Splošni pogoji nezgodno zavarovanje - nejasnosti ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63

Mogoče ima kdo izkušnje ali pa si zna bolj natančno razlagati določene postavke v splošnih pogojih nezgodnega zavarovanja.

Osebno sem Pozimi padel na roko in po raznih slikanjih in nefunkcionalni roki so ugotovili da ima pretrgano kito v rami (supraspinatus).

Kaj storiti še ni dorečeno.

In sedaj k bistvu mojega vprašanja.

V pogojih je zapisano da rotatorna manšeta ne spada v nezgodo !! ( 7 točka kaj ne spada v nezgodo )

A če pogledaš kaj spada v nesrečo je padec drugem mestu ?

Kaj sedaj ? A je poškodba rotatorne manšeta v primeru poškodbe priznana kot nezgoda ali ne ? Bi še nekako razumel ,če nebi bilo priznano kot nezgoda ,če bi se kita utrgala recimo ob kakšnem večjem naporu. Ampak v mojem primeru gre za dokumentiran padec.

Ima kdo izkušnje ali mogoče pozna uradno razlago.??

5. člen POJEM NEZGODE
1) Nezgoda je enkraten, nenaden in negotov dogodek, povzročen s hipnim
delovanjem sile od zunaj na zavarovančevo telo, neodvisno od njegove
izključne volje, tako da povzroči poškodbo telesa, ki zahteva zdravljenje
pri zdravniku, popolno ali delno invalidnost ali zavarovančevo smrt. 2) Za nezgodo po prejšnjem odstavku se šteje predvsem:
1. udarec s predmetom; 2. padec , zdrs, strmoglavljenje; 3. trčenje; 4. povozitev; 5. udar električnega toka ali strele;
6. udarec ali ugriz živali; 7. vbod s kakšnim predmetom; 8. ranitev z orožjem in raznimi drugimi predmeti ali ranitev zaradi
eksplozije; 9. opekline z ognjem, elektriko, vročimi predmeti, tekočinami ali paro
ipd., v kolikor je izpolnjen 1. odst. tega člena; 10. zadavitev in utopitev. 3) Za nezgodo se po teh pogojih nikakor ne štejejo:
1. vsa bolezenska stanja; 2. poškodbe nastale pod vplivom bolezenskih psihičnih stanj (nastalih
nenadoma ali v toku znanega obolenja), alkohola, mamil, zdravil in
drugih psihoaktivnih snovi; 3. stanja, ki se navzven ali v notranjosti telesa izražajo pod skupnim
nazivom kile, ne glede na nastanek; 4. alergična stanja in infekcijske bolezni, nastale po piku ali ugrizu
živali, vdihu dela rastline ali po kontaktu telesa z okolico (klopni
meningitis, borelioza, mišja mrzlica, malarija, HIV, anafilaktični šok
in druge); 5. strganja bolezensko spremenjenih mišic, tetiv, vezi, hrustanca in
meniskusov ter medvretenčnih ploščic in njihove posledice; 6. ponavljajoči delni ali kompletni izpahi sklepov zaradi poškodbe,
nastali znotraj obdobja treh let, pri ramenu in kolenu pa znotraj
obdobja petih let;

7. pretrganja tetiv, razen pri direktnih odprtih poškodbah z rano (Ahilova
tetiva, tetive dvoglave mišice nadlahti in pripadajoči podaljški mišic,
spodnje nasadišče štiriglave mišice stegna in njena tetiva nad
pogačico). Enako velja za dele ali celo rotatorno manšeto ramena
po 40. letu staros

Prosim za mnenja.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Kaj tukaj ni jasno napisano?

V prvem odstavku piše, kaj je osnova za definicijo nezgode.
V drugem odstavku piše, kateri primeri iz prvega odstavka se štejejo za nezgodo.
V tretjem odstavku pa piše, kaj kljub ujemanju po prvem in drugem odstavku nikakor ne štejejo za nezgodo.

Če si starejši od 40. let, potem rotatorne manšete ramena pač več ne štejejo kot nezgode, temveč nekaj, kar se lahko zgodi pri teh letih. Kolikor sem pogooglal, je ponavadi v tretjem odstavku napisano še "če te poškodbe nastanejo ob hotenih gibih"... preveri, če tudi v tvojih pogojih to piše... ker v tem primeru ti morajo šteti kot nezgodo, saj padec ni hoten gib. Če piše pa "ne glede na nastanek", pa nimaš možnosti za pritožbo. Če ti pogoji niso všeč, si najdi boljši zavarovalnico. Saj bi napisal, da se pogoje prebere pred sklepanjem pogodbe in ne šele takrat, ko je prepozno... ampak tega tako ali tako nihče ne počne.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Kaj tukaj ni jasno napisano?

V prvem odstavku piše, kaj je osnova za definicijo nezgode.
V drugem odstavku piše, kateri primeri iz prvega odstavka se štejejo za nezgodo.
V tretjem odstavku pa piše, kaj kljub ujemanju po prvem in drugem odstavku nikakor ne štejejo za nezgodo.

Če si starejši od 40. let, potem rotatorne manšete ramena pač več ne štejejo kot nezgode, temveč nekaj, kar se lahko zgodi pri teh letih. Kolikor sem pogooglal, je ponavadi v tretjem odstavku napisano še "če te poškodbe nastanejo ob hotenih gibih"... preveri, če tudi v tvojih pogojih to piše... ker v tem primeru ti morajo šteti kot nezgodo, saj padec ni hoten gib. Če piše pa "ne glede na nastanek", pa nimaš možnosti za pritožbo. Če ti pogoji niso všeč, si najdi boljši zavarovalnico. Saj bi napisal, da se pogoje prebere pred sklepanjem pogodbe in ne šele takrat, ko je prepozno... ampak tega tako ali tako nihče ne počne.

Vsekakor hvala za tvoje mnenje ,a tako enostavno pa po moje spet ni..Pa tudi tako kristalno jasno ,vsaj zame ki nisem pravniško podkovan tudi ni.

Polico imam že okrog 8 let. Takrat še nisem bil 40.

Pa verjetno tudi ti ne veš kaj točno se ti bo čez nekaj let zgodilo. Tako tudi jaz nisem vedel da si bom pri padcu utrgal ravno kito ki je del rotatorne manšete.

Bi pa res rad vsaj malo razjasnil obzorja, preden dam prijavo na zavarovalnico. Da je človek pripravljen na kontra.

Če ta poškodba res ne bo priznana , je pa to res en velik drek. Toliko let plačevat ,in potem se ti nekaj zgodii , in ravno to ni vključeno..

splošni pogoji ne-01/06 zavarovalnica maribor

http://app.zav-mb.si/Kolesa/pogoji/NE-01-06.pdf