Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Točno tako Kamele0N
-Zdej pa ti nam povej, po kateri vojni (ko so se vojskujoče strani zmenile, zdaj je pa dovolj ubijanja), so ljudje živeli normalno, kot da se ni nič zgodilo. (primer balkan je zadnji-menda je spet vroče tam)
-Po kateri vojni so se takoj stare zamere pozabile čez noč (primer ste pa VI, ki še 74 let vlačite mrtve kosti)
-Pojdite vprašati svojce policista ali teritorialca, kako se počutijo, ko jim je srbski ostrostrelec ubil njihovega svojca (po njegovi izjavi na sodišču) zato, ker ga je imel na muhi.
-Vzrok vsaki vojni naj bi bil znan razlog. Orodja, ki se koristijo so grozna. Posledice pa še bolj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
No no jaz samo želim da vaše "kritično" razmišljanje nebo samo in zgolj enostransko....v smislu...mi smo (edini) pravi...mi bomo imeli oblast...ker če jo ne bomo imeli mi jo bo imel kdo drug :)

Mamo že nek napredek...prvo spoznanje da stvari ne morejo biti samo črno bele...ampak da mamo cel mavrični spekter interesov...

Edino še Demz - ov "posledični" socializem dodelamo...ker jaz ne vem če je lahko posledica...ker nam je bil urinjen na silo...ker nismo imeli niti možnosti izbire...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ja, temu se pa reče "Tegobe socializma". Ravno zaradi teh tegob smo naposled šli na svoje.
Toda - zavedati se je treba sledečega : "Socializem je posledica, ne vzrok". Zdravljenje vzrokov je pa vedno zagamano. :zavijazocmi:
Razlogov, da smo šli na svoje je še kaken več. Ni niti pomembno kolk jih je bilo. Plebistit je jasno pokazal.
Žalostno je samo to, da ni tistega v kar smo verjeli. Še slabše.... neki pajaci gredo še nekaj desetletij razčiščevat kaj, kdo, koga, zakaj.....itd.
In potem imamo (kot sem že napisal v okolici Logarske Doline) spomenik partizanom, "žrtev fašizma in domačih pomagačev", nekaj sto metrov naprej/nazaj pa spomenik domobrancev "žrtev partizanov". Tako nekako piše na spomenikih.
Mi je pa zanimovo, da zmeraj se najdejo grobovi domobrancev kot žrtev, nikol pa grobovi partizanov. Zdej pa ne vem, al so bili domobrani tako slabi strelci, al parizanov sploh ni bilo, pa so vseeno zmagali. :p Pa tudi, kolko število žrtev komunizma nekateri pišeta tukaj, bi mi bilo potem logočno, da bi lahko domobrani sami s takšnim številom prodrli do Moskve. :p
Sicer je pa moje mnenje še zmeraj enako. Fantje (vsi)v tistih časih so bili res v težkem položaju. Kar je nekaterim tukaj težko razumeti. Ja, ni bilo interneta, da bi se malo poinformirali kaj se dogaja po svetu. Prvo krave nafutrali, potem pa na internet:p Je sam Pepe napisal, da je šel njegov sorodnik raje k partizanom, kot pa k Nemcem. Danes pa pljuva. Ne ve pa, da kamorkoli bi šel, bi ga vojna enako prizadela.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
No no jaz samo želim da vaše "kritično" razmišljanje nebo samo in zgolj enostransko....v smislu...mi smo (edini) pravi...mi bomo imeli oblast...ker če jo ne bomo imeli mi jo bo imel kdo drug :)

Mamo že nek napredek...prvo spoznanje da stvari ne morejo biti samo črno bele...ampak da mamo cel mavrični spekter interesov...

