Športna ura do 200 €

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Jaz ga vidim kot pokazatelja kondicije...
Ne vem če prav razmišljam....ker mi holesterol niha...poleti je ok pozimi pa povišan bi to lahko tudi ta Vo2 gledal kot nek pokazatelj za več gibanja v zimi....da bi tudi takrat vzdrževal nek kondicijski nivo...

Za eno funkcijo oa ne mislim dajat še za enega instincta več (5plus ali 5x)

Am I right?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Instinct ne bo imel vo2max. Diverzifikacija prodajnih linij. Takoj, ko dobi vo2max, začne kanibalizirat druge linije. Oziroma če ga dobi, bo cena hudo poskočila. To pa nima smisla, ker garmin z instinctom cilja na uporabike casio in seiko ur.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Točno to. Po drugi strani je pa to še en elektronski podatek generiran na podlagi nekih tablic in algoritmov, ki se pri vsakem posemezniku lahko močno razlikujejo. Gre za nek generalni pokazatelj neke kondicije. Za kaj res točnega bi mogu pa verjetno kri dajat po vsaki aktivnosti oz treningu. Jest te zadeve jemljem malo z rezervo. No pokazalo se je , da tega niti ne potrebujem, morda nekomu drugemu pa veliko pomeni. Vsakemu svoje.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jaz ga vidim kot pokazatelja kondicije...
Ne vem če prav razmišljam....ker mi holesterol niha...poleti je ok pozimi pa povišan bi to lahko tudi ta Vo2 gledal kot nek pokazatelj za več gibanja v zimi....da bi tudi takrat vzdrževal nek kondicijski nivo...

Za eno funkcijo oa ne mislim dajat še za enega instincta več (5plus ali 5x)

Am I right?

Če ti ta vo2max tolk pomeni vzameš kakega 735 xt, pa je zadeva rešena. Ura spodobna, cena ugodna
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Vem....al pa vivoactive3.... Sam kaj k mi je ura krneki za pogledat...

Edino kar je užitno mi je ta instinct al pa fenix...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vivo 3 je OK za svojo ceno. Samo jo je treba probat. Tako po podatkih ni veliko manjša od instincta, ampak ko sej jo dal na roko. Zame no way. Kot bi si kovanc za 2 € prvezal okol roke. Nekako tako premalo deluje, bolj za ženske varjanta. Lahk pa da sem sam razvajen, ker sem prej nosu Vectorja. Ampak nekak ta instinct mi je minimum, vse ostalo je premalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Če prav berem o tem Vo2....to ti ga kaže za vsako dejavnost posebaj? Ni to kot neka splošna natreniranost/pripravljenost tebe?

Ker ja če je za vsako dejavnost posebaj je to res krnekaj.... Sem ga razumel bolj kot nek količnik ki ga dosezeš in ga probas vzdrževat...v smislu da te ura vzpodbuja k aktivnosti!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pred leti je to prvi mislim da dal v ure Suunto. Tam vem da je bla to neka splošna natreniranost, Garmin vem da ima za kolo in tek, za ostalo ne vem, tudi ne vem kako to računa. Verjetno po nekih tablicah, pa intenzivnost, pa srčni utrip, pa ne vem kaj še vse. Gre za neke povprečne vrednosti, ki so jih dobili z leti raziskav, lahko se pa močno razlikuje od posameznika do posameznika. Točno se lahko zračuna z obremenilnim testom in potem odvzem krvi in merjenje. Ta varjanta iz ure je bolj tako, pa še te zapestni senzorji utripa niso tako natančni kot pasovi in lahk zadeva močno kiksne mim. Kot tista splošna za HR. 220-leta. Ja načeloma je res, točen rezultat pa samo meritve.

Nekaj branja
http://kinvital.si/maksimalna-poraba-kisika-vo2max/

Vglavnem nisem profi in tega ne rabim. Profitom pa to dela Medicinska fakulteta.

Kar se tiče zimske kondicije. Po prvih 200m laufanja boš takoj začutil če si v kondiciji ali ne, pa zadevo prilagodiš in stopnjuješ. Dobena znanost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Torej ura stem Vo2 ni kot nek tamagoči iz 90's (če veš kaj to sploh je? :) ) da bi ti piskala in te priganjala v smislu da si premalo dejaven itd?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne... To je pa prav poseben "feature", ki je prišel kasneje in danes ga imajo vsi z možnostjo izklopa.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ura te ne bo, sam se boš mogu z vo2 ali brez. Verjamem da to nekomu zelo prav pride, meni amaterju brez tekmovalnih ambicij pač ne. Teram kolk mam cajt pa voljo. Malo hribi, malo tek (po novem, prej sem ga sovražil), veslanje na krki, bicikel. Temperature so se spustile, spet bo treba začet, v tej vročini mi ni blo za živet, kaj šele migat. Čedalje slabš jo prenašam.

