Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Je tako.
Saj pravim, da bedasto reagirajo tisti z Gregorčičeve, ne oni s Štefanove.
Pri zadnji akciji je pa policijski PR moral prikriti navodilo z vlade z zgodbami o ogroženih domačinih.
Policija res ne piše zakonov, na žalost pa ne upošteva zakone. Če bi upoštevala zakone, čez mejo nebi prišel nihče. Pa ne rečt da jih je premalo, za Zokijev projekt sta prišli dve marici.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Varda se lahko preimenuje v "Športno društvo Štajer'c". Dobimo denar za prišleke, malo tu počakajo, nabijemo stroške, EU plača, jaz imam firmo ti imaš firmo, najin kolega je na vladi, biznis laufa naokoli, jaz tebi ti meni, vsi smo srečni. Nimaš kaj, režim se ne da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, Matey in map

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bolano, drzava nima pogojev scititi nikogar znotraj ozemlja slovenije, ko gre za zdravo pamet spet kontraukrepi. Zgodovina se ponavlja.
Zakaj mene kontrolirajo, ko grem cez ljubelj v avstrijo? Vprasam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Mimogrede, ni policija dolžna varovat državljanov po zakonu ali moraš imet pač srečo? Ne smeta onidve punci zdaj tožit države?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.630
14.327
113
Je dolžna varovat po zakonu. Ampak saj smo tudi po ustavi vsi enaki kaj je pa v realnosti pa vidiš :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Štajerska varda ni nobena vaška straža, temveč je para vojaška organizacija. Glede na to, da ima očitno nekaj bogatih sponzorjev, ne dvomim, da ima nekje tudi skladišče pravega orožja.
Para vojaške organizacije so bile v začetku tudi SA, SS, Arkanovi Tigri, tisti ustaši, ki so se z Janševim blagoslovom urili tudi v naših gozdovih, pa smo videli, kaj je iz njih nastalo in kaj so počeli.
Zato je pravilno, da se jih v kali zatre in so s tem že predolgo čakali. Upam, da bodo te predloge sprememb zakonov tudi sprejeli.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Varda je zbor čudakovi in sploh ni edini v SLO.
Zdaj, če je za vsakega potreben svoj zakon, pa tudi prav.
Bomo kdaj dočakali tudi "Lex Alter"? :evil:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Te spremembe bodo en drek. Lokalni mulc v camino hlačah se nebo smel 4 kolesnikom okol vozt, ker kao nadzira mejo, a v bistvu po gorjancih adrenalin sprošča. In tega ja v naših koncih dost. Če se hočejo legalno oborožit se samo med jagre vpišejo v obmejni LD. Lahko šetajo cele dneve z kratkocevnim in dolgocevnim orožjem po lovišču, pa tono municije zraun vleče. Noben jim nič ne more, pa še orožje lahko razkazujejo, ne da bi se kdo zgražal. To so spet neke ad hoc rešitve, na hitro, ni neke sistemske rešitve. Je lepo tist obramboslovc na TV povedal, načeloma se strinja, ampak če bo država za vsakega ekstentričnega pajaca v tej državi nov zakon sprejemala ali obstoječega spreminjala, kam pa pridemo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To seveda ni res. Orožje je zelo kontrolirano, pa municija tudi. Če si lovec, imaš puško .. je zavedena v orožnem listu. Ne moreš torej kar z RB-jem harat po hosti sem in tja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Seveda z orožjem, ki ga legalno pridobiš in kupiš, lahko haraš po lovišču kolk češ, kaj ti ni jasno. Pogoj za pridobitev je član LD, ne rabiš niti lovec bit, lahk si pripravnik. Orožni list in nabavno dovoljenje za kratkocevno dobiš za milostni strel divjadi in to kolko hočeš komadov, prav tako lovskih pušk, lahko kupuješ neomejno municije v kalibru katerega orožje imaš. Pa po lovišču lahko nosiš zraven municije kolker hočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.026
113
Haraš lahko če ga imaš ilegalno, samo od tehle tukaj ga nihče sploh nima. Danes legalno še nabojev ne boreš kupit če nimaš papirja. Pa še to lahko kupiš samo tisti kaliber kot imaš puško in nič drugega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda z orožjem, ki ga legalno pridobiš in kupiš, lahko haraš po lovišču kolk češ, kaj ti ni jasno. Pogoj za pridobitev je član LD, ne rabiš niti lovec bit, lahk si pripravnik. Orožni list in nabavno dovoljenje za kratkocevno dobiš za milostni strel divjadi in to kolko hočeš komadov, prav tako lovskih pušk, lahko kupuješ neomejno municije v kalibru katerega orožje imaš. Pa po lovišču lahko nosiš zraven municije kolker hočeš.

Kaj pa lahko kupiš takole .. legalno? Patrio? RB ? Ok, navadnega kalašnika tip 70 in municijo zanj?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Če boš dobro prebral moj predzadnji post boš videl, da ga danes nima nihče, čez kak mesec ga pa lahk imajo vsi. Včlanijo se v obmejni LD, zdravniški, tečaj za rokovanje, potem pa zaprosiš za dovoljenje za nakup in orožni list
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Vojaško orožje ne, lovsko pa. CZ sniper, M 76 ai kaj je tisto gre skozi, ga ima kolega. Drugače te pa aliber recimo win 308, lovski kaliber podoben kakašniku 6,72 preluknja bolj kot kalašnik. Kalašnik tipični vojaški kaliber velike probojnosti za povzročanje ran in ne smrti. Kot jager imaš dostop do specialnih municij za instantno smrt, različno težo krogel, gramov polnjenja, različnih gumijastih kapic krogel, itd. Puške so lahko polavtomatske z velikim amgacinom. Vglavnem na tak način se lahko legalno dobro oborožiš, res pa da je vse na papirju in ne ilegalno, da je spemljanje lažje, ampak za paradirat ob meji uporabno v nulo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.026
113
Če boš dobro prebral moj predzadnji post boš videl, da ga danes nima nihče, čez kak mesec ga pa lahk imajo vsi. Včlanijo se v obmejni LD, zdravniški, tečaj za rokovanje, potem pa zaprosiš za dovoljenje za nakup in orožni list

Ne gre tako enostavno, od tehle ki so v vardi in so bili vsaj enkrat popisani s strani policije ne bo nihče nikoli dobil dovoljenja za nošenje orožja. Pa to da si pripravnik ne pomeni nič. Še vedno moraš opraviti izpit in vse ostale preglede in teste tako kot vsi ostali.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Grem jutri pogledat, če res. M76 bi pa imel, na steni bi ga imel. Zadeneš muho na en kilometer! Sem ga nosil včasih.