Spletni nakupi e-BAY (4)

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
kupil sem ze preko 230 izdelkov iz ebay in moram reci,da sem imel problem le pri dveh ali treh,tako da nevem ali imam jaz sreco ali pa pri vecjem kupcu vsi bolj merkajo in si manj upajo kaj vem,denar pride ponavadi v treh dneh na paypal in nato traja se kak dan na banko,lp
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Pozdravljeni,

do sedaj še nisem kupoval preko e-Bay in sem se tako lotil iskanja nekaj delov za gokarta, ki ga mislim narediti za "tamale". Pa sem v e-Bay.de našel nekaj takih primernih volanov s pametno ceno, pol pa spodaj piše + EUR 20,24 Versand (pa tudi več...). To naj bi pomenilo dostavo,samo ali niso to velike cene za dostavo. Volan stane 15€, dostava za njega pa recimo 30€? A je to normalno ali sem imel samo jaz to srečo?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Pod 15€ za dostavo v Slovenijo boš težko našel. Poskusi z ebay.co.uk in njihovimi poštninami, ki so malenkost nižje a ne pretirano.

Druga varianta pa je, da si pošlješ v Nemčijo (posebej, če imajo zastonj pošiljanje znotraj Nemčije) in si potem pošlješ v Slovenijo. To lahko narediš npr. z http://www.cheaperandmore.com/

Ta varianta bi morala biti malo cenejša - odvisno od teže pošiljke. Poglej si njihov cenik. Lahko mi pošlješ svoj e-mail na ZS, pa te "povabim" v C&M in dobiš potem še nek dobropis za dobrodošlico.
smile-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji....

nekaj sem kupil na ebay.de, vse štima
cheer.gif


kaj naj dam v komentar?
redface-1.gif



P.S. v petek ob 7:00 naročil en aparat, včeraj dobil
cheer.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Lahko napišeš v angleščini, ali pa poglej pri njemu kaj so mu drugi napisali(preglej v google translat da bo vsaj pozitivno:)).Saj ni potrebno pisat nekih romanov ali osebnih izpovedi
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz mam nek standard: item as described, fast shipping, good seller, would buy again.

Neki takega napišem pri vsakem, pri katerem sem zadovoljen. Itak folk večinoma samo negativne komentarje pogleda.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Ni ti treba viseti za računalnikom in čakati zadnjo minuto.

saj ne rabis..ebay zna to za tebe nardit...ze na zacetku napises najvisjo cifro in potem ebay sam zvisuje po 1€ dokler ne doseze tvojega maximuma
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja, sam ce jaz ponudim svoj max. v zadnji minuti in je trenutno najvisja cena, sem zmagal. Ce pa napisem ta max 5 dni prej, pa lahko ostali preizkusajo kje je moj max... in me potencialno presezejo.

Vem, ko sem kupoval otrosko opremo, sem popusil desetine , ce ne stotine avkcij za 1 EUR... in povsod so me zjebal v zadnjih 10 sekundah. Ce bi me zjebal prej, bi zihr poskusil dat se tist evro vec (no saj na koncu nisem nikoli vedel al je bil 1 EUR ali 50 EUR visja max ponudba zmagovalca - a bolelo je vseeno).
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Ja, sam ce jaz ponudim svoj max. v zadnji minuti in je trenutno najvisja cena, sem zmagal. Ce pa napisem ta max 5 dni prej, pa lahko ostali preizkusajo kje je moj max... in me potencialno presezejo.

Vem, ko sem kupoval otrosko opremo, sem popusil desetine , ce ne stotine avkcij za 1 EUR... in povsod so me zjebal v zadnjih 10 sekundah. Ce bi me zjebal prej, bi zihr poskusil dat se tist evro vec (no saj na koncu nisem nikoli vedel al je bil 1 EUR ali 50 EUR visja max ponudba zmagovalca - a bolelo je vseeno).
smile-1.gif

saj ce resno bidas potem je na koncu vedno neka mala razlika...jaz se sploh vec ne sekiram, ker ta 1 eur pomeni lahko tudi 100 al pa res 1 €...jaz na začetku postavim 10 € nizjo ceno...pa cakam na koncu pa stisnem se 10 € polek in je to to...ebay sistem je dovolj dober, da ne rabim snajperjev :D
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Veš kje je samo problem tega "sistema", ki ga ti uporabljaš oz. je integriran od ebaya. Pri emocionalnih bidderjih.

