Športna ura do 200 €

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
me zanima, kakšen odnos imate do samsung watch-a? glede na to, da NI ravno pro zadeva napram garminu in suuntu (ipd), bi vseeno moral biti zadovoljiv. govorim o watchu, ne o novem watch active-u. ker cena je še vedno okoli 250 (povprečna).
sicer je pa res, da tisti garmini za 1000 zgledajo kul, samo cena pa...boli glava. in dvomim, da res opraviči svojo ceno...

Imam samsungovo uro in meni je super. Nisem neki ekstremist, za osnovne stvari je čisto ok
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Moja najdražja je lani kupila Suunto Spartan Trainer (prej je bila na Polarju). S to uro ima precej težav. Zadnja se je pojavila včeraj. Zaslon je ugasnjen, zadaj diode noro utripajo. Soft reset, ki je predlagan na spletni strani, seveda ne dela. Računalnik (in SuuntoLink) ure sedaj ne prepoznata več. Kakšna ideja?
Čakam, če bo SLUČAJNO kaj bolje, ko zmanjka baterije. Sicer je še v garanciji, ampak mislim, da je tole že vsaj tretji večji crash.
Čeprav sem na blogu spljuval Polar zaradi marsičesa, bi se sam ponovno odločil zanj.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Ne razumem te. Nesi na servis in naj se oni ukvarjajo.
Urarstvo Lečnik je uradni servis in verjamem da bodo zrihtal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Zaradi trenutnih razmer bo trgovina na Starem trgu 14, Ljubljana do nadaljnjega zaprta. Vsa spletna naročila bomo odpremljali v skladu z delovanjem naše dostavne službe. O spremembah vas bomo obveščali sproti. Hvala za razumevanje.

:zavijazocmi:

Se pa je Garminu po več kot 6 mesecih le posvetilo, da imajo na Fenix 6 resen bug kar se tiče WHR v določenih dejavnostih in "izven dejavnosti", ter da imajo ravnotako bug v GPSu (zamik "na levo" glede na smer gibanja).
Hebi ga - vse to je rezultat preveč modelov in pehanja za "vedno več funkcijami".

Kar želim povedati, je da očitno nihče od proizvajalcev več ni imun na katastrofalne buge - no, morda še najbolj stabilni so sadjarji (Apple) in to najverjetneje, ker se držijo pravila "manj je več" - bolje manj modelov in ti ornk, kot ornk modelov, ki manj dobro delajo.

PS: grem še postat v Fenix temo
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ne razumem te. Nesi na servis in naj se oni ukvarjajo.
Urarstvo Lečnik je uradni servis in verjamem da bodo zrihtal.
Česa ne razumeš?
Včeraj popoldne ji je crknila. Poskusil sem v navodilih predlagane zadeve, potem pa človek (pa čeprav ima vzdevek "krava") vpraša na forumu. Mogoče ima še kdo kakšno idejo ali izkušnjo.
Če se torej ne pojavi nobena rešitev, bo seveda šla na servis, saj je v garanciji. Vprašanje, če servis sicer dela v teh razmerah, ampak to ni predmet tega vprašanja.

Vsekakor pa je s Suuntom precej nezadovoljna.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Česa ne razumeš?
Včeraj popoldne ji je crknila. Poskusil sem v navodilih predlagane zadeve, potem pa človek (pa čeprav ima vzdevek "krava") vpraša na forumu. Mogoče ima še kdo kakšno idejo ali izkušnjo.
Če se torej ne pojavi nobena rešitev, bo seveda šla na servis, saj je v garanciji. Vprašanje, če servis sicer dela v teh razmerah, ampak to ni predmet tega vprašanja.

Vsekakor pa je s Suuntom precej nezadovoljna.

Kar na servis z njo. Žal sta si omislila ravno uro, ki je največji polom Suuntota zadnjih let. Verjetno ji bo tudi odletelo ohišje, kjer se drži pašček, kar je tipična napaka teh ur. Suunto seveda uro zamenja, problem pa ni rešen. Je pa težava v tem, da so te ure bile delane na kitajskem... Bojda so nove serije ponovno na Finskem.

Precej bolje bi bilo kupit Suunto 5 ali trenutno 9ko.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Aha, je ta model bolj šibkega zdravja?
Tega vraga naj popravijo, se pa ona precej nagiba nazaj k Polarju ... pri prejšnji jo je pravzaprav izdala le baterija.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Aha, je ta model bolj šibkega zdravja?
Tega vraga naj popravijo, se pa ona precej nagiba nazaj k Polarju ... pri prejšnji jo je pravzaprav izdala le baterija.

Jah problem je če želiš šparat pa nekaj dat novega :) Ohišje je tukaj velik problem, sam pa bi definitivno pogledal saj za suunto 5. Oz. naj da na servis, pa se bo videlo. BTW: sam sem imel grozne probleme z garmini in sem sedaj že nekaj let na suuntotu, pa omembe vrednih težav nimam. Je pa res, da je vedno en izmed top modelov made in finland.

Hard reset sta sprobala?

To factory reset:
  1. Connect your watch to your PC using the Suunto USB cable and wait until SuuntoLink opens. ...
  2. Press the cog icon and select Watches.
  3. Press Reset all settings and confirm.
  4. Press Reset watch, to start the reset procedure.
  5. SuuntoLink re-installs the latest software version.
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Jaz imam Suunto Ambit 3 že 4 leta, pa do sedaj še nisem imel nobenega problema. Pašček pač zamenjaš in baterijo v paščku za HR, to je to. Žena je pa do sedaj imela že 3 Garmine(ker so ji všeč meniji in vse kar se da naložit gor) pa ima čisto z vsako nekaj. No sedaj z Venu še za 1x ni problemov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Jaz imam Suunto Ambit 3 že 4 leta, pa do sedaj še nisem imel nobenega problema. Pašček pač zamenjaš in baterijo v paščku za HR, to je to. Žena je pa do sedaj imela že 3 Garmine(ker so ji všeč meniji in vse kar se da naložit gor) pa ima čisto z vsako nekaj. No sedaj z Venu še za 1x ni problemov.

Ambit 3 je pojem vzdržljivosti. Meni je pravzaprav še danes žal, da sem jo prodal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bishop in map

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Hard reset sta sprobala?

To factory reset:
  1. Connect your watch to your PC using the Suunto USB cable and wait until SuuntoLink opens. ...
  2. Press the cog icon and select Watches.
  3. Press Reset all settings and confirm.
  4. Press Reset watch, to start the reset procedure.
  5. SuuntoLink re-installs the latest software version.

Sem hotel. Pa niti računalnik ne prepozna ure. Sploh nič ne trzne, ko vtaknem kabel. Po mojem je nekaj v uri konkretno crknilo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Koncno je polar dobil jajca in stopil proti magnatu Garmin. Verjetno stavi vse ali nic s tole uro.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Poglej na youtube, je vsak dan kak review več. Meni tale deluje precej dober (sicer primerjava):
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka