Spletni nakupi e-BAY (4)

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Zdi se, da niste seznanjeni s pravilnikom o plačilih spletnih dražb. Paypal mora preveriti prejem pošiljke, preden lahko dokonča prenos v vaš račun. Vaš denar je varen in varen. Nadaljujte s pošiljanjem preko storitve pošiljatelja paketa (DHL) in pošljite potrdilo o pregledu na moj Paypal.
Hvala vam

denar me čaka. Kar pošljem naj..heh
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

to je fake. jaz dobim take vsak mesec vsaj dvakrat. jaz ne bi poslal niti, ce bi denar prispel na konto. baje so tudi tu mozne neke fore.

zdaj prodajam na bolhi rabljeno kuhinjo, dnevno, usnjene sedezne, .... vse rabljeno iz kupljenega stanovanja. sicer cene drobiz. potem se pa najde neka “bejba”, ki bi to kupla in mi ponudi se malce vec. poslal pa bi nekomu drugemu (sorodnici) za darilo.

ze samo prevoz bi bil parkratnik cene pohistva
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
ksz.

Je komu jasno, če lahko na carinsko plačaš DDV "vnaprej" za robo izven EU? Ker to, da mi obračunajo 8€ stroškov za 9€ DDVja pa je malo bosa.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Vprašanje za eBay prodajalce. Ali komu dela tracking od pošte Slovenije? Ko grem na stran od pošte je tracking lepo prikazan, na track17 pravtako. Na eBayu pa ko kliknem track je pa stanje vedno “Dispached” kljub temu, da je paket že na cilju.
Do sedaj sem “testiral” Rusijo in Malto.
Na eBayu so mi pojasnili, da se lahko podatki updatajo z zamudo, samo tega je že par tednov,..
 

sandiz

Zelenc'
10. dec 2018
17
0
1
Vprašanje za eBay prodajalce. Ali komu dela tracking od pošte Slovenije? Ko grem na stran od pošte je tracking lepo prikazan, na track17 pravtako. Na eBayu pa ko kliknem track je pa stanje vedno “Dispached” kljub temu, da je paket že na cilju.
Do sedaj sem “testiral” Rusijo in Malto.
Na eBayu so mi pojasnili, da se lahko podatki updatajo z zamudo, samo tega je že par tednov,..

Jaz nisem ravno "eBay prodajalec" vsaj redni ne, ampak sem v zadnjih 30-dneh poslal štiri pakete. Za enega je delal tracking, za tri pa ne. Si poskušal poklicati pošto? Verjetno imajo zmešnjavo zaradi virusa
 

SanjaM

Zelenc'
4. maj 2016
18
0
1
Prodala sem izdelek za 128funtov + 9 funtov poštnine.
Na paypal sem dobila 129,30 funtov. Sepravi 7,7 funta provizije.
Sedaj po cca. enem mesecu pa mi je eBay preko paypala ”zaračunal” še 13,92 funta.
Zakaj so mi računali pe 13.92 funta?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Prodala sem izdelek za 128funtov + 9 funtov poštnine.
Na paypal sem dobila 129,30 funtov. Sepravi 7,7 funta provizije.
Sedaj po cca. enem mesecu pa mi je eBay preko paypala ”zaračunal” še 13,92 funta.
Zakaj so mi računali pe 13.92 funta?

Ebay fees + Paypal fees. Vsak servis računa svoje stroške.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
ja tele njihovi fees-i so kar visoki, sem izkusil na lastni koži, prodal neko stvar na ebayu za 700e, od tega so mi pobrali skoraj 100e
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer se ne tiče eBay-a pa vendar moje vprašanje nekak najbolj v to temo. Zanima me, kako je na stvari pri nakupu iz Alibabe..Nabavil bi nek avtoradio ki ima ceno recimo 200 $ + 40 $ poštnine. Na to ceno si moram verjetno nato prišteti še davek in carino (+ stroške carinjenja)? Sicer kar dosti jemljem od kitajcev ampak večinoma gre vedno za manjši paket (velikost telefona) v katerem je xyz v vrednosti 200-300 USD, ampak ker mi kitajci na papirjih zmanjšajo vrednost na 20 $, itak dobim direkt domov brez carine in davka..Pri teh večjih paketih (čeprav je dejansko manjša vrednost) pa to verjetno ne more iti skozi. Kakšne imate izkušnje glede tega?