Recimo ti gledaš eno kitaro, za katero bi bil pripravljen dat 200€ (hipotetično vse skup seveda). Do konca je pač dan ali več, saj nima veze. Ti napišeš 200€ in pozabiš, kar bo pač bo. Potem pa pride en, ki si reče ma 150€ dam več pa ne. In čaka do recimo 5 min pred koncem in napiše 150€, pa mu sistem sevda avtomatsko tvojo ponudbo nastavi na 155. In on potem emocionalno da še 5 zraven, pa še 5 itn in ti na koncu res dobiš za 190 ali 200, kot je bila tvoja cena.

Če pa ti počakaš, da on 5 minut pred koncem pač da tistih svojih max 150€, ti pa minuto ali manj pred koncem nabiješ 200€, pa boš dobil za 155 ali pa 165, ker tisti, ki biddajo(biddamo), tik pred koncem ponavadi ne dvigujemo za 40€ ampak za minimum. Vsaj tako je pri meni, verjamem, da še marsikdo tako dela.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Eee tu pa se strinjam s tabo
smile-1.gif
. Racunam pac na to da je ebay ze taka zadeva da je vedno manj "emocionalnih biderjev". Btw. Dober izraz
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik TurboD pravi:
Pozdravljeni,

do sedaj še nisem kupoval preko e-Bay in sem se tako lotil iskanja nekaj delov za gokarta, ki ga mislim narediti za "tamale". Pa sem v e-Bay.de našel nekaj takih primernih volanov s pametno ceno, pol pa spodaj piše + EUR 20,24 Versand (pa tudi več...). To naj bi pomenilo dostavo,samo ali niso to velike cene za dostavo. Volan stane 15€, dostava za njega pa recimo 30€? A je to normalno ali sem imel samo jaz to srečo?
To ni dostava
evil.gif

Volan je v resnici dražji. Napišejo nizko ceno, preostalo pa "skrijejo" v poštnino.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ravno se mi je iztekel moj prvi oglas na Ebayu. Plačam jim račun preko Paypala.
Sedaj pa želim oddati nov oglas. Na vsak način mi teži, da moram urediti "automatic payment method". To mi sicer ne diši preveč, vem pa tudi, da je bilo zadnjič možno enkratno plačilo. In to preko Paypala, pri tem "automatic payment method" pa mi ponuja samo plačevanje preko kartice ali običajnega plačila (položnica).
Sem jih povprašal, pa mi še niso uspeli čisto razjasniti - še čakam bolj natančen odgovor.
Kako je s to zadevo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Jaz imam preko Paypala in to je to. Provizijo mi direkt preko PP odtegnejo. Noben kreditne ali karkoli...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Očitno hočejo imeti tvoje osebne podatke (o kreditni kartici, itd.). Big.brother.press
Žal ti ne preostane drugega kot da jim to daš ali pač ne uporabljaš Ebay-a za prodajo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja, saj ... sedaj sem jim dal tiste podatke. Glede na to, da na Bolhi v enem mesecu nihče niti poklical ni, še pogledov skoraj ni bilo, sem na Ebayu prodal štiri kose v dveh tednih. Se očitno splača, je pa res, da je Ebay kar draga zadeva (opilijo te za oglas (četudi na začetku "brezplačen"), pa še provizijo poberejo, dodaš še davek ...).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Kakšen davek? Na grobo računaj cca. 15% ti pobereta Ebay in PayPal. Ni tako hudo. In ja, za nekatere specifične zadeve se kar splača Ebay. Pri nas nihče še povoha ne, medtem ko imaš na Ebayu bistveno večjo ciljno publiko.