Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

B81

22. jul 2007
34.595
9.029
113
zakaj bi?

koliko je mrtvih na poti do sem? a je kej drugac, ce umre kle ali pa na morju?

to si ze zanc neki špikal, pa ni bilo haska.

spomni se kej drugega...
Ja, ker tu smo MI odgovorni, MI. Na poti do sem pa nismo. MI smo prerezali žico, odprli vrata, da so šli čez Kolpo in utonili.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.
Se še naprej sprenevedati, da problema sploh ni? Da.
Se še naprej sprenevedati, da problem je ampak ga država kao obvladuje? Ne, ker ga sploh ni.
Bi bilo potrebno v nedogled obveščati vlado in jo na kolenih prositi da naj že končno pomaga svojemu financerju, katerega je dolžna ščititi po ustavi? Ni potrebe.
Ali pa bi bila morda rešitev v skupini civilistov brez strelnega orožja ali takšnih replik, ki bi dejansko pomagale policiji v zaznavanju kršitev na terenu? Ni potrebe.
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.

Tako bo storila večina.
Apollo8 Včasih je bolje nič napisat kot pa nekaj napisat (jaja, se držim tega ja)...Matej ne sprašuje, kako prit v policijo.

isto velja zate... vcasih bi bilo bolje nic napisat, kot pa tale tvoj sestavek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.358
113
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.
Se še naprej sprenevedati, da problema sploh ni? Da.
Se še naprej sprenevedati, da problem je ampak ga država kao obvladuje? Ne, ker ga sploh ni.
Bi bilo potrebno v nedogled obveščati vlado in jo na kolenih prositi da naj že končno pomaga svojemu financerju, katerega je dolžna ščititi po ustavi? Ni potrebe.
Ali pa bi bila morda rešitev v skupini civilistov brez strelnega orožja ali takšnih replik, ki bi dejansko pomagale policiji v zaznavanju kršitev na terenu? Ni potrebe.
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.

Tako bo storila večina.
Apollo8 Včasih je bolje nič napisat kot pa nekaj napisat (jaja, se držim tega ja)...Matej ne sprašuje, kako prit v policijo.
Matej sprasuje kaj kdo od nas predlaga. Ce si funkcionalno nepismen se pac vzdrzi komentiranja.

Point je, da se zdej te bluzatorje prikazuje kot neko pomoc drzavi pri nadzoru meje. Dejansko ima policija premalo ljudi, zato zaposluje nove in hkrati sklepa pogodbe s pogodbeno rezervo. In ce ti pac k.urac stoji ko z orozjem po hosti hodis in lovis migrante, lahko to komot pocnes in se placan bos zraven.

Seveda se tu zaplete, saj so v vardi osebki, ki so ze bili kaznovani, ker imas tam ljudi ki sami sebi cine dodjujejo in se nazivajo z generali in podobne bedarije.

Ampak ce te res zanima kako pomagat - pejt pocet to organizirano, zastopaj barve drzave ki jo imas tako zelo rad in s pravim orozjem nadzoruj mejo.

Ce bi pa to rad pocel po svojih pravilih pa to pac ne bo slo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se en iz stare gabrove sole. Indoktriniranost by the book. Tako je, svet je crno bel! Go girl (apolo)!
 

B81

22. jul 2007
34.595
9.029
113
Matej sprasuje kaj kdo od nas predlaga. Ce si funkcionalno nepismen se pac vzdrzi komentiranja.

Point je, da se zdej te bluzatorje prikazuje kot neko pomoc drzavi pri nadzoru meje. Dejansko ima policija premalo ljudi, zato zaposluje nove in hkrati sklepa pogodbe s pogodbeno rezervo. In ce ti pac k.urac stoji ko z orozjem po hosti hodis in lovis migrante, lahko to komot pocnes in se placan bos zraven.

Seveda se tu zaplete, saj so v vardi osebki, ki so ze bili kaznovani, ker imas tam ljudi ki sami sebi cine dodjujejo in se nazivajo z generali in podobne bedarije.

