Športna ura do 200 €

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kameleon. Kolker jest zastopim zadevo, se natančni podatek kolko kisika absorbira telo dobi samo z testi. Te ure računajo nek index na podlagi HR v mirovanju in max hr v akativnosti. Pomojem zraven v formulo še vtaknejo kako dolžino koraka, hitrost, vzpon, vse skupaj z tvojim naporom (HR). Na koncu to prilagodijo Cooperjevim tabelam. Nek pokazatelj splošne kondicije to sigurno je, kolk je pa zanesljivo, pa pitaj boga. Lahk je tud marketinški trik. Kaj rabiš, kaj hočeš imeti, moreš pa sam pogruntat. Morda se kdaj tudi nategneš. Tako je pr bicklih, avtih, motorjih, povsod. Samo z uporabo vidiš kaj rabiš.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Pri izračunu je bistven Training effect, tehnologija by Firstbeat, ki meri disperzijo frekvence utripov srca in iz tega izmeri utrujenost. Garminov vo2max kar dobro deluje, najbolje pokaže relativno stanje posameznika glede na njegovo zgodovino. Precej bolj vprašljivo pa je, koliko je ta mera primerljiva med različnimi posamezniki.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Tista HRmax=220-leta je bila Polarjeva komercialna nebuloza izpred mnogo let, brez nekih resnih raziskav in seveda niti približno ne velja. HRmax he tako zelo odvisen od posameznika, da je vse, kar se da povedati, dejstvo, da HRmax pri enakem nivoju dejavnosti z leti pada.
Seveda je odvisno od posameznika, ampak pri mnogih vsaj okvirno velja. Govorim seveda o primerjavi z laboratorijskim testom in ne kaj ti ura na zapestju pokaže kot max HR. Meni se je razlikovalo za 2 utripa teorija vs test.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Če prav berem o tem Vo2....to ti ga kaže za vsako dejavnost posebaj? Ni to kot neka splošna natreniranost/pripravljenost tebe?

Ker ja če je za vsako dejavnost posebaj je to res krnekaj.... Sem ga razumel bolj kot nek količnik ki ga dosezeš in ga probas vzdrževat...v smislu da te ura vzpodbuja k aktivnosti!
Če hočeš nekaj, kar te vzpodbuja k aktivnosti je zanimiv nov Polar Ignite, ki ima Fitspark dnevni vodič, ki ti predlaga aktivnost....

https://www.polar.com/sl/smart-coaching/fit-spark
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Hvala za predlog...zanimiva aplikacija...edino ura je pa v zgoraj omenjenem rangu ko si na roko zalepiš 2eur kovanec :)
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
20 utripov laboratorijsko zmerjeno ali na uri? Saj pravim, odvisno od človeka, ampak generalno je za silo uporabno, če nisi nek naprednejši rekreativec, ki trenira v HR conah.
Je pa še več teh generalnih formul za teoretični izračun max utripa. Ena od bolj prepoznavnih je tudi tale

208 - 0.8xstarost za moške
201 - 0.63xstarost za ženske
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Garmin ti najprej ponudi oceno po formuli. Ko pa presežeš računski HRmax, ti shrani doseženega. Torej, pulz iz formule sem v naravi presegel za skoraj 20 utripov. Kolikšen je pa moj dejanski HRmax, ne vem, nikoli nisem bil na obremenitvenem testu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Pri meni tudi te formule zgrešijo za 20+... Ampak, najbrž je zvonc. Tok pa tok jih ven pade.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
F3 imam skoraj 4 leta in sem z njo zelo zadovoljen. Edino dva originalna nesilikonska paščka sem v tem času uničil. Ker em več zaupal, se kupil nato strap, ki je neuničljiv. Ker nima HR senzorja na zapestju, to ni problem.

Včeraj sem sprobal še navigacijo na F3. Sicer (glede na velikost ekrana) gre predvsem za to da nataknem gpx in na kritičnih punktih na hitro preverim če sem na pravi poti. Za MTB in gorski tek OK zadeva, ker ni treba vlečt ven telefona. Ne znam pa iz sledenja oziroma zemljevida enostavno preklopit nazaj na prikaz aktivnosti in obratno, ampak sem moral iz aktivnosti v navigacijo vedno po menujih v navigacijo - zemljevid,......je kakšna druga bližnjica?

Naredila sva pa tole turo z MTB:
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kar se tiče vo2max..je zadeva bolj delno uporabna kot nekaj kar bi ti moral biti deal braker. Na mojem fenixu 5 plus ga preverjam izključno kar se tiče "kondicije" na vsake toliko časa in še to izključno pri teku, drugje pač ne dela (cestno pa ne kolesarim). Med tem ko vse te ure pogorijo na celi črti kar se tiče raznoraznih kalisteničnih treningov ali treningov z utežmi. Pišuka sem zadihan kot konj, on pa meni po eni uri treninga kaže povprečen pulz 75 in izgubljenih 120 kalorij. Tako da jaz že gledam kateri pas naj si kupim, da bom imel vsaj boljši približek koliko kalorij pokurim in koliko se res obremenjujem. Kakšni predlogi? :)



Drugače pa se strinjam tudi z enim predhodnikom….Vivoactive 3 izgleda super na papirju ter kar ok na slikah..sem bil že tik pred nakupom, nato sem jo šel pa še v živo preizkusiti (z denarjem v žepu), pa sem doživel hladen tuš. Izredno plastično ohišje, premajhna in osebno mi izgleda zelo ceneno. Tako da sem se prav hitro obrnil in takrat iskal rabljene Fenixe 3 kar je zagotovo mnogo boljši nakup. IMHO
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ma sej ne gre zgolj za preme ure, tud sam dizajn, debelina, širina paščka in podobno. Men je vivoactive res majhna delovala, še bolj kot to me je motil sam občutek oz ta lahka plastika (ja pa sej vem da za tek je lahka ura bolj udobna pa vseeno). Po drugi strani pa mi je 5x kar malce prevelika, zato mi je klasična 5tka ravno pravšnja za moje zapestje. Je pa seveda to vse stvar posameznika.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Rad bi si nabavil novo uro, samsung gear fit 2 gre v pokoj. Včeraj je bila predstavljena huawei watch gt2 in me ima da jo kupim ko pride ven. Pogledal sem si tudi zdaj že star model gt, torej predhodnik. Meni to deluje 99% vse isto, edina razlika je, da je gt 100€ cenejši.
Lahko nekdo razloži če je tu kaka bistvena razlika, oz. dealbreaker funkcija, ki je predhodnik nima?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Touchscreen ima, katastrofa med treningom. Nasploh nas vecina dobi popizditi.s pri urah s toucscreenom. Racunaj, da ima vse skupaj zamik in ni tako odziven kot na telefonu.