Dopolnilno zdravstveno zavarovanje - nasvet

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Situacija: pri Adriatic-Slovenici trenutno teče peto leto, kar sem pri njih zavarovan z dopolnilnim zdravstevnim zavarovanjem. Vsaki dve leti mi enostavno pošljejo pogodbo za naslednji dve leti, kar sem seveda normalno podpisal (to je bilo 1.8.2010, številka pogodbe je NOVA). Sedaj pa bi rad zadevo prekinil in normalno je 3 mesečni odpovedni rok, kar seveda sprejemam. Težava je pa v tem, da me sedaj prepričujejo, da lahko zadevo prekinem šele po 1 letu od začetka veljavnosti pogodbe in takrat pa prične teči še 3 mesečni odpovedni rok. Torej to praktično pomeni, da lahko prekineš šele po letu in treh mesecih. Jeb.. zavarovalnice sem si mislil in šel pogledat Splošne pogoje. Pač, če me že nategnejo naj me vsaj s pravno podlago
evil.gif
.
In v Splošnih pogojih ( http://www.adriatic-slovenica.si/bin?bin.svc=obj&bin.id=21030) je ena zelo zanimiva zadeva:

7) Pogodba se ob izteku dogovorjene dobe vsakokrat podaljša za enako časovno
obdobje, za katerega je bila sklenjena, razen če zavarovalec takšnega dogovora
ne prekliče s pisnim obvestilom, ki mora biti dano zavarovalnici najmanj 60 dni
pred potekom tekočega obdobja. Navedeno ne velja za primere, ko je tovrstno
podaljševanje pogodbe na polici izrecno izključeno. V primeru preklica pogodba
preneha z iztekom tekočega obdobja.
8) V primeru podaljšanja pogodbe po prejšnjem odstavku se šteje, da je bila podaljšana
obstoječa pogodba in ne da je bila sklenjena nova. Določilo prejšnjega
odstavka ne posega v pravico zavarovalca, da odpove pogodbo skladno z
devetim odstavkom tega člena.

9) Zavarovalec lahko odpove pogodbo po poteku enega leta od začetka veljavnosti
pogodbe. Odpovedni rok je tri mesece.


Torej, kaj to pomeni. Glede na to, da piše, da se šteje, da je OBSTOJEČA pogodba podaljšan predvidevam, da imam potem zgolj normalen 3 mesečni odpovedni rok, saj je od začetka že minilo več kot 4 leta. Namreč na zavarovalnici so mi ustno pojasnili, da nimam pojma in da je pač 1 leto + 3 mesece. Potem ko sem jih vprašal, če so si sploh prebrali ta člen, so mi pojasnili, da če mi kaj ne ustreza naj pošljem pisno. In sem poslal, sedaj bo kmalu 14 dni in enostavno ni odgovora. Po telefonskem urgiranju so mi zatrdili, da žal te pošte niso prejeli. Da jim j… nekaj. Torej, kaj naredit? Ali imam prav in se pustim pojeb.. ali grem do konca in vzamem odvetnika ter bom dobil zadevo?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Najprej še 1x pošlji, seveda priporočeno. Če bodo karkoli mutili, tisti hip k odvetniku, plus isti hip tudi tržna inšpekcija ... Bo referent, ki je preveč pameten, hitro dobil po p..., ko bo moral njegov šef kot odgovorna oseba kazen plačevat iz žepa ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Imata prav. Gre jutri še enkrat priporočeno naprej in potem kot si svetoval. Očitno je preveč, da človek zaupa podjetjem v Sloveniji.
redface-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Evo, 10-i dan je mimo, nobenega odgovora. Kam se obrnem naprej? A ne bi morali oni v 8-ih dneh odgovoriti?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Najprej jih še 1x pokliči, pa nil povedat, da si še 1x priporočeno poslal. Če se bodo zgovarjali, d aniso dobili, kar zaključi zgodbo pri njih.

Potem lahko pritožbo pošlješ recimo na Varuha pravic s področja zavarovalništva, ki deluje pri Slovenskem zavarovalnem združenju, Železna cesta 14, p.p. 2512, 1000 Ljubljana, telefon 01 473 56 99, http://www.zav-zdruzenje.si/info.htm), seveda lahko vse skupaj še tržnemu inšpektoratu pošlješ, pa še ZPS obvesti, kako nategujejo (se zna zgodit, tudi če nisi član, da jih bodo malo jahali)

Naslednja stopnja je pa odvetnik + sodišče.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zakaj pa hočeš tako nujno zamenjati zavarovalnico? Tako vprašam ker se omenja neke odvetnike in nevem kaj vse... ker so vse zavarovalnice iste, da nebi res še brezveze odvetnika plačeval.

LP
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Morda ima pri triglavu kake ugodnosti zaradi drugih zavarovanj...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Evo razpleta. Sicer prst v rit, ampak pravno formalno pravilno
evil.gif
.
Je pa zadeva taka. Ker bo AS s 1.3 podražila zavarovanje imaš po zakonu pravico v enem mesecu odstopit, čeprav je v pogodbi drugače navedeno (isto kot pri vezavah GSM), tako da bom verjetno s 1.6 ''izpuščen''. Eh ja...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zanimivo, tudi Vzajemna je danes poslala obvestila, da se s 1.3. podraži premija na 24,62eur (oziroma za tiste, ki imamo 3% popusta za sklenitev preko spleta na 23,88eur).
 

Aleks

Zelenc'
2. nov 2010
2
0
1
Obišči stran
Glede ponudnikov dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja je tako: več ali manj so si vsi enaki, cenovno so tudi vsi tukaj nekje. Glede izbire ponudnika je pametno, da pregledaš tudi ugodnosti in popuste, ki ti jih ponujajo na druga zavarovanja. Potem se pa pač odločiš za tistega, ki ti nudi največjo dodano vrednost.