Spletni nakupi e-BAY (4)

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Seveda obračunajo davek. Lepo mi piše na zadnjem računu:
"Gebühren (einschließlich Rabatte und 15 % MwSt. für Luxemburg, sofern zutreffend) ...."

Saj to je logično. Ampak se načeloma kar splača.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
opažam da je zmeraj manj Kitjčkov na ebayu.
očitno se jim bolj splača Aliexpress
smirk-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Mantara pravi:
ne, možnosti plačila na aliexpress: http://help.aliexpress.com/pay_order.html

Tisti kateri ste naročali preko aliexpress, je vse ok? ni bilo problemov?
pri meni špila
smile-1.gif
....prej sem naročal pri kitajcih prek ebaya, zdaj redko zaidem tja....

moje opažanje je, da ni nič drugače kot ebay, je pa ceneje....plus prek ebaya zelo zelo redno pošiljajo z tracking number, prek aliexpress je vsaka pošiljka oševilčena
wink-1.gif
....

tako kot na ebay, te tudi tu na vsake toliko lahko kdo nategne...jest še nisem bil....
cheer.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Je normalno, da ti pri laptop bateriji iz Singapurja, ki stane 35€, zaračunajo celoten carinski postopek, čeprav ti od dajatev obračunajo le ddv? Sem računal na strošek 20% ddv (7,13€) + 1,25€ za obvestilo, ne pa tudi na vplačnino (1€), carinski pregled (3€), tiskanje dokumentov (1€).

Se opravičujem, če je že bilo kje povedano, nisem vsega bral.
 

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
a ti lahko na carini kaj težijo, če recimo naročiš 20 istih artiklov(pakirano v enem paketu) kot fizična oseba?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem prejšnji mesec naročil baterijo za prenosnik iz Singapurja za 31,50$ in dobil brez, da bi moral plačat carino ali kaj drugega.

31 dolarjev je 24€, kar je tik nad mejo, tako da so ti morda skoz prste pogledali.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Sem klical in malo povprašal: baje večina teh paketkov iz Kitajske pride označenih kot darilo, brez papirjev in računa. In mi je tip priznal, da pač ne nasedajo pravljici, da Slovenija dnevno dobi 500 daril iz Kitajske, zato dajo potem po kmečki logiki malo večje pakete na carinjenje. Na koncu je odvisno, s katero nogo je carinik vstal
smirk-1.gif
Jst sm tut prvič nadrajsal. Me pa zanima, kaj bi bilo, če ne bi, pošten kot sem, poslal računa, ko sem na dom dobil obvestilo o prispeli pošiljki, ampak bi vztrajal, da gre za darilo (kot je bila pošiljka tudi označena), in da vrednost blaga ne presega 22€.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Sem klical in malo povprašal: baje večina teh paketkov iz Kitajske pride označenih kot darilo, brez papirjev in računa. In mi je tip priznal, da pač ne nasedajo pravljici, da Slovenija dnevno dobi 500 daril iz Kitajske, zato dajo potem po kmečki logiki malo večje pakete na carinjenje. Na koncu je odvisno, s katero nogo je carinik vstal
smirk-1.gif
Jst sm tut prvič nadrajsal. Me pa zanima, kaj bi bilo, če ne bi, pošten kot sem, poslal računa, ko sem na dom dobil obvestilo o prispeli pošiljki, ampak bi vztrajal, da gre za darilo (kot je bila pošiljka tudi označena), in da vrednost blaga ne presega 22€.

Kot prvo pokličejo zastopnika za določeno blagovno znamko, v tvojem primeru recimo HP (ker je npr. baterija od HP-ja), ta pride pogledat baterijo in oceni če je to "original". Če je original oz. zelo dobra kopija in tega uvoznik/zastopnik ne opazi dobiš na dom plačilo dajatev od takšne cene kot se prodaja v SLO (recimo da stane baterija 150€). Če je replika dobiš domov odločbo, da gre na uničenje v tem primeru po zakonu uničenje in vse stroške povezane s tem plačaš TI.

Tako da se ni ravno dobro igrati in zavestno naročevati replike dragih torbic, ur...
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Ali obstaja kje spisek od carine, katera podjetja imajo pogodbe z njimi, da jih kličejo če se pojavi sum na ponaredke
sprasujem se.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
ksz

Kaj se zgodi z rabljenim artiklom, če ga naročiš izven EU in je v vrednosti 150€+? Vseeno plačaš davek in carino?