Tamagoči, to je tisto ko gameboy, ko si neke dalmatince futral, da niso crknli, če se prav spomnim.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Da :) ok...torej tale instinct za malo čez 200e mi čedalje bolj všeč postaja...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Odvisno kaj češ met. Za namenske tekače je tud novi FR45 za 200 super izbira. Sicer tekaška ura tudi z nekaj drugimi profili, ki jih večina tekači uporabljajo (kolo, fitness). Sam sem veliku zunaj, tudi v službi. Do sedaj sem uporabljal ABC ure, pa sem hotel nadgraditi z GPS, da dobim še "daljinski" podatek, ne samo višinskega. In to je ravno Instinct. Plus vsi ostali bombončki (osnovne tekaške funkcije, kolesarske, plavanje, veslanje, itd.). Pa še trpežna je v stilu Gshock. Zaenkrat zadovoljen, na casio/timex look sem se pa tud navadil. To mi je pred nakupom bla brca v temo. Za šport, šiht, kavbojke, trenerko, kratke hlače je OK, na kej bolj elegantnega pa kako drugo gor.

Še eno vprašanje za znalce. Za bicikel bi si nabavi HR pas. Pred leti sem že imel ure z prsnim pasom, pa se nikakor nisem mogel navadit. Kaj pa pasovi z optičnim senzorjem, ki se ga da montirat na roko, recimo Polar OH1, je to zakaj? Al je isti šmorn kot te optični na urah? Kolker sem najdu na netu naj bi Instinct podpiral ANT+ in BT, tak da ta pas bi mogu delat.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Pred leti je to prvi mislim da dal v ure Suunto. Tam vem da je bla to neka splošna natreniranost, Garmin vem da ima za kolo in tek, za ostalo ne vem, tudi ne vem kako to računa. Verjetno po nekih tablicah, pa intenzivnost, pa srčni utrip, pa ne vem kaj še vse. Gre za neke povprečne vrednosti, ki so jih dobili z leti raziskav, lahko se pa močno razlikuje od posameznika do posameznika. Točno se lahko zračuna z obremenilnim testom in potem odvzem krvi in merjenje. Ta varjanta iz ure je bolj tako, pa še te zapestni senzorji utripa niso tako natančni kot pasovi in lahk zadeva močno kiksne mim. Kot tista splošna za HR. 220-leta. Ja načeloma je res, točen rezultat pa samo meritve.

Nekaj branja
http://kinvital.si/maksimalna-poraba-kisika-vo2max/

Vglavnem nisem profi in tega ne rabim. Profitom pa to dela Medicinska fakulteta.

Kar se tiče zimske kondicije. Po prvih 200m laufanja boš takoj začutil če si v kondiciji ali ne, pa zadevo prilagodiš in stopnjuješ. Dobena znanost.
Tista HRmax=220-leta je bila Polarjeva komercialna nebuloza izpred mnogo let, brez nekih resnih raziskav in seveda niti približno ne velja. HRmax he tako zelo odvisen od posameznika, da je vse, kar se da povedati, dejstvo, da HRmax pri enakem nivoju dejavnosti z leti pada.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Še eno vprašanje za znalce. Za bicikel bi si nabavi HR pas. Pred leti sem že imel ure z prsnim pasom, pa se nikakor nisem mogel navadit. Kaj pa pasovi z optičnim senzorjem, ki se ga da montirat na roko, recimo Polar OH1, je to zakaj? Al je isti šmorn kot te optični na urah? Kolker sem najdu na netu naj bi Instinct podpiral ANT+ in BT, tak da ta pas bi mogu delat.

https://www.dcrainmaker.com/2019/04...tout-schosche24-polaroh1-wahoo-tickr-fit.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Odvisno kaj češ met. ...... In to je ravno Instinct. Plus vsi ostali bombončki (osnovne tekaške funkcije, kolesarske, plavanje, veslanje, itd.). Pa še trpežna je v stilu Gshock. . Za šport, šiht, kavbojke, trenerko, kratke hlače je OK, na kej bolj elegantnega pa kako drugo gor.
.

To je to.....za v petk zvečer za na pivo pa za čez weekend za v hribe....kak bootcamp in kolo čez teden....sem mislil da je Vo2 pač nekaj bolj "aktivnega"......pa vidim da je samo pač nek "excell" statističen podatek......statistika pa (šolani) vemo kaj je v resnici ;)

Uglavnem "excell" tabelca (pri meni) potem ne odtehta dodatnih 250eur (še enega instincta zraven) :poreden: