Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Poveljnik je se zmeraj ziv..in mislim, da ni bolj kredibilne price..precej bolj kot kot novodobni prikrojevalci zgodovine iz politike in farovza..
Za tvojega strica -oba-sem pa vesel, da sta se borila na strani naroda, ne pa za nemce proti rusom..
Sej je sam napisal, da je šel raje tako narediti kot je naredil. Danes pa pljuva po vsem tem.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kolikor vem, so s pohorskim bataljonom obračunale bolj ali manj policijske sile. Moj oče pa se je tudi spominjal, da so kot "nemški" vojaki po območju, kjer je živel, hodili bolj ali manj avstrijski mobiliziranci. Stari dedi, ki so komaj čakali, da bi lahko šli domov. Ampak za odpor, ki je bil, so bili dovolj.

to vse govori o zavednosti, patriotizmu in svobodi slovencev. potem pa idioti srbi sledijo titu in osvobajanju nečesa, kar ni hotelo biti osvobojeno,
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kolikor vem, so s pohorskim bataljonom obračunale bolj ali manj policijske sile. Moj oče pa se je tudi spominjal, da so kot "nemški" vojaki po območju, kjer je živel, hodili bolj ali manj avstrijski mobiliziranci. Stari dedi, ki so komaj čakali, da bi lahko šli domov. Ampak za odpor, ki je bil, so bili dovolj.
Kolikor vem je bilo okoli 2000 Nemcev proti dobrih 70 partizanom. Tudi če so bili slepi in napol gluhi in bi streljali s fračami, jih je bilo preveč. :evil: Pa niso bili sami policaji. Vmes je bilo tudi 350 alpskih lovcev, po tvoje verjetno vsi na vozičkih. :jok: Sram te bodi! :bonk:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
to vse govori o zavednosti, patriotizmu in svobodi slovencev. potem pa idioti srbi sledijo titu in osvobajanju nečesa, kar ni hotelo biti osvobojeno,
O kakih Srbih ti govoriš? Aja, o onih iz jugo čitank. Verjamem tistemu, kar so ljudje videli. In ljudje so skozi naše kraje videli poditi Nemce s strani Bolgarov, ki so jim za hrbti stali ruski oficirji. Noben ni nikoli govorih, da so prišli kaki Srbi. In tudi v knjigi o našem kraju, ki jo je napisal sin partizana, ti niso omenjeni. Ker včasih kdo opiše samo tisto, kar je dejansko bilo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
a se samo meni zdi, da smo vse "največje" bitke na slo tleh enostavno izgubili in so nemci pobili partizane kot zajce? dražgoše, osankarca še kaj?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
a se samo meni zdi, da smo vse "največje" bitke na slo tleh enostavno izgubili in so nemci pobili partizane kot zajce? dražgoše, osankarca še kaj?
Vsekakor je škoda, da se v jugo šoli in na proslavah ni dajalo več poudarka zmagam. In to je ostalo.
Denimo bitka na Menini planini je bila zmaga, enota je bila, omenjali pa je vsaj pri nas skoraj niso. Spomnim se je samo zato, ker so sorodniki bili tam. Zakaj pa so bile bolj "popularne" Dražgoše in Pohorski bataljon? Ali so nas tako šolali, da bomo kanon futer v naslednji vojni po volji Vodje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kakšna bitka? Tistih par luksemburških starcev so pospravili in zbežali. Je to za tebe bitka?
Ne vem, zakaj tebe v neki imaginarni situaciji vidim na cerkvenem turnu, kjer z dolgo fižolarco( staro francosko puško, ki so jih imeli domobranci) oprezaš za terenci OF in sosedi, s katerimi imaš neporavnane račune?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Zakaj imam občutek, da bo vse padlo v vodo in bodo spet tožbe proti državi aka davkoplačevalcev padale?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.723
113
blizu močvirne prestolnice
Ma kakšni junaki? S partizani bi bilo čisto vse v redu, če jih nebi prevzela kp. Šli so se čisto revolucijo in močno sodelovali tako z lahi kot z nacisti. So bili velikokrat celo na boljšem kot belčki.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne. Vse kar ni res in so izmišljotine nekih novodobnih pametnjakovičev, ki si dogodke izmišljajo po svoje, so nore sanje.

Sem pa že enkrat enemu od vas postavil dvakrat isto vprašanje a odgovora ni bilo. (seveda ker ni bilo arumentov) Bilo je samo neko sprenevedanje z ciljem obrniti temo.
Tako da..... sanjajte dalje.
Tolk neumnosti, ki jih trosite ... ahhh.... sej nima smisla.
Če si mislite, da ste tolko pametni, pojdite k neki družini, ki so se predniki borili proti fašizmu in nacizmu in jim povejte zadeve, ki jih trosite tukaj.
Pa da so vaši predniki, ki so se priključili okupatorju (a veste kdo je bil okupator.... in kdo je začel 2WW?) v bistvo od nekega časa glavne face pri razrešitvi 2WW.
Za posledice boste odgovorni sami!
Sicer je pa Pepe sam napisal in posledično priznal, da je danes zelo lahko biti pameten iza tipkovnice, v tem času so bile pa takšnim polne hlače.
Lahko noč
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Lahko noč :sprasujemse:

Očitno ti poleg zgodovine mešaš še čas...seems plausible :)

Ta tvoja "zahteva" niti ni težka! Veliko se jih je borilo (po vaše) na pravi strani...pa po osvoboditvi niso dočakali boljših časov...

So jim zaplenili kmetijo...razdrobili zemljo (njihovo lastno)...koga internirali...omejevali pri službah....

Vse zato ker so ali kaj imeli (bili buržuji) ali pa pač ker niso hoteli sanjat istih sanj (ki so bile zapovedane)...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, temu se pa reče "Tegobe socializma". Ravno zaradi teh tegob smo naposled šli na svoje.
Toda - zavedati se je treba sledečega : "Socializem je posledica, ne vzrok". Zdravljenje vzrokov je pa vedno zagamano. :zavijazocmi: