Spletni nakupi e-BAY (4)

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Kar ustavilo se je zadnje čase - Corona, Novo leto, ...

Danes sem opazil, da sta se mi dva paketa po enomesečnemu ping-pongu celo premaknila iz Pekinga
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
A ste opazili da so že poslanim pošiljkam spremenili datum dobave - enega celo na april - pri eni nč vredni pa (prisrčnici za 7$) pa so se potrudil in jo umaknili iz seznama kupljenih??? - sem v payu odpru pa da vidim pojasnilo.
porocaj, imam enako izkušnjo, dva pa so kao poslali, enga pa kar odstranili, cez 10 dni dam dispute.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
se je oglasil prodajalec, je rekel da bo poslal, da je ebay neki čaral in mu odstranil listinge.. Prodaj ima preko 10000 ...tako da sem za tistih par € napisal, da bom počakal, naj kar pošlje. pa da vidimo.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
A je Pay Pall ukinil možnost brez converzije valute?o_O
Nikakor mi ne uspe plačat v drugi valuti kot pa sam o v EUR....

V nastavitvah nimam dodanih nobenih valut....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Ksz
ebay uporabljam ze vrsto let, vendar samo za nakupe.
Sedaj bi zelel prodati nekaj rabljenih stvari, vendar so zeljene prodajne vrednosti kar visoke.
vprasanje, kako se zascititi in kaj lahko gre narobe pri taki prodaji?
Vemo, da je kupec kar dobro zasciten z vracilom denarja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj že nekaj časa nisem nič prodajal, ampak ko sem, sem postavil ceno 1€ in se zmenil z enim kolegom, da je zviševal do moje željene cene. Če ga je kdo pol preštihal hvala bogu, če ne sem pač plačal provizijo in zaključil zgodbo. Lahko pa že v štartu nastaviš svojo pridržano ceno, ali pa avkcijo + takojšen nakup z želeno ceno. Malo si tarife poglej kaj se ti najbolj splača.
Itak pa ne pošlješ dokler ne dobiš denarja na PayPal.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Zdaj že nekaj časa nisem nič prodajal, ampak ko sem, sem postavil ceno 1€ in se zmenil z enim kolegom, da je zviševal do moje željene cene. Če ga je kdo pol preštihal hvala bogu, če ne sem pač plačal provizijo in zaključil zgodbo. Lahko pa že v štartu nastaviš svojo pridržano ceno, ali pa avkcijo + takojšen nakup z želeno ceno. Malo si tarife poglej kaj se ti najbolj splača.
Itak pa ne pošlješ dokler ne dobiš denarja na PayPal.
Ta dej mi je bolj kot ne jasen.
Bolj me zanima me po prejemu denarja na paypal.
prevzem/neprevzem paketa. Dispute po tem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Iz PayPala si daš na svoj račun (jaz imam vezano na kreditno kartico s katero plačujem), če oni ni dvignil je to njegov problem. Ti ko spakiraš vse poslikaš za eventuelne reklamacije, pošiljaš priporočeno, če je treba kot lomljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Vielen Dank für die Rückkehr, ich bin interessiert und bin mit dem Preis von 1100€ in Ordnung. Eigentlich kaufe ich es für meine Cousins als Überraschungsgeschenk und ich werde für die Versandkosten durch Österreich EMS Post / DPD an ihre Adresse verantwortlich sein, damit wäre das kein Problem, was bedeutet, dass ich 60€ für die Versandkosten bezahlen werde weil ich es in die Niederlande poste. Ich würde gerne persönlich anrufen, aber wir haben eine Anrufbeschränkung wegen schlechten Wetters. Unser Satellitenserver ist ausgefallen. Ich bezahle Sie per PayPal oder überweise das Geld von meiner PayPal-Überweisung auf Ihr Bankkonto.

Der Name des Kontoinhabers:
IBAN:

Hier ist die Lieferadresse unten:

Vorname: Awolaje
Nachname: Festus-INOTSY
Adresse: Ukkelhof 12
Stadt: Amsterdam
Postleitzahl: 1066WV
Land: Niederlande

Gesamtbetrag auf Ihr Konto überwiesen: 1160€

Ich werde auf Ihre Bankverbindung warten, damit ich mit der Zahlung auf Ihr Konto fortfahren kann und die Versandkosten über Österreich EMS Post/ DPD an ihre Adresse in den Niederlanden zu tragen habe.
Warte auf Antwort.
Grüße

tole je nateg?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
kolk ima ocen, kaj prodajaš itd to je potem odvisno od resnosti.
..načelno ne vidim problema in naj plača potem pa pošlješ kot je mcgiver napisal. CE ti na IBAN pošlje si kot prodajalec na boljši strani kot s paypalom..ker tam tezje disputira in utruja. Paypal je avtomatsko na (povečini) strani kupca.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Edino kar mi ni jasno kakšen satelitski server jim je v Amsterdamu dol padel, da ne more poklicat.

Ampak kot rečeno - daj mu IBAN pa naj nakaže, potem pošlješ.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Nadaljevanje... nateg?

Pravkar sem zaključil nakazilo na vaš račun in pričakujem, da vam bo PayPal medtem poslal e-pošto. Z veseljem vas lahko kontaktiram glede plačila za vaš izdelek in mislim, da ste v e-poštnem sporočilu prejeli potrditev mojega plačila. Preverite mapo »Prejeto«, neželeno pošto, neželeno pošto in mape. Potrdilo mora biti tam, ko prejmete potrdilo o plačilu od PayPala. Želim, da pošljete artikel preko EMS Avstrije na spodnji naslov in sledilno številko pošljete oddelku za stranke PayPal.

Spodaj je to naslov za dostavo:

Ime: Awolaje
Priimek: Festus-INOTSY
Naslov: Ukkelhof 12
Mesto: Amsterdam
Poštna številka: 1066WV
Država: Nizozemska
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
ja, potem to ni legit, ce mece kao da imaš denar na računu od čudnih mejlov. To je tipični fake. Jaz sem mislil da si dobil to od ebaya majl.