Ampak ce te res zanima kako pomagat - pejt pocet to organizirano, zastopaj barve drzave ki jo imas tako zelo rad in s pravim orozjem nadzoruj mejo.

Ce bi pa to rad pocel po svojih pravilih pa to pac ne bo slo.
Pa to vi potencirate nekaj... varda sem in varda tja nonstop. Ne ogrozajo nikogar, za mene so pac na rekreaciji, tam skacejo po hosti in dvignejo zastavo. V zda imajo nekateri zastave na hisah celo leto.
Delate iz muhe slona. Tam pa en posili dve punci pa nihce ne odgovarja, vsaj zgleda tak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy in MrDaco

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Ce si tako zelo zelis pomagati RS pri varovanju drzavne meje, imas razpis za pomoznega policista in lahko to povsem zakonito pocnes.

Drzava ti bo dala uniformo, pravo orozje in pooblastila da orozje, v skladu z zakonom, tudi uporabis.

Pazi najboljsi del: celo placan bos za to. Torej ne le da bos lahko lovil migrante, placan bos za to in opremo ti bo dala drzava.

Torej? Si za?

Aja, je pa res da so doloceni pogoji da se lahko pridruzis, ampak ne dvomim da jim zadostujes, Sisko jim pac ne.

Mislim, da si me malce narobe razumel - ne gre za to kaj točno bom jaz počel ampak kakpšne so opcije za soudeležbo povprečnega državljana pri pomoči nadzorovanja državne meje brez da gre v kakšno vardo. In tu si s svojim prispevkom dodal eno novo opcijo tako da hvala za ta prispevek :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
kako ves kaksno sito je? koliko jih dobijo? in koliko jih pride cez?

sicer pa na dan s predlogi... pa na vlado naslovi mail. predlagamvladi.si

Obstajajo podatki kakšen % približno naj bi jih ujeli, so bile te cifre že objavljene in točno to smo mleli že v zadnje, ko so (ste?) nekateri trdili, da naša država prav odlično varuje svojo južno mejo.

Kar se pa predlogov tiče pa - zakaj meniš, da sem spisal vse te zadnje poste? Ravno z namenom, da se pride do kakšnega sprejemljivega realnega predloga brez uvajanja vard.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.
Se še naprej sprenevedati, da problema sploh ni? Da.
Se še naprej sprenevedati, da problem je ampak ga država kao obvladuje? Ne, ker ga sploh ni.
Bi bilo potrebno v nedogled obveščati vlado in jo na kolenih prositi da naj že končno pomaga svojemu financerju, katerega je dolžna ščititi po ustavi? Ni potrebe.
Ali pa bi bila morda rešitev v skupini civilistov brez strelnega orožja ali takšnih replik, ki bi dejansko pomagale policiji v zaznavanju kršitev na terenu? Ni potrebe.
Kako naprej? Lepo. Pridružit se levičarjem v kaki sd stranki.

:aplauz: :evil:

Sem pa res spraševal po predlogih in apollov predlog je eden bolj konkretnih. Dvomim pa, da bi zgolj in samo vpis X ljudi za dodatne policiste oziroma manjše povečanje policijskih moči rešilo težavo slabega nadzora.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
ne, varde bojo resile problem.

povej ze.

kaj pa bi resilo ilegalne prehode, ce tud vecje stevilo policajev ni resitev?!
 

B81

22. jul 2007
34.595
9.029
113
kdo pravi, da skupina civilstov ne sme opozarjati policije na terenu?
Sicer nisem preprican, ampak civilist se ne sme vmesavati v delo policije, kar se mi sicer zdi nekak normalno.
Mogoce vmesavanje ne bi bilo to, da gresta dva mimo, se pogovarjata in en omeni, da je tam in tam videl, kar je videl.

