Športna ura do 200 €

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Band 2 Pro je zastarel (star) model ki ga je nadomestil Band 3 Pro. Cena slednjemu je precej padla (napram pro 2) pri kitajcih, čeprav so pri nas še vedno oboji (pre)dragi. Tako da če ti je cena pomembna, zaslon nepomemben je pro 2 še vedno dober nakup.

P.S. računaj da zapestnica z 100mah baterijo in GPSom ti bo z vsemi funkcijami pobralo baterijo v 4-5h - to je resna omejitev če rabiš za daljše aktivnosti! V tem primeru se splača pogledat za kakšno pametno/športno uro tudi če ne rabiš nobene dodatne funkcije, enostavno velikost ure omogoča večjo baterijo in posledično več avtonomije. Recimo če ostanemo na huawei, Watch GT lahko dela z GPSjem skoraj cel dan (vsekakor BP od jutra do večera), malo manjša Honor watch magic pa tam okoli 8h.

A si jo imel? Band 2 pro, mislim. Baterija je odlična. Sploh če ti GPS ne laufa. Tu govorimo o tednih, ne dnevih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Brez GPSja je primerljiva avtonomija z Mi band 2/3, tudi nič posebnega. Sicer pa odgovarjal sem človeku, ki pravi da nobene druge funkcije ne rabi razen GPS sledenja. Tu sem pa povedal kako je, za en jutranji trimček ipd. je taka (in podobne) zapestnice ok, če pa misliš z njo v hribe ali pa kolesarsko turo je pa neuporabna ker bo baterije med aktivnostjo zmanjkalo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Te še enkrat vprašam, a si jo imel? Ker se mi zdi da je tole malo na pamet. 5h zdrži, toliko kot polar za 200. Koliko pa tiste za 400€, pa ne vem. Meni je bilo 5h dovolj
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Pro 3 zdrži cca. 5h (uradno "do 7h"), pa naj bi imela večjo avtonomijo v GPS mode kot pa Pro 2. Nisem nobene imel, sem pa prebral dovolj na to temo da sem zakjučil da za moje potrebe GPSja (s tako malo avtonomijo) ne rabim in imam tako Honor band 4 + telefon (za GPS sled).

Tudi če drži 5h z GPSjem je to še vedno za določene aktivnosti malo, kar sem samo opozoril preden nekdo kupi nekaj kar ne bo uporabno.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Primus tudi sam se ogrevam za Instincta....škoda edino ker nima Vo2 senzorja...

Tukaj v opisu imaš kompleten HOW TO turitorial za downloadat....mogoče ti pride prav!

1. VO2 ni senzor, ampak se ta podatek izračunava iz ostalih podatkov, ki jih ura dobiva od HR, GPS, senzor tlaka in še nekaterih meritev, ki jih opravlja naprsni merilec HR, pri kolesarjenju pa od Power metra.
2. sicer hvala za povezavo do videa (ki ga sicer poznam že od dneva objave, marec 2019), a ker sem lastnik naprav Fenix 3 in 5x ter tudi Descent MK1 in Istinct (od novembra 2018), nisem izvedel praktično nič novega. Je pa video seveda zelo uporaben za tiste, ki se prvič srečajo z Garminovimi "urami".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Koliko zdrži trojka ne vem, ker je nisem imela in se potem vzdržim pametovanja...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
1. VO2 ni senzor, ampak se ta podatek izračunava iz ostalih podatkov, ki jih ura dobiva od HR, GPS, senzor tlaka in še nekaterih meritev, ki jih opravlja naprsni merilec HR, pri kolesarjenju pa od Power metra.
2. sicer hvala za povezavo do videa (ki ga sicer poznam že od dneva objave, marec 2019), a ker sem lastnik naprav Fenix 3 in 5x ter tudi Descent MK1 in Istinct (od novembra 2018), nisem izvedel praktično nič novega. Je pa video seveda zelo uporaben za tiste, ki se prvič srečajo z Garminovimi "urami".

Kako se ti zdita fenix 3 in 5 v primerjavi po teži in velikosti? Trenutno imam na probi Fenix 3 saphire s titan paščkom in je za tek kar težka. Bom probal dobit gumi pašček če bo kaj bolje, nič ne bi imel proti če bi bila malo manjša, sicer pa je to to. Za tek bi sicer raje nekaj v slogu 735xt, samo ko tipkaš po njej je v primerjavi s fenixom res plastik fantastik.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Band 2 Pro je zastarel (star) model ki ga je nadomestil Band 3 Pro. Cena slednjemu je precej padla (napram pro 2) pri kitajcih, čeprav so pri nas še vedno oboji (pre)dragi. Tako da če ti je cena pomembna, zaslon nepomemben je pro 2 še vedno dober nakup.

