Športna ura do 200 €

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113

Instinct VS novi Instinct solar...

Kaj je "Aklimatizacija s pulznim oksimetrom" pri novem Instinctu???

Plus....kdo ve če so pri novem popravili izvedbo altimetra da ga ne zmede švic iz roke?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Aklimatizacija: pripravljenost organizma na velike višine. Novi garmini merijo tudi aklimatizacijo na visoke temperature. Oksimeter je merilec kisika v krvi, pride v poštev pri aklimatizaciji na višino.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Kateri od trhe (polar, suunto, garmin) ima pa najboljše smart funkcije. Povezavo s telefonom in prikazovanjem obvestil, itd. Za suunto vidim, da ima wear os. Je v tem segmentu potem najboljša. Sam si iščem uro, ki bi imela po možnosti najboljšo kombinacijo obeh "svetov". Dobro športno uro s čimveč "pametnimi" funkcijami.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Zdaj nek ekstremni športnik nisem. Uro bi imel predvsem za aktivnosti kot so hoja, tek ,kolo, fitnes. Možnost povezave z bt pasom za merjenje utripa. ANT+ ni nujen. Glede funkcij pa pač čim bolj točne podatke odčitanja gps, srčni utrip, itd. Pač čim več funkcij (še sam ne vem katere vse so možne). Pa recimo, da ima možnost tudi povezave s kakimi zunanjimi aplikacijami (ne vem kake so kaj originalne od podjetij). Pa čim daljše trajanje baterije. Željeno bi bilo vsaj do tedna s "pametnimi" funkcijami. Tiste ure, ki jih moraš pri neuporabi polniti na 2 dneva ne pridejo v poštev. Če oddelaš kako turo in moraš nafilat ni panike. Če pa kak teden uporabljaš samo za uro (pametno) pa mora zdržat vsaj nekaj dni, če ne cel teden.
Pametne pa, da mi iz več aplikacij kaže obvestila (sms, skype, itd), mogoče, da lahko kak krajši odgovor daš ali pa da lahko prekineš klic z odgovorom.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
najbolj točne odčitke naj bi dobil samo z pasom. ure pa...no, bolj kot ne ti bo vsaka falila kakšen utrip :) ne bo pa drastično, da bi recimo imel hr 100, ura ti bo pa kazala 90. ali 110. več traparij ima ura, manj traja baterija. oziroma, lahko izklopiš večino stvari (merilec utripa, aod, merilec rem spanja itd), a potem ni urfa več tako pametna, hehe.
sam imam samsungovo (ni v klasi s tvoji željami recimo) watch. hr in gps imam vklopljen samo med vadbo, zvečer jo dam v spanje, čez dan pa bolj kot ne v flight mode ali pa povezana s telefonom-to naj ne bi preveč praznilo baterijo. traja tja do 5 dni. gps vadba do 12 ur. morda kaj več.
drugih aplikacij niti nisem nametal gor, ker seveda laufajo v ozadju. pa niti ne rabim. edino here maps sem dal gor (samostojna aplikacija, ki ne nuca telefona).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Sicer nemščina ni moja močnejša stran a recimo, da hočeš reči da iščem nekaj kar ne obstaja. :) No saj ni treba, da zajema vse pač čimveč. Če recimo drugače napišem. Všeč mi je oblikovno in nasploh Huawei GT2 ker je recimo lepa in ima dosti finkcij in dosti dolgo avtonomijo baterije. Ne vem pa kako ima kaj točnost odčitavanje podatkov in pa ni mi všeč ker je zaprt sistem. Samsung mi ne sede, ker ne mislim polnit vsak dan ure. Potem mi pa ostanejo ure kot so Polar, Garmin in Suunto. So te po točnosti odčitavanja približno v istem rangu. Verjetno dovolj za povprečnega uporabnika. Pa katera ima poleg športnih funkcij, ki jih je verjetno 50 več kot jih rabim, še zraven najbolše pametne funkcije. Pa da baterija zdrži dlje kot 2 dneva, če nisem ravno na 5h pohodu ali kolesu vsak dan.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
najbolj točne odčitke naj bi dobil samo z pasom. ure pa...no, bolj kot ne ti bo vsaka falila kakšen utrip :) ne bo pa drastično, da bi recimo imel hr 100, ura ti bo pa kazala 90. ali 110. več traparij ima ura, manj traja baterija. oziroma, lahko izklopiš večino stvari (merilec utripa, aod, merilec rem spanja itd), a potem ni urfa več tako pametna, hehe.
sam imam samsungovo (ni v klasi s tvoji željami recimo) watch. hr in gps imam vklopljen samo med vadbo, zvečer jo dam v spanje, čez dan pa bolj kot ne v flight mode ali pa povezana s telefonom-to naj ne bi preveč praznilo baterijo. traja tja do 5 dni. gps vadba do 12 ur. morda kaj več.
drugih aplikacij niti nisem nametal gor, ker seveda laufajo v ozadju. pa niti ne rabim. edino here maps sem dal gor (samostojna aplikacija, ki ne nuca telefona).
Ja ne gre se mi na utrip natančno. Samo pač, da je dokaj tam tam. Zato bi imel tudi bt povezavo s pasom, ki ga imam. Ne da sem mi ga pa vedno gor tišat. Sam tudi nimam potrebe po konstantem odčitavanju srčnega utripa in spremljanja spanja. Rabim uro, ki jo uporabljam za spremljanje funkcij, ko športam. Ko pa ne pa jo rabim čim bolj kot pametno uro.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Schime AW5 in skrb okoli polnjena.

Sam sem na F6 Ti in me pyzdi, ker mam japko (službeno - nosim pa samo en telefon) in “padejo” določene smart funkcije. A avtonomija, natačnost (s pasom) in vzdržljivost in nenazadnje GarminConnect (vsem svojim napakam navkljub) so točno tisto kar rabim - dovolj trotlziher, a še vedno dovolj geek, da pa o avtonomiji ne govorimo. Pa še zgleda kot ura in ne lego kocka s paščkom ...
Aja - odločit se boš moral sam ...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ja tako nekako. :)
Za F6 se ne bom stegnu. Nimam v planu ure za 600€+. Sem bol v planu do 400€ max. Od Garmina sem gledal bolj razred vivoactive 4.
V tem cenovnem rangu sem malo gledal tudi polarja vantage m in pa suunto 9. Za aw5 nisem gledal in verjetno bi tudi bila najboljša kombinacija v povezavi z apple telefonom, ki pa ga nimam.
Odločitev je pa vedno najtežja. Nekaj bo treba natuhtati.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, samsung (v zagovor) ne traja samo en dan...tudi 42mm ti zdrži lepo dva dni (z vsemi funkcijami). 46mm ti pa na izi drži 4 dni. 7-urni pohod po hribih mi je spraznil 25 procentov baterije. gps ves čas vklopljen, hr pa na 10 minut. ampak, jaz se nisem obremenjeval s firmami, imam samsungov telefon, zato sem tudi hotel to uro. prej sem imel zapestnico, a ni zdržala več kot 7 ur. watch mi trenutno zadostuje za vse potrebe. je pa seveda nekje okoli 200 eur. skratka, tudi "nešportna" ura lahko zdrži nekaj dni...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
To mora vsak za sebe vedet če mu je vredno. Sem jo imel v roki, bolj nobl materiali, to je to. Not je ista. Meni to ne pomeni kaj dosti, že gt2 mi ne sede zaradi tega klasičnega dizajna.
Gt2e pa je točno po mojem okusu