Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
V odličen del posta si zapel , v za ta topic najbolj pomebnega, res bravo :aplauz:
Od vsega tega napisanega...

Citiram:
msenjur - Falil si point.

Catch je v tem, da IMHO praktično nihče nebi menjal naslova stalnega prebivališča zgolj zato, da bo potem zelo verjetno in ne 100% napoten na obmejno območje. Torej imaš potem recimo par sto folka (pa še to sem pomoje veliko rekel 'couse talk is cheap), ki bi dejansko radi pomagali pri tej točno določeni problematiki in od tega bi jih zgolj en del prišel na obmejna območja, ostali bi bili zaposleni z drugimi nalogami, ki jih drugače opravlja policija in če že nebi dejansko pisal obrazca za kazen v kar si se zapičil, bi pa zraven družbo delal rednemu policistu s polnimi pooblastili na podlagi katerih pa lahko kasira.

In kaj točno se je potem naredilo s tem, če se pa ve, da policistov res na veliko primanjkuje že vsesplošno in bi jih bilo verjetno premalo pa če bi prav vse prostovoljce oz. pomožne policiste poslali na mejo, kaj točno? Nekaj že ampak rešitev (kot kao edina možna in sprejemljiva) pa to pač ni.

Ravno zaradi tega sem pa že par postov nazaj napisal, da gre sicer za OK predlog oz. možnost, ki pa sama po sebi nikakor ne more rešit problematike in je potrebno za rešitvami gledati še naprej. Pa se tu sploh še nismo dotaknili težave, ki je nad policijo in sicer vlada, katera še vedno ne priznava problematike v realni velikosti in posledično morajo naše sosednje države (oz. predvsem Avstrija) no ukrepati po svoje, saj nam več kot očitno ne zaupajo.
Konec citata.

...si zapel v dodatne preglede, ki so zgolj posledica vsega skupaj? Očitno nisi imel drugega materiala za nabijat svoje blesarije.

Pa če že sprašuješ - za vse do Grenlandije definitivno nismo direktno oz. neposredno odgovorni ampak za začetek šengenskega območja, ki je tudi naša južna meja pa defintiivno smo in samo idiot se čudi uvajanju zapor z dodatnimi varnostnimi pregledi v notranjosti oz. drugje v kolikor primarna kontrola ne deluje kot bi morala.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem že nekajkrat napisal. Zapelji se ob Kolpi od Osilnice do Vinice in boš videl, zakaj primarna kontrola ne more delovati kot je treba. Zato je potrebno globinsko varovanje, ki je dokaj uspešno.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ksz

Nedvomno bo zelja, da te posljejo na mejo sprejeta ker jih je veliko ki ne bi sli...

Matey nedvomno ni resitev da kriminalci ustanavljajo neke svoje “enote” in ustavljajo nakljucne ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ksz

Nedvomno bo zelja, da te posljejo na mejo sprejeta ker jih je veliko ki ne bi sli...

Matey nedvomno ni resitev da kriminalci ustanavljajo neke svoje “enote” in ustavljajo nakljucne ljudi.

Ql oz. dejansko super, nebi si mislil, da take želje v organizaciji kot je Policija sploh pridejo do pravih ušes in do posledične realizacije.

Kar se pa drugega odstavka tiče sem pa že parkrat napisal, da varda v takšni obliki kot jo fura Šiško ne pride v poštev, sploh če je vse to kar si v zvezi z njimi napisal dejansko res. Ampak to pa še ne pomeni, da nebi prav prišla kakšna druga, drugače zoorganizirana, izoblikovana in delujoča skupina ljudi in zato tudi do neke mere podpiram samoorganizacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Sem že nekajkrat napisal. Zapelji se ob Kolpi od Osilnice do Vinice in boš videl, zakaj primarna kontrola ne more delovati kot je treba. Zato je potrebno globinsko varovanje, ki je dokaj uspešno.

Lej samo še tole ti bom napisal - marsikaj se da v kolikor je dovolj interesa pa naj bo to boljša (ne popolna, hermetična) zapora in varovanje meje ali pa vzpostavitev delujočega frizerskega salona in enako se marsičesa ne da v kolikor se noče oz. ni dovolj interesa.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kako drugace zoorganizirana? Spet samo blebetanje, pejt ven pa ustanovi svojo paravojasko enoto, ki bo po tvojih standardih. Bos hitro videl, da svet ni crno bel, kot ga zivite z apolom vred. Ze otroke vzgajate v mehurju pa boste ustanovili milico? LOL za tipkovnico je lahko biti hitrih prstov se vam pa ne sanja kje zaceti. In vardi gre kar dobro. V glavi. Kar ni nedolzna zadeva. Se zavedate podzavestno in zato bojite.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Lej samo še tole ti bom napisal - marsikaj se da v kolikor je dovolj interesa pa naj bo to boljša (ne popolna, hermetična) zapora in varovanje meje ali pa vzpostavitev delujočega frizerskega salona in enako se marsičesa ne da v kolikor se noče oz. ni dovolj interesa.
Res je, s kavča je vse easy. :jok:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Kako drugace zoorganizirana? Spet samo blebetanje, pejt ven pa ustanovi svojo paravojasko enoto, ki bo po tvojih standardih. Bos hitro videl, da svet ni crno bel, kot ga zivite z apolom vred. Ze otroke vzgajate v mehurju pa boste ustanovili milico? LOL za tipkovnico je lahko biti hitrih prstov se vam pa ne sanja kje zaceti. In vardi gre kar dobro. V glavi. Kar ni nedolzna zadeva. Se zavedate podzavestno in zato bojite.
Ker si ravno blebetanje omenil - v tem si res strokovnjak.

Moj svet ni crno-bel, je pa realen. Za razliko od tebe, ki tule gor nabijas o dvajsetletnicah, v vsakem drugem postu govoris kako se ostali bojijo ne vem cesa vsega, otroke vzgajajo zavite v vato....a v resnicnem zivljenju si meter in cevap velka tiha miska.

Skoz eno lupetanje pa otresanje. Prjav se v pomozno policijo pa se preganjaj po obrezju kolpe. Ce psihotestov ne nardis bos vsaj mel crno na belem da nisi za to, ce bos pa not pa se ne takoj zjokat ko se bodo vsi norca delal.

Dalec od tega da je svet crno-bel, dalec od tega da mi je vsec politika glede migracij... ampak ko bo nekdo rekel da je normalno da se nek obsojenec/vaski posebnez po hosti sprehaja s somisljeniki in se razglasi za neko “varnostno” enoto, se pac tud jaz ne bom sel vec po pravilih. Pa se kdo drug tudi ne. In se jim zna zgodit da bodo tok hitro sli kot so prisli.

Republika Slovenija ima eno vojsko in eno policijo. Ki sta tu za vse. V trenutku ko nekdo iz politicnih vzgibov zacne formirat neke uniformirane enote, ki se ucijo vojaskih vescin, je cas za alarm. Ker jaz za casa svojega zivljenja nocem gledat spopadov med sonarodnjaki. Sam takim kot je sisko, ki izzivajo dokler jih ne dobijo po kepi, se zna hitro kdo po robu postavit in cez 70 let bomo spet obelezja postavljal in se spravi pogovarjal.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Odlično napisano škoda pa je, da policija krši zakone, ker leze v rit politiki. Če bi policija opravljala naloge, se kekci ala šiško sploh nebi upali na mejo oziroma ustanavljali razne varde.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Spet si zamudil idealno priložnost, da še malo razmisliš (saj bo šlo, pač glava malo boli) in se potem NE OGLASIŠ! Kot v eni drugi temi, kjer si si vzel cel dan, pa še vedno, si moral siknit na koncu.

Ker tožilstvo in sodstvo po mojem (in skoraj upam trditi večinskem) prepričanju ne opravlja svojega poslanstva, napovedujem ustanovitev hitrih sodišč - najbolje kar takoj - brez možnosti za osumljene,...
A to je kaj drugega kot šiška klub?

Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Kako drugace zoorganizirana? Spet samo blebetanje, pejt ven pa ustanovi svojo paravojasko enoto, ki bo po tvojih standardih.

Tako drugače, da nebi vsebovalna vseh zadev zaradi katerih se pride do varnostnih pomislekov torej da recimo nebi posedovala strelnega orožja (ali replik le-tega, saj se da za varnost sebe kot civilista poskrbeti drugače), da nebi konkurirala policiji oz. jo hotela nekako nadomestiti temveč, da bi bazirala na sodelovanju, dopolnjevanju, pomoči. Aja pa jaz nisem za paravojaško enoto, jaz podpiram samoorganizacijo civilistov z namenom pomoči pri nadzoru državne meje in to ni nujno, da je enako.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Kot je že nekdo zapisal. Tisti, ki mu je res mar za ta problem bo inkognito šetal ob meji in pomagal policiji.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Republika Slovenija ima eno vojsko in eno policijo. Ki sta tu za vse. V trenutku ko nekdo iz politicnih vzgibov zacne formirat neke uniformirane enote, ki se ucijo vojaskih vescin, je cas za alarm. Ker jaz za casa svojega zivljenja nocem gledat spopadov med sonarodnjaki. Sam takim kot je sisko, ki izzivajo dokler jih ne dobijo po kepi, se zna hitro kdo po robu postavit in cez 70 let bomo spet obelezja postavljal in se spravi pogovarjal.


Zal (pa niso policisti krivi za to) policija NE opravlja svojega posla, varovanja meje. In to je razlog samoorganiziranja.

Spopad med sonarodnjaki je v tem primeru lahko samo spopad med ljubitelji kamelarjev na eni strani in Slovenci ob meji, ki so ogrozeni zaradi nedelovanja prej omenjene policije in vojske, ki sta DOLZNI varovati suverenost drzave, tarej drzavne meje. Sisko garant ne bi imel nobene podpore, ce bi drzava opravljala svojo nalogo zascite drzavljanov in drzave. Pa te naloge NE opravlja, od tod samoorganiziranost.
Obelezja? Mogoce pa bo spomenik dobil Sisko, ki varuje Slovence pred kamelarji, kot so se partizani borili proti okupaciji (torej proti "legalni" oblasti).
Ja, ce bi imel moznost, bi sel na mejo, le AK47AB2 z municijo in pa licence to kill svercerje in svercane bi rabil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
POLICIJA OPRAVLJA SVOJ POSEL PO SVOJIH ZMOŽNOSTIH.

To kar ti govoriš, da ga ne opravlja, bi pomenilo, da so vsi obmejni policaji na postajah na kavicah ali pa čisto nekje drugje na terenu.

In taki ki bi radi imeli orožje za varovanje pred neoboroženimi civilisti in LICENSE TO KILL ste pač ozkogledi omejenci, ravno tapravi za Siskota in njemu podobne samovoljne idiote. In takemu da daš license to kill, bo najprej killov migrante, ko jih bo zmanjkalo, bo šel pa še okoli in killov take ki niso ravno po njegovem okusu. Zato se ne sme dopuščat takih oboroženih vard. Ker prej ali slej jih bo zmotilo nekaj/nekdo drug. Želja po ubijanju ne izgine.

če te tok skrbi varovanje naše suverene države, potem mislim da ne sme biti ovir ali izgovorov za njeno varovanje. Včasih so tud krompir na njivi pustili, ko je blo treba it v vojsko! Ni bilo izgovorov - "če bi bila možnost bi šel" - pha!
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
AK47AB2 ne obstaja. M70AB2 je.

Sisko nikogar ne varuje in tud resne podpore nima...itd

Res je, se posipam s pepelom... pa cisto novega sem imel... tri sarzerje sem uspel porabiti... ni ravno natancen, itak pa svinec ne sme cez mejo...

Sisko ocitno ima podporo, uniforme niso ravno zastonj, dvomim pa, da jih je kupil sam.