Športna ura do 200 €

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Vantage m je odlična ura, morda kak eur predraga, ampak odlična. Vedi, da ta ura nima zvokov, samo vibro, tudi za budilko. Če te to ne moti, jo nabavi. Notifikacije če misliš to kot prihajajoči klici, sms, mail, itd, da ti pokaže na uri, potem praktično vse. Ena najcenejših je Garmin fr 45. Drugače pa v cenovnem rangu polarja za razmislit še o garmin fr 245.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Zvok mi ni bistven, imal bi nekaj za sport. Pocasi zacenjam spet malo s tekom, kolesarjenje, malo plavanja. Prej sem uporabljal fenix2.
Nalaganj trackov za kolo ali tek imajo te cenejse, ker enkrat sem celo uporabil in je prislo prav. Ce zna se pokazat sporocila in kaksen klic zna kdaj prav pridet.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Tracke vem da ima garmin 245, za 45 nisem siguren, polar jih nima. Obvestila imajo pa vse. Če pa hočeš malo bolj pametno uro z klasičnim nešportnim dizajnom, maš pa za kak eur več še Garmin vivoactive 4 ali pa Samsung active 2 za nekje 220 EUR
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Mogoče tako kot zapestni merilniki tlaka? Nimam pojma, zato pa sprašujem.

Pač pod prvo točko lastnosti te ure je zapisano, da meri srčni tlak.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Sicer pa, preden se še skregam z jedino ... Pravi, da ji je najbolj pomemben konstanten merilec tlaka, ker ji ta dnevno niha. In da si bo to uro (na povezavi) enkrat že kupila. Zdej bi pa rad prišel z neko najboljšo opcijo. Vem, da ima veliko, veliko izdatkov in da ji celo 50€ za uro pomeni veliko. Ok, tule pridem notri jaz. Kako bi zadevo porihtali na mojem mestu? Razmišljam, da bi jih dal teh 50€ in naj si uro sama nabavi, če že hoče. 12 dni še imam. Help!! :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
OK, pač kupi. Pa naj ima... Pa maš mir, pa je srečna, pa...
Mogoče pa je dobra ideja, da si (al pa ji ti) zmeri pritisk z "normalno" zadevo doma (nadlaket...), večkrat čez dan in potem z uro, pa primerjata...
Zdaj, če ji doma kaže toliko in toliko več kot ura, pa vedno enako odstopanje, si pač preračuna... Če pa ura "ugiba", kot je bilo že napisano, potem pa bo sama ugotovila, da je vrgla (si vrgel) denar stran...
In bo hotela pametno zapestnico s trakom za merjenje pritiska... Ah, cene pa...

Edit: našel:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Vidim, da me je kajpace že prehitel.

Runo se pa upam zavedaš, da bo k onim 50,- EUR treba dodati še eno ničlo: klikenzi

Jaz sem zato nabavil: RS7 - ni ura in ne moreš cel dan nositi - a še vedno dovolj "malo" da lahko imaš "vedno zraven". Pa bolj kot "vedno in povsod" meriti, je "redno" meriti - po možnosti vsak dan ob isti uri zjutraj in zvečer. Al pa tudi ne - meni se po vsaki meritvi pritisk dvigne. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Zapestni merilniki so enako točni kot tisti nadlaktni, ni neke razlike če se uporablja isti koncept merjenja in iste senzorje. Razlika je da krvni tlak v telesu zelo niha glede na referenčno višino srca in tu ima nadlaktni prednost da je montiran vedno na isto referenčno višino (=dokaj točno višini srca). Zapestnega lahko postaviš pa do kolen ali pa 1m nad glavo (ali kjerkoli vmes) in bo tlak potem nihal za 100+- mmHg.

Tehnično so senzorji v sodobni uri dovolj pametni da lahko zaznajo v kateri poziciji je roka v času meritve, tako da lahko delajo korekcijo na referenčno vrednost. To delajo že nekateri boljši zapestni, ki so namenjeni nonstop uporabi. Problem je ker je referenčna vrednost tlaka predpisana ob mirovanju in ti nič ne pove meritev ki jo opravi inštrument med tekom oz. običajnim delom (ker bo tlak lahko tudi 100% višji, pa je to normalno), vsaj ne za zdravstvene potrebe.

Tako da pod črto, merjenje tlaka v neki uri (tudi če dejansko meri pravilno) je brezveze če ne opravljaš meritve v ustreznem stanju (sede, ob isti uri dnevno, isti položaj roke in telesa). Ob tej predpostavki pa lahko uporabiš tudi klasični merilec ki je bolj točen in mnogo cenejši od nekih ultra pametnih in dragih ur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Tracke vem da ima garmin 245, za 45 nisem siguren, polar jih nima. Obvestila imajo pa vse. Če pa hočeš malo bolj pametno uro z klasičnim nešportnim dizajnom, maš pa za kak eur več še Garmin vivoactive 4 ali pa Samsung active 2 za nekje 220 EUR
Vivoactive mi deluje ql...sam ne najdem odgovora če omogoča upload trackov. Baro ima baje, sam sem zasledil malo zgražanja nad Garmin barografi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Moj fotr ga ma, so far so good. Res pa da veliko ne gleda na višino, sam razdalja, pa zemljevide. Če ima ura med športi Navigation potem se da naložit. Preveril ne 245, ne VA 4 ne omogočata sledenje trackom. Morda z kako dodatno aplikacjo iz iq stora. Preveril mal fotrove grafe v connectu, VA 4 cca 10 m nižja od dejanske višine. To je kr OK. Ni pa počakal, kake pol minute, da se gps in baro umerita. Samo start in gasa, potem je lahko že v štartu narobe umerjena.

Drugače zame trenutno samo garmin brez barometra, to je 245, je prišel v ožji izbor še z suunto 9 in apple watch. Zmagala je japka, včeraj naročil, upam da danes pride. Ma jo tudi tamali doma, točna v nulo, tak da sem se za to odločil.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Našel na netu...očitno se da nekaj narediti glede trackov.

Of course you can follow gpx tracks. You have at least two apps available at the connectiq store. Dwmap and the r.485 set of apps has one called outdoor master, which works really good. Dwmap has even an option to load maps, but only for premium users and when connected to your phone. Check them out!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
me zanima, kakšen odnos imate do samsung watch-a? glede na to, da NI ravno pro zadeva napram garminu in suuntu (ipd), bi vseeno moral biti zadovoljiv. govorim o watchu, ne o novem watch active-u. ker cena je še vedno okoli 250 (povprečna).
sicer je pa res, da tisti garmini za 1000 zgledajo kul, samo cena pa...boli glava. in dvomim, da res opraviči svojo ceno...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
ne vem za kaj rabiš? za šport?
za malo več kot 250 dobiš odlično športno uro, suunto 9...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ne, nisem športnik. sedaj imam samsungovo zapestnico, a zdrži le dobrih 6 ur na gpsu. zato bi rabil nekaj več, da mi zdrži vsaj 10 ur. pohodništvo (toliko da vidim, koliko sem naredil km, višincev ipd). skratka, povsem nezahtevna raba...recimo no. ja, gps mora bit vgrajen, ker tudi zapestnice nimam povezane s telefonom. razen, ko potegnem dol vadbe.