Spletni nakupi e-BAY (4)

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Ma jaz bi naročil pri drugem druzga in pozabil na tega ... en mi je že poslal napačno steklo, pa kljub dokazom in slikam, je trdil da je pravo za moj telefon ...

Se mi ni dalo več ukvarjat z njim, sem naročil pri drugem in tega pustil.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Ma jaz bi naročil pri drugem druzga in pozabil na tega ... en mi je že poslal napačno steklo, pa kljub dokazom in slikam, je trdil da je pravo za moj telefon ...

Se mi ni dalo več ukvarjat z njim, sem naročil pri drugem in tega pustil.

Tako sem tudi že naredil teden dni nazaj. In za 2€ res ne bom propadel. Se pa sprašujem kdo stoji za Paypalom, študentje v klicnem centru? PP naj bi bil nek razsodnik, predstavljal naj bi neko varnost na spletu, potem pa čisto nelogično pri izdelku za 2€ presodi, da pošlji poškodovanega nazaj in naredi ekonomsko totalko s poštino s trackingom, ki jo kriješ sam. Kdo je res na drugi strani Paypala?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Tako ja, sedaj pa gremo v teorije zarote :).
Drugič se to raje vprašaj PREDEN uporabiš neko storitev.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Tole je svinjsko, pa reci kar hočeš. Torej morem ukinit vse nakupe preko spleta, saj za večino stoji Paypal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Ja, svinjsko. Zabijaš čas in živce za 2 EURa. Vredno vsakega centa.
Mene je Ebay tudi že nategnil in? Če je alternativa kupim drugje, če ni, pač na Ebayu in se zavedam, da bom lahko nategnjen.
Žal je Ebay daleč od 100% varnega nakupa, tudi zato Ebay kar pada, sploh na račun kitajcev, saj lahko naročiš kar direkt.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Neko varnost pa že imaš na Ebayu. Pred meseci sem kupil izdelek, za katerega se je izkazalo, da je nateg. Ebay me je na to sam opozoril, svetovali so, da odprem disput, ki so ga takoj odobrili in vrnili denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Na eBayu me je kupec vprasal ce lahko izdelek placa v eur. Prodajam na co.uk. Kako bi lahko spremenil valuto pri aktivnem oglasu ce je to sploh mozno.
v primeru, dani mozno me zanima ali lahko sploh na co.uk objavim oglas z ceno c eur?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Sej mu bo PayPal zaračunal v njegovi valuti. Tudi ti ne boš dobil funtov ampak €
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Pa ni potem tako, da je ceneje za oba, ker ni spremembe valute.
On je iz francije jaz iz slo. V bistvu bi bila najbolj logicna res izbira eur valute.
Ne vem se ne spoznam. Prvic prodajam, sem najprej hotel dat oglas .com pa sem imel valuto v dolarjih zato sem se potem odlocil oglas objavit na .co.uk
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
.co.uk je pač angleški in gor so funti. In ne moreš dat cene v € Če želiš prodajat v € potem gres recimo na .de in oddaš oglas v nemščini.
Če ga zanima naj plača in je problem rešen za oba, da ne boš pristal na kakšno poslovanje mimo ebay a in na ponarejena potrdila o plačilu.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Kako si pa izbral za poštnino pri oddaji oglasa?

Sem se en čas nazaj ukvarjal z oddajo oglasa, pa mi ni ratalo... :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Kako se je sedaj spremenila dostava iz UK? Vse gre preko carine in zaradi tega traja toliko dlje dostava ali imajo kakšen "dogovor" še ali pa začasno stanje, ker se še ni uredilo vse med UK in EU?
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Ksz.

Kako si na eBay lahko dvignem mesečni limit koliko lahko prodam. Trenutno imam limit 350, rad bi ga dvignil tako da povežem svoj TRR z paypalom vendar tega banke v slo ne podpirajo.

The country that your PayPal account is registered under is not supported by PayPal's bank confirmation process. You can log in with a different account or create a new one registered in one of the following countries: Australia, Austria, Belgium, Canada, China, France, Germany, Hong Kong, India, Indonesia, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, Philippines, Poland, Singapore, South Korea, Spain, Switzerland, Thailand, United Kingdom and United States.

Je kakšna druga opcija, da si dvignem limit?
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
A ste opazili da so že poslanim pošiljkam spremenili datum dobave - enega celo na april - pri eni nč vredni pa (prisrčnici za 7$) pa so se potrudil in jo umaknili iz seznama kupljenih??? - sem v payu odpru pa da vidim pojasnilo.