Edino še Demz - ov "posledični" socializem dodelamo...ker jaz ne vem če je lahko posledica...ker nam je bil urinjen na silo...ker nismo imeli niti možnosti izbire...
Bravo Kamele0N . Se v večini strinjam.
Samo to... da nam je bilo nekaj urinjeno. Ja, ok.... izbire ni bilo.
Če pa gledamo danes..... kaj lahko izbiraš???? Kaj lahko poveš???? Vse... sliši te pa nobeden.
Res... v Sloveniji je bilo od 91 že tolko volitev in nekih referendumov, pa je bila volja volilcev kdaj v celoti uslišana??? NI!
Torej, včasih nisi smel proti sistemu nič reči, ker te je sistem takoj slišal,
danes lahko proti sistemu vse rečeš, pa te sistem ne sliši.
Zato se mi pa javkanje po forumih zdi skrajno otročje (oprostite pravi otroci)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ko govorimo o 74 let starih kosteh ...
Jaz bi si želel samo, da pridemo na nivo kulture, ki jo imajo bosanski Srbi in je prikazal en dokumentarec. Tam so se "junaki" snemali, ko so izvajali pokol v Srebrenici, v lokalni knjižnici je bilo možno izposoditi kaseto in si te posnetke pogledati. "Glavni igralci" so bili pomembni možje srbske skupnosti po vojni. Kolikor je dokumentarec pokazal, so ustrelili po dva in dva zvezana v hrbet s kratkimi rafali. A glej ga zlomka, našel se je en Srb, mislim, da je bil učitelj in rekel, da ti že ne bodo zgled njegovim dijakom. In je kaseto spravil v Haag.
V Sloveniji so po vojni pobili več 10.000 ljudi, vsi niso bili vojaki, vsi niso bili polnoletni, ta dejstva so danes dokazana. Ampak kot čudež, ni možno zvedeti imen in priimkov tistih, ki so to storili. To imate za normalno stanje za začetek neke države? Mogoče (no slutimo, da ne samo mogoče, ampak brez dokazov ni nič) je med glavnimi krivci kdo po katerem se še danes imenuje kaka ulica, je bil tvorec javnega mnenja v preteklosti (upam, da ne v sedanjosti) in dobival javni denar. Dokler se to razčisti, težko pozabimo na 74 let stare kosti.
Za film o Menini planini bi tudi jaz dal kak €, če bi videl promocijo. Ampak hočem garancijo, da se glavni vodje niso okopali v krvi po koncu vojne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Točno tako
-Vzrok vsaki vojni naj bi bil znan razlog. Orodja, ki se koristijo so grozna. Posledice pa še bolj.
Jap. Borčevske penzije so posledice. Se strinjamo da jih je treba takoj ukinit. Prav tako ukinit financiranje iz državne blagajne vse te pasje procesije po hostah. Vseh teh pasjih procesij naj bi bilo okoli 600 letno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ko govorimo o 74 let starih kosteh ...
Jaz bi si želel samo, da pridemo na nivo kulture, ki jo imajo bosanski Srbi in je prikazal en dokumentarec. Tam so se "junaki" snemali, ko so izvajali pokol v Srebrenici, v lokalni knjižnici je bilo možno izposoditi kaseto in si te posnetke pogledati. "Glavni igralci" so bili pomembni možje srbske skupnosti po vojni. Kolikor je dokumentarec pokazal, so ustrelili po dva in dva zvezana v hrbet s kratkimi rafali. A glej ga zlomka, našel se je en Srb, mislim, da je bil učitelj in rekel, da ti že ne bodo zgled njegovim dijakom. In je kaseto spravil v Haag.
V Sloveniji so po vojni pobili več 10.000 ljudi, vsi niso bili vojaki, vsi niso bili polnoletni, ta dejstva so danes dokazana. Ampak kot čudež, ni možno zvedeti imen in priimkov tistih, ki so to storili. To imate za normalno stanje za začetek neke države? Mogoče (no slutimo, da ne samo mogoče, ampak brez dokazov ni nič) je med glavnimi krivci kdo po katerem se še danes imenuje kaka ulica, je bil tvorec javnega mnenja v preteklosti (upam, da ne v sedanjosti) in dobival javni denar. Dokler se to razčisti, težko pozabimo na 74 let stare kosti.
Za film o Menini planini bi tudi jaz dal kak €, če bi videl promocijo. Ampak hočem garancijo, da se glavni vodje niso okopali v krvi po koncu vojne.
Dokler bo pri nas vladalo mnenje, da morajo biti še vnuki odgovorni za krivdo svojih dedkov in babic, tega ne boš izvedel. In prav je tako.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
:) tudi jaz berem....in mi ne uspe dojet kontexta te povedi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ko govorimo o 74 let starih kosteh ...
Jaz bi si želel samo, da pridemo na nivo kulture, ki jo imajo bosanski Srbi in je prikazal en dokumentarec. Tam so se "junaki" snemali, ko so izvajali pokol v Srebrenici, v lokalni knjižnici je bilo možno izposoditi kaseto in si te posnetke pogledati. "Glavni igralci" so bili pomembni možje srbske skupnosti po vojni. Kolikor je dokumentarec pokazal, so ustrelili po dva in dva zvezana v hrbet s kratkimi rafali. A glej ga zlomka, našel se je en Srb, mislim, da je bil učitelj in rekel, da ti že ne bodo zgled njegovim dijakom. In je kaseto spravil v Haag.
