem. Njena prva zadolženost je boj za državo samo! Zato tudi plačujemo in financiramo inštitucijo. Ne plačujemo jo zato, da bi branila svojih lastnih delovnih mest - so zelo dobro plačana. Naj BRANI svoje meje ! Tu ni nobene Evrope in ostalih konvencij .. dogovorov, če gre za našo zemljo, je naša. Ni evropska, ampak naša. In če zaznamo migracije preko naših meja, jih je treba nemudoma ustaviti. Ne čez 5 let (kot to pravkar doživljamo :zavijazocmi: ), ampak v prvem trenutku.

Šiško s svojo "vardo" samo kaže, da je bila kaplja čez rob! Tisti, ki ni delal, naj plača !
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A si se zmedu?
A mislis da ce jutri Jansa vlado sestavi, da bo gledal varde?
Ne more vsak, ki mu malo stoji na uniformo, sam sebe razglasit za varuha meje in se obnasat kot del nekih varnostnih struktur.

Nisi odgovoril na moje zadnje vprasanje oz. se izogibas. Dodam samo se to, da ima vsaka pametna drzava poleg policije in vojske se nacionalno gardo za pomoc. Ja, dodatni policisti bodo ful pomagali. Metanje peska v oci plebsu, ker veste, da je to poplnoma neucinkovito ampak kaj pa povprecen janez ve. Ko se zbudi in zacne misliti s svojo glavo pa hop po njem. LOL oz. kot je dejal Denis, ne morete rusiti sistema, ki ga ohranjate od 45. Se bo pa enkrat podrlo vse skupaj in boste v velikem dreku. Ne boste vec nedotakljivi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
A potem so metalci granitnih kock tudi paravojaška zalega? Al je samo odvisno proti komu jih mečejo?
Kaj je hujše al leteča granitna kocka proti lobanji al plastična igračka podobna pištoli?
Sicer pa šiškovič kolikor je tumpast kot je bi moral za vsako njihovo "urjenje" pač povedati da imajo proslavo in slavijo bežečega okupatorja (migranti). In to po najnovejši pogruntavščini lobotomirani šarčeve vlade bi bilo vse OK za prisotno orožje in sicer tapravo. Kriminalisti bi takoj prepoznali brez sodne analize da je vse OK in ne bi bilo nobene panike. Pa koga sploh briga če puška dela al ne dela saj samo imajo proslavo kot jih ima rdeča falna in sicer čez 600 na leto. Dve na dan...z orožjem kogar nobenga ne zanima.
Je hecno? Ne ni ampk zblaznelo ker eni lahko drugi ne.
Zabavno je razpravljat ko vidis da sogovornik sam za seboj ne bere.

sisko je sam govoril kar je govoril. Celo obsojen je za to. Vse ostalo so neke hipoteze v smislu “pustte mene ker je un se hujsi”.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Nisi odgovoril na moje zadnje vprasanje oz. se izogibas. Dodam samo se to, da ima vsaka pametna drzava poleg policije in vojske se nacionalno gardo za pomoc. Ja, dodatni policisti bodo ful pomagali. Metanje peska v oci plebsu, ker veste, da je to poplnoma neucinkovito ampak kaj pa povprecen janez ve. Ko se zbudi in zacne misliti s svojo glavo pa hop po njem. LOL oz. kot je dejal Denis, ne morete rusiti sistema, ki ga ohranjate od 45. Se bo pa enkrat podrlo vse skupaj in boste v velikem dreku. Ne boste vec nedotakljivi.
Ne vem kaj je bilo tvoje vprasanje. Nacionalno gardo imajo v ZDA, ki so federacija in so nacionalne garde nekaj podobnega kar je bila TO v Jugoslaviji. Mogoce si prvo poglej razlicne tipe drzavnih ureditev itd in potem vzporednice vleci.
Jaz nobenega sistema ne ohranjam od leta 45, ce bi bil funkcionalno pismen bi v 10+ letih kar sodelujem tu na forumu ugotovil kaki so moji nazori in da obdobja 45-91 ne cislam.

lahko pa se pojasnis kaka je razlika ce tebe v policista na zeleni meji oblecemo, al pa ce te oblecemo v pripadnika nacionalne garde. Se vedno si eden in mejo nadziras z enim parom oci...itd
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem ze povedal, da je ves svet fake in zakoni veljajo samo takrat, ko ustreza "sili" in kapitalu. Ko ne ustreza vec, se dogajajo vojne, welcome in podobna sranja. Takrat zakoni ne veljajo vec, ker je cilj visji... Torej, zivimo v iluziji oz. FAKE svetu. Demokracija je fake, volitve so fake, ker se itak nic ne spremeni in ce gledamo Slo, je drzavljan slo vreden manj od ostalih!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Zgleda, da le ni "prepovedano"

Nekje pri 4. minuti razloži strokovnjak, da 35. člen spodbuja sodelovanje med policijo in različnimi oblikami samovarovanja.

Sem napisal sem, ker enostavno nisem mogel verjet, da bi blo mogoče, da en državljan ne bi smel policistu ob meji rečt: tam se dva sprehajata, pa zgleda da nista od tu...
Komot rece.

sam sisko ni rekel tega. Tko da...prvo se med sabo zmente kaj bi radi pol pa zakone studirajte.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Eh sisko se zaganja in razpizdi, ni pravi clovek za dialog, zato s tega ne bo nic.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Policija jim pokvarila praznike

Kot je napisal v komentarjih
Da hranis ilegalno kot pripadnik "zloglasnih" vaških straž doma neprijavljeno orožje, moraš bit res butl, saj je moral vedet, da obstaja velika verjetnost, da mu bodo prišli domov, da o prenašanju petard ne govorim!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Imeli so hišno preiskavo, ker so sumili, da ima doma spravljeno neprijavljeno orožje.
Našli so ga.

Kdo ima sedaj problem?
Policija, ki je (očitno upravičeno) naredila hišno preiskavo?
"Varuh meje", ki je imel nedovoljeno orožje doma?
Kaj hoče Nov24 s tem člankom pravzprav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Imeli so hišno preiskavo, ker so sumili, da ima doma spravljeno neprijavljeno orožje.
Našli so ga.

Kdo ima sedaj problem?
Policija, ki je (očitno upravičeno) naredila hišno preiskavo?
"Varuh meje", ki je imel nedovoljeno orožje doma?
Kaj hoče Nov24 s tem člankom pravzprav?

Ad1 - Nima problema
Ad2 - ima problem
Ad3 - imajo probleme od nastanka...