Tako bi mimogrede opozoril brez direktnega nagovora policista. Mislim, da to ni vmesavanje in bi slo skozi :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
za ilegalce nismo mi odgovorni, ce sploh ne vemo da so tukej. a ti klikerji ne delajo tok dobr dons?

Kako ne vemo, da so tukaj, če je pa skoraj vsem znano dejstvo, da ilegalne migracije potekajo in to čez naše slovensko ozemlje? Seveda, da smo odgovorni za dogajanje na napšem ozemlju. In če vemo, da so, vidimo jih pa ne (ker se recimo premikajo ponoči in skozi gozd) to še ne pomeni, da lahko zamižimo oz. se obrnemo stran, ker "sploh ne vemo da so tukej". WTF no...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
ne, varde bojo resile problem.

povej ze.

kaj pa bi resilo ilegalne prehode, ce tud vecje stevilo policajev ni resitev?!

Če je to name letelo - nikoli nisem nikjer napisal da so varde rešitev problema, še manj idealna rešitev.

Drugače pa predvidevam, da ta razpis za dodatne policaje ne obsega takšnega števila zaposlitev, da bi lahko rekli, da se je prisotnost policije na kompletnemu obmejnemu območju povečala za faktor 5+. Zato sem napisal, da DVOMIM DA BI ZGOLJ VPIS TEH NEKAJ X LJUDI ZA DODATNE POLICISTE OZIROMA MANJŠE POVEČANJE POLICIJSKIH MOČI rešil težavo. Fak pa to bralno nerazumevanje ej..... Večje število policistov je rešitev ampak zadostno povečanje in ne vsako, tudi manjše povečanje. Poleg tega pa mora med drugim tudi država priznat obstoj problema preslabega nadzora pa ga ne.

Next.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Lepo je nekaj kritizirat s kavča, pri tem pa nimaš pojma kakšno je stanje na terenu. Zapelji se od Osilnice do Vinice, pa če 5 minut ne boš srečal nobenega policaja, dam takoj za gajbo pira. Teren je pa tak, da lahko policaji stojijo na 10 m, pa ne bodo videli, kaj je šlo mimo. Mi je pred nekaj dnevi pripovedovala domačinka, ki je tiste čase še doživela, kako so imeli Italijani in Nemci bunkerje na vsakih 100 m, streljali na vsak šum, pa so partizani dnevno prehajali iz Slovenije na Hrvaško in nazaj. Kvečjemu so ubili kakega domačina, ki si je zvečer drznil iz bajte.
Sedaj boš pa napisal, da imajo sedaj boljšo opremo, kot med vojno. Droni ti ponoči en drek pomagajo, termo kamere pa tudi nič, ker ti termični odtis prekrije vsaka astronavtska folija za 1 evro.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
Sicer nisem preprican, ampak civilist se ne sme vmesavati v delo policije, kar se mi sicer zdi nekak normalno.
Mogoce vmesavanje ne bi bilo to, da gresta dva mimo, se pogovarjata in en omeni, da je tam in tam videl, kar je videl.

Tako bi mimogrede opozoril brez direktnega nagovora policista. Mislim, da to ni vmesavanje in bi slo skozi :)

nisem rekel vmesavanje v delo. fak, ta nepismenost no,....

skupina se lahko sprehaja, vidi skupino sumljivih in o tem obvesti policijo. to ni vmesavanje v delo policije, ane???
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
Kako ne vemo, da so tukaj, če je pa skoraj vsem znano dejstvo, da ilegalne migracije potekajo in to čez naše slovensko ozemlje? Seveda, da smo odgovorni za dogajanje na napšem ozemlju. In če vemo, da so, vidimo jih pa ne (ker se recimo premikajo ponoči in skozi gozd) to še ne pomeni, da lahko zamižimo oz. se obrnemo stran, ker "sploh ne vemo da so tukej". WTF no...

kdo je nepismen? ja vemo da so ilegalni prehodi, ne vemo pa kdo so, kje so in kdaj so!

od kdaj jih tok zagovarjas, al sam rad kurcas trenutno ablast??