V Sloveniji so po vojni pobili več 10.000 ljudi, vsi niso bili vojaki, vsi niso bili polnoletni, ta dejstva so danes dokazana. Ampak kot čudež, ni možno zvedeti imen in priimkov tistih, ki so to storili. To imate za normalno stanje za začetek neke države? Mogoče (no slutimo, da ne samo mogoče, ampak brez dokazov ni nič) je med glavnimi krivci kdo po katerem se še danes imenuje kaka ulica, je bil tvorec javnega mnenja v preteklosti (upam, da ne v sedanjosti) in dobival javni denar. Dokler se to razčisti, težko pozabimo na 74 let stare kosti.
Za film o Menini planini bi tudi jaz dal kak €, če bi videl promocijo. Ampak hočem garancijo, da se glavni vodje niso okopali v krvi po koncu vojne.
Pepe , vse dogodke, leta, akterje, krivce, žrtve si pomešal. Kolk te razumem, bi ti lahko spal, če bi našel nekoga, ki ga verjetno ni več.
Razlika med 2ww in balkansko morijo je ogromna v letih. Ta učitelj je imel še na voljo Haag. Verjetno pa drugi Srbi gledajo na te "Glavne akterje" dogodka, ki si ga opisal tako, da so te akterji narodni heroji. Tako da nivo kulture, ki ga imajo (kot ti praviš) bosanski srbi ni nujno da je takšen, kot praviš. Celo se upam trditi, da je napačena tvoja trditev. Po spletu kroži posnetek, ko govori nekaj pripadnikov Srbske vojske o zločinih, krajah, posilstvih iz vrst njihove vojske. In so se javno preko TV zgražali. Kaj je zdaj resnica. Vse in nič. Danes uradno obtožujejo eden druge okoli začetka morije. Kdo je naredil več grozodejstev. Je pa zanimivo, da tisti, ki so bili v vojni in so kolkor toliko normalni prišli do konca danes pišejo in so mnenja "DA SE NIKADA PONOVILO" Brez opisovanja dogodkov, ker imajo vsega poln kufer.
V povojnih pobojih, niso bili deležni sami Slovenci , tako da številka je kr neki. Kdo je streljal in zakaj ne boš nikoli izvedel. Kdo je na koga s prstom pokazal, nikoli ne boš izvedel. Ali izvedeli. Zakaj??? V vsaki vojni se dogaja isto. Pred temi dogodki, so bili na drugi strani cevi puške drugi. Ne želim da probaš vojno. Ampak vedi, ženevska konvencija je za medije. Realnost pa druga. Da so bili povojni poboji sem mnenja, da ni prav, kakor tudi ni tudi prav, da poraženci niso rekli. "OK, bil sem na napačni strani in izgubil." Priznal poraz in živel naprej v opciji, ki je zmagala. Ampak.... to je po vojni nemogoče. Dokaz ste vi, ki še desetletja po tem iščete nekaj, česar več ni.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
:) tudi jaz berem....in mi ne uspe dojet kontexta te povedi...
ne vem, mogoče misli, da so te pasje procesije odkrivanje grobnic povojnih povojev?? Sej ne veš več, po kom pljuva.
Ja... se tud strinjam, da treba iz državne blagajne nehati financirati cerkev.
Je reku škof, da treba živet skromno in ponižno, medtem, ko se je pripeljal z najnovejšem audi-ju.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Saj nobeden ne išče. Mi samo gledamo te rdeče opice po hostah kot da so še zmeraj v drugi svetovni vojni.
Torej moraš njih obsojat in ne nasprotno stran.
Si vse pomešal.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Jaz razumem kaj je hotel povedat...ampak ne razumem pa kontexta oz povezave zakaj je prišel ven na način kot je...

Ker njegova misel (kot tvoja o cerkvi) bi se lažje priključila k debati o novih jogurtih v LM kot pa k štajerski vojski/vardi o kateri se tu pogovarjamo :)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Zelo dobra in resnična trditev pa je da če ne bi bilo partizanov sedaj ne bi v večini po Ljubljani govorili južnaško:zmaga:. Nemško pa seveda tudi ne saj so hostarske licinke šele čez dva dni spoznale da je 2 svetovne konec.
To je pa vse da ne smetim teme...kt drugi:cheer:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kamele0N , jaz proti cerkvi niti nimam nič. Kakor tudi ne o kateri koli drugi veri. Dokler se ukvarjajo s svojimi stvarmi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
ti še 74 let po tem, nisi dojel, da je 2ww konec. Ličinka...
Ne jaz ampak VI. Torej govori zase in za te divjake na sliki.
sd3.png
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kteri VI?????
Te, na tej sliki niso sigurno bili na nobenem vojaškem spopadu, ki bi se mu reklo vojna!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Torej se pogovarjata a ne razumeta...

A lahko sem prosim začnemo limat novice oz poste ki se navezujejo na štajersko vojsko...ali oa v kratkem zaprem temo!

Hvala
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri