Spletni nakupi e-BAY (4)

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jap. Oz vem da imajo švabi nek predpis, kjer mora bit artikel starejši od 10 (ali 12) let, da potem ni treba več.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Po dolgem času prijetno presenečen.
27.5.13 naročil preko ebay iz Hong Konga flat kabel za en stari telefon, danes pa je že v nabiralniku
smile-1.gif

Ponavadi sem na kable čakal med 15-20 dni.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Ogromna razlika je med Hong Kongom in Kitajsko
wink-1.gif

Kitajske pakete čakaš praviloma 20-45 dni.
HK paketi pa "priletijo" že v 10-14 dneh.

Tudi zame je bila prej vse "Kitajska" - sedaj raje naročim iz HK.
cheer.gif
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Na ebay.de (ker je večja ciljna publika) bi prodal en športen artikel, cena čez 1000 €, je nov nerabljen, ga pa prodajam kot fizična oseba, zato jasno brez garancije.

Kakšna strategija, da uspešno prodam.

- nastavim avkcijo z dovolj visokim limitom
- končno ceno

Moram ponujat kakšno garancijo (glede česarkoli) ?

Vidim da vas cena poštnine ful jezi, tako da bom nastavil ceno poštnine, kot jo imajo za podobno velike artikle po sami Nemčiji in pušnil razliko do dejanske poštnine (nekaj deset evrov).

Vsak nasvet dobrodošel !
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
garancije nimajo švabi za osebno prodajo. To morš zapisat, poglej malo kako imajo oni na konc vsakega privat oglasa.

Po mojem najboljš, da daš ceno tako, kot jo želiš dobit, al pa recimo na tisto res spodnjo mejo.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Napišeš spodaj VIDENO=KUPLJENO, BREZ DODATNE GARANCIJE pa tri klicaje !!! Postavi začetno ceno 950€ in boš videl; ti pa bo šlo kar nekaj € za provizijo....paypal+ebay...
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Dve vprašanji

Je možen en paypal accaunt za 2 accaunta na ebay-u?

Je možna brezplačna transkacija iz enega paypala na drugi paypal račun? oba računa sta moja?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik john pravi:
Je možna brezplačna transkacija iz enega paypala na drugi paypal račun? oba računa sta moja?

To je pa po mojem možno. Ampak - pazi - samo, če imam dobroimetje na Paypal računu. Če pa ti trga iz kartice, potem ni brezplačno. Skoraj prepričan sem, da je tako.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
imam eno poštarsko vprašanje, pa da ne odpiram nove teme bom kar tole uporabil...

v Veliko Britanijo moram poslat pisemsko pošiljko, do 100g, s tracking številko.
Ali naša Pošta Slovenije to sploh omogoča? Ker sem malo pogledal po njihovi spletni strani in ni nikjer navedeno tako pošiljanje razen priporočeno pošiljanje (na katerem pa ni tracking številke kakor vem).

bedak iz ebaya mi je poslal napačno baterijo, odprl sem dispute, sprejel je da mi vrne kupnino 10eur ampak pod pogojem, da mu pošljem baterijo nazaj. Problem je ker bo pošiljanje nazaj verjetno koštalo cca 6-7eur, me prav zanima ali bo to povrnil al ne.

Kako se drugače rešujejo taki problemi pri pošiljanju izdelka nazaj?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik john pravi:
Je možna brezplačna transkacija iz enega paypala na drugi paypal račun? oba računa sta moja?

Je možno, če imaš na paypal dobroimetje.
Moraš pa nastavit pod pošiljanje, da pošiljaš družini ali prijatelju, takrat je brezplačna transakcija.
Vpišeš mail naslov od drugega računa, vpišeš koliko boš nakazal, nastaviš na družina/prijatelj in pošlješ in to je to.
Na katerikoli paypal račun svoj ali od koga drugega lahko tako pošiljaš brez, da bi ti kaj odtegnili.

Če ti pa vleče iz kartice potem pa nisem siguren, če je transakcija brezplačna, morda je že kdo drugi to probal in ti bo znal povedat kako je, če ti vleče direktno iz kartice.
 
22. jul 2007
12.853
1.329
113
123
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik john pravi:
Je možna brezplačna transkacija iz enega paypala na drugi paypal račun? oba računa sta moja?

Je možno, če imaš na paypal dobroimetje.
Moraš pa nastavit pod pošiljanje, da pošiljaš družini ali prijatelju, takrat je brezplačna transakcija.
Vpišeš mail naslov od drugega računa, vpišeš koliko boš nakazal, nastaviš na družina/prijatelj in pošlješ in to je to.
Na katerikoli paypal račun svoj ali od koga drugega lahko tako pošiljaš brez, da bi ti kaj odtegnili.

Če ti pa vleče iz kartice potem pa nisem siguren, če je transakcija brezplačna, morda je že kdo drugi to probal in ti bo znal povedat kako je, če ti vleče direktno iz kartice.
zraven še označiš, da pošiljaš kot - gift