P.S. računaj da zapestnica z 100mah baterijo in GPSom ti bo z vsemi funkcijami pobralo baterijo v 4-5h - to je resna omejitev če rabiš za daljše aktivnosti! V tem primeru se splača pogledat za kakšno pametno/športno uro tudi če ne rabiš nobene dodatne funkcije, enostavno velikost ure omogoča večjo baterijo in posledično več avtonomije. Recimo če ostanemo na huawei, Watch GT lahko dela z GPSjem skoraj cel dan (vsekakor BP od jutra do večera), malo manjša Honor watch magic pa tam okoli 8h.
Ni neki pomemba baterija. Recimo le, da zdrži en dan, če uporabljaš uro ali tri GPS.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Kako se ti zdita fenix 3 in 5 v primerjavi po teži in velikosti? Trenutno imam na probi Fenix 3 saphire s titan paščkom in je za tek kar težka. Bom probal dobit gumi pašček če bo kaj bolje, nič ne bi imel proti če bi bila malo manjša, sicer pa je to to. Za tek bi sicer raje nekaj v slogu 735xt, samo ko tipkaš po njej je v primerjavi s fenixom res plastik fantastik.
Fenix s titan paščkom je res (pre)težak in za moje pojme grd. Med F3 in F5x ne opazim razlike med nošnjo, je pa po občutku Descent MK1 težji. Instincta pa na roki absolutno ne čutiš in nikakor ne deluje plastic fantastic, v nobenem pogledu.
 

jerry

Zelenc'
8. avg 2019
1
0
1
Zdravo, da ne odpiram nove teme imam vprasanje. Sem pred nakupom prve pametne/sportne ure. stegnem se lahko do cca 300EUR in me zanima kaj priporocate v tem cenovnem razredu. Potrebujem predvsem za merjenje aktivnosti med pohodi v hrib, rekreacijski tek ter kot sportnemu fotografu mi je predvsem pomembno da je povezlivost z telefonom (sms, klici, viber) dobra saj na terenu nimam casa imeti telefona v rokah. Gledam predvsem Garmin serijo saj mi delujejo malo bolj terpezne kot kaki appli in samsungi. Za pomoc se ze v naprej zahvaljujem
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Glede na budget etak ni kaj preveč za razmišljat...

Instinct / vivoactive 3(music) / 735xt/ 935....še kaka? 645 (gor par postov ti jo prodaja en)

Pogledaš funkcije pa kak review na YT in vzameš kar ti najbolj odgovarja...

Na tvojem mestu bo Instinct čist zadost (moje mnenje)....tud zato ker vsi hvalijo baterijo (tvoj teren)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mam instincta sedaj 4 mesece. Zelo zadovoljen. Tako kot je Primus enkrat napisal. Ima vse kar rabiš, morda res manjka Vo2, ampak nič kritičnega. Ima pa eno konstrukcijsko napako. In sicer so odprtino in senzor (temp/baro) dali na spodnji del ure. Ko se zamaši z švicem, barometer ni več točen. Delno se to da rešit, da na kakem daljšem treningu, gorništvo itd, uro snameš in pihneš v odprtino ali pa samo redno umerjaš višinomer na znanih točkah. Ena od rešitev je tudi avtomatska GPS kalibracija. Komaj čakam na v2, kjer bodo pomoje to odpravili. Drugače pa res 80 posto funkcij Fenixa za pol cene. Baterija mi v povprečju zdrži okoli 12 dni ob nekje 3 dejavnostih teka tedensko po cca 45 min GPS na trening. Sam GPs pa okoli 14 ur v eno. Super zadeva. Napolni se nekje v eni uri. Nimam pa stalno povezane z GSM. To naredim po treningu, nato pa povezavo izklopim. Pa še nekaj je. Sploh ni tolk robustna kot zgleda na slikah. Tudi ni previsoka in gre zlahka pod moto rokavico, kar sem imel pri večini ur težave, ta pa lepo sede pod njo. Kupil sem jo pa kr pri nas, se mi zaradi nekaj eur ni dalo cel internet obrnt. V Intersportu je takrat koštala 272 EUR.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
V komentarjih imajo rešitev....zalepiš izolirtrak čez kanalček...pustiš samo odprtino ob strani....
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Dobil sem fenix 3 zelo ugodno, z gumi paščkom je teža sprejemljiva tudi pri teku. Naredil sem par tekov, en vzpon in še nekajkrat bicikel in sem kar zadovoljen, sinhronizacija dela, baterije sicer še nisem spraznil do konca, ampak zaenkrat kaže da bo recimo ob 3-4 (1-2 urnih) aktivnostih na teden zdržala cel teden. Pri prvem teku sem imel pomotom vklopljen metronom in mi ga je uspelo na ca. drugem km kar med tekom izklopit. Ni mi bilo pa jasno najprej kaj piska in vibrira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Videl, brez nekaj novosti. Morda za kake komandose, da lahko z nočnogledom na uro gledajo. Pa tisti padalski program ima noter. Edino videz je lepši, ker je črna in ne grdo siva kot navadna. Ampak OK, je večja izbira
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Dobil sem fenix 3 zelo ugodno, z gumi paščkom je teža sprejemljiva tudi pri teku. Naredil sem par tekov, en vzpon in še nekajkrat bicikel in sem kar zadovoljen, sinhronizacija dela, baterije sicer še nisem spraznil do konca, ampak zaenkrat kaže da bo recimo ob 3-4 (1-2 urnih) aktivnostih na teden zdržala cel teden. Pri prvem teku sem imel pomotom vklopljen metronom in mi ga je uspelo na ca. drugem km kar med tekom izklopit. Ni mi bilo pa jasno najprej kaj piska in vibrira.
F3 imam skoraj 4 leta in sem z njo zelo zadovoljen. Edino dva originalna nesilikonska paščka sem v tem času uničil. Ker em več zaupal, se kupil nato strap, ki je neuničljiv. Ker nima HR senzorja na zapestju, to ni problem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Čakam da Instincta spimpajo na Vo2... ČE.... Pa kupim :)