Športna ura do 200 €

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Morate vedt, da merilec pulza na zapestju NIKOLI ne bo točno meril. Vsi ki hočete imet natančno meritev HR, bi morali uporabljati pašček za merjenje HR.

Seveda. Sam sem pač testiral oboje (uporabljam tudi pas). In opažanja so, da pri teku je še nekako, drugje pa ne. Poleti ob vročini pa raje nimam tako natančne meritve kot pa da me še kaj tišči hehe. Razen za kolo, tam je pa zmeraj pas, ura pa na balanci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bishop

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Morate vedt, da merilec pulza na zapestju NIKOLI ne bo točno meril. Vsi ki hočete imet natančno meritev HR, bi morali uporabljati pašček za merjenje HR.

a je kdo rekel, da se pričakuje točen odčitek? mi je kristalno jasno, da ne.
Je pa res, da je odvisno tudi od človeka, kože,...

Kdor hoče točen odčitek si potem dokupi pas.. meni pa podatek o pulzu ni pomemben podatek.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Saj se ne pričakuje EKG. Na kosesu imam ur na balanci, ker s ne vozim po asvalti in mi nabija na zapestju. Fenix je še težek po vrhu. Tale Huawei ima kr nekaj plusov. Eden res velik plus je prostoročno telefoniranje. Sva s sodelavcen testirala in dela odlično. MAh, bomo počakal nadgradnjo. Mogoče kaj naredijo v teh smeri.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
kakor komu. Meni so telefoniranje, muzika in podobna jajca, prej minus kot plus za ŠPORTNO uro. Jaz grem kolesarit, tečt,.... da se sprostim, ne da se ukvarjam z elektroniko.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Ko bo uawei še kam drugam znal podatke da kot v svoj app, potem bo OK, do tarkat zame NO GO. Pa še na slabše kaže stem huawejem, jih vsi blokirajo, še BT pasa ne morš gor dat. Aplikacije iz svojga stora slabe, itd. To je pač pametna ura v nekem svojem okolju, splošno pametna, pa še športna pa nikol ne bo.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
kakor komu. Meni so telefoniranje, muzika in podobna jajca, prej minus kot plus za ŠPORTNO uro. Jaz grem kolesarit, tečt,.... da se sprostim, ne da se ukvarjam z elektroniko.

Tudi sam isto, nič muzike, samo jaz in moj Suunto :)
Je pa res, da jo sam nosim tudi kot dnevno uro, pa bi včasih kaka opcija plačevanja prišla prav, ampak jebiga :D
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Za laufanje zame muzika no go, še manj pa telefon zraven vlečt. Za kak sprehod, mam pa vedno telefon zraven, tak da muzika lahko z telefona gre. Bicikl, vsaj cestni, pa muzika pa tak ne gre skup. Probal nekajkrat, nikoli več.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
jaz nimam nikoli muzike. ko se pred leti pričel laufat sem imel skoz bt slušalke, potem pa so čez eno zimo crknile in sem šel, 1x, 2x brez in sem pogruntal da slišim ptičke in fazane :D

Od takrat vedno brez, na biciklu mi pa tut na misel ne pride da bi mel kaj v ušesih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Se strinjam s predhodniki. Na mtbju, med tekom ali na specialki si ne znam predstavljati, da bi imel kaj v ušesih. Zelo se zanesem na sluh, me je že parkrat rešilo. Pa še ukvarjanje z gadgeti med aktivnosti: ne, hvala. Se raje na spust skoncentriram. Edino včasih pogrešam meritev HR brez pasu, iz firbca glede resting HR in podobno. Sicer imam F3 vedno na roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Seveda. Sam sem pač testiral oboje (uporabljam tudi pas). In opažanja so, da pri teku je še nekako, drugje pa ne. Poleti ob vročini pa raje nimam tako natančne meritve kot pa da me še kaj tišči hehe. Razen za kolo, tam je pa zmeraj pas, ura pa na balanci.
Meni je zapestni HR (Fenix 6X) super za day to day. Tudi pri hoji, teku in kolesu še nakako funkcionira, če se glih ne spomnim pasu gor dajat, ampak pri smučanju recimo je pa čisto mimo in mi kaže tudi do 30-40% nižji povprečen pulz kot če imam pas gor.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
To jaz pogrešam na svoji F3. Že F3HR bi bil čista zmaga.

Tudi meni je bil F3 zakon (HRja na uri nisem potreboval in tudi sedaj, ko ga imam, ga uporabljam le pod vodo, sicer pa pas), po tem ko sem obupal nad Suuntom - njihov odnos do kupcev je bil in je še vedno pod vsako kritiko: pred izidom nove naprave obljubljajo 100, ko jo kupiš dobiš 50 in po kakem letu, ko opustijo model in začnejo tržit novega, še vedno le kakih 80.

Od januarja 2018 imam Garmin Descent MK1 in z njim nimam prav nobenih težav. Ker je to tudi "polnokrvni" potapljaški računalnik (Free, Air, Nitrox, Trimix, CCR, ...), so posodobitve na voljo malo redkeje, a ko so, so že prej preizkušene na ostalih napravah tipa Fenix in zato vse deluje BP.

Res je ura draga ko hud!č, a pred tem sem moral imeti vsaj dve uri (nazadnje Garmin F3 in Suunto D4, ki sta bili skupaj vredni enako kot DMK1), sedaj pa imam eno za čisto vse svoje potrebe in je ne morem prehvalit: končno all-in-one ročna ura
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
Kolk je sedaj za zaupat tem trenerjem na uri?

Take break 90h po 2h vožnji z biciklom :p Se mi zdi, da bi kak pantani v kanto to fuknu.... :p

20200412_190754.jpg
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Vantage m, kaksno mnenje. Polar ni kaj dosti popularen ker?
Katera od sportnih, ne pametnih, ur omogoca notifikacije telefona? Pri tem mislim te cca, 200 Eur ure.