Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
mislim da vsak po svoje interpretira kako bi morala delati.

verjetno pa dela po zakonu in svojih zmoznostih.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hm, kaj bi pa ti vardisti naredili, če bi naleteli na skupino kamelojebcev? In bi jih ti po možnosti še napadli? Replike pušk bi jim bile prej v napoto kot v pomoč. In četudi bi imeli pravo orožje, a bi streljali na njih?
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Hm, kaj bi pa ti vardisti naredili, če bi naleteli na skupino kamelojebcev? In bi jih ti po možnosti še napadli? Replike pušk bi jim bile prej v napoto kot v pomoč. In četudi bi imeli pravo orožje, a bi streljali na njih?
Sisko pravi da poklicejo policijo. Nisi nic spremljal?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.160
3.088
113
Je že bolje, da preganjajo potencialne prevratnike kot pa uboge bodoče prosilce.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.321
113
v lokalni ostariji
Ampak je zanimivo da je problem varde tako zelo medijsko napihnjen. O migrantih pa bolj potiho...

Itak mi je smesno da odrasli patrulirajo s igračami ampak ajde...

Vardjani pravjjo da jih vaščani pozdravljajo a mediji da se jih bojijo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash
13. jul 2011
2.677
625
113
Čemu se potem repenčijo in izzivajo s temi igračami? Bolj učinkovito bi bilo, če bi v rokah imeli palice.
Zato, ker trolajo oblast. In, kot se za trole spodobi, v tej igri praktično ne morejo izgubiti. Šiško je dovolj odpičen, da se mu ni problem za par mesecev usesti, pozornost, ki jo ob tem dobi mu odtehta jail time.
Najbolj žalostno pa je, da so rednecki v tej zgodbi tisti z Gregorčičeve, ki se pustijo trolati in si panično izmišljajo nove zakone in razloge za ukrepanje policije, pri tem pa bodo postavili kar nekaj zanimivih precedensov.
Glede na policijski PR lahko torej naščuvaš policijo na vsakogar, za katerega rečeš, da se ob njem počutiš ogrožen. Pa po novem zakonu ne bo kaznivo zgolj, da delaš nekaj proti zakonu, ampak že če daješ vtis (komu?), da to počneš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman in Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
To mas ze sedaj, poglej ZJRM-1


6. člen

(nasilno in drzno vedenje)

(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
To mas ze sedaj, poglej ZJRM-1


6. člen

(nasilno in drzno vedenje)

(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.

Pa ti misliš, da je proti Vardi treba ukrepat s policijo, ali jih je bolje ignorirat....

Jaz sem za ono drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
'Varde kolko hočeš'

...(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.
Ali ni to vdiranje v domove/vikende, uničevanje tuje lastnine, ugrabljanje ljudi, kraja avtomobilov (v tistih mirnih vaseh)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Evo. Direktno levicarsko napihovanje situacije, kjer je za namen uporabljen en primer (ta, da so zares klicali iz zajebancije, za ostale primere pa ne vemo).

Ce mislis napihovat, drugic dodaj: "v tem primeru".
Zdej mi pa ti nelevičarsko povej za ostale primere.
Aja, za njih se ne ve, lahko le verjamemo na besedo.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
To mas ze sedaj, poglej ZJRM-1


6. člen

(nasilno in drzno vedenje)

(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.
Ja, ampak pri tem gre za aktivno vedenje tega, ki je v prekršku.
Po novem bo pa prekršek že, če boš dajal videz, da bi nekaj lahko storil, v konkretnem primeru izvajal policijske ali vojaške postopke.
Pa glede grožnje. Menda ne boste policaji vleteli, če bo nekdo klical, da se počuti ogrožen, ker sosed pred hišo stoji v gojzarjih in maskirni jakni, pa motorko ima v rokah?
Ali pa če nekdo kliče113, da se počuti ogrožen, ker sosed izgleda kot psihopat?
Saj, v konkretnem primeru, ni narobe, da policija preveri, če gre za pravo orožje, ampak naj potem PR tako tudi pove.
Bi si pa kar upal trditi, da je "ideja" za akcijo prišla z Gregorčičeve, ne pa zaradi klicev "vznemirjenih občanov".
Sicer pa smo imeli tudi že nekaj primerov, ko so razne vaške straže dejansko izvajale policijske pistopke (ustavljali vozila).
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Je tako.
Saj pravim, da bedasto reagirajo tisti z Gregorčičeve, ne oni s Štefanove.
Pri zadnji akciji je pa policijski PR moral prikriti navodilo z vlade z zgodbami o ogroženih domačinih.