Spet....pa ne no

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Ja, ker besede "Moje sožalje" ti namreč vzamejo preveč časa in energije....

Zakaj bi šel to nekomu govorit, ki ga niti ne poznas? To besedno zvezo ji je v zadnjih dneh reklo že 100
ljudi, in če še ji bo on, ji nebo nič lažje, le spet bo jo "pomnil" pa še sebe bo bediral.

Ostani v sobi. Če se le da.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.775
113
kod Džej-Zija
Ponosni smo nate.
bonk.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Citat:
Uporabnik novaa pravi:

in tudi nobenemu ne grem sožalja izrečt razen če ga zelo dobro ne poznam!
zdaj pa če sem čuden sem pač čuden bmk
nahrung002.gif

Ne stari nisi čudn, jaz sem tudi nardil tako kot sem in mislim da je blo tak vredu!
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Spet en mamin sinek zavit v vatko, nič slabga slišat pa vidt. Pol te bo ena bejbika en dan pustila boš pa tle ceuga hudiča zganjal pa jokcal in stokcal. Veš kwa mali, kr lepo izreč uni dve besedi pa ne jamri, to je lajf.

Mislim mularija razvajena.


majč
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
jao! kako si pa ti to povedala?

a je tiste dve besedi kr tko izrečt??? če je teb to rutina, men ni! in mi je problem rečt nekomu sožalje, pa roko stisnt pa mu v oči pogledat, ko vidiš kako hudo mu je (že brez tebe) in z vsakim stiskom roke mu je bolj hudo... in zato se jest ne bom udeleževal več pogrebov!


neumna si ti, če ti je tok simpl izrečt "moje sožalje"?!
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ne se nene čisto strinjam. Čez ene stvari moraš it. Ker pol boš vedno zatrokiro pri takih zadevah, ki ti niso lih po godu in se boš izogibal. Na tak način pol vse rešuješ v lajfu.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Tokrat sem na strani Majč. Pa kaj je, a ste desci a ste babe?!? Pač, to je sestavni del življenja, tudi smrt, pa če se še tako čudno sliši. In, kot je nekdo že prej omenil "men's got to do what men's got to do" (John Wayne, eden zadnjih pravih ameriških moških), pa če ti je hudo ob tem, to odločno potlačiš.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Ne se nene čisto strinjam. Čez ene stvari moraš it. Ker pol boš vedno zatrokiro pri takih zadevah, ki ti niso lih po godu in se boš izogibal. Na tak način pol vse rešuješ v lajfu.

če ti na tak način rešuješ vse zadeve je to tvoj problem....

jaz na tak način rešujem samo smrti in nepotrebna srečanja z žalujočimi....

mislim da me še dovolj čaka v prihodnosti glede žalovanja (mama, foter) ne rabim se zdaj vsako leto zaradi
določenih oseb ki jih na videz poznam nekaj obremenjevat...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Spet en mamin sinek zavit v vatko, nič slabga slišat pa vidt. Pol te bo ena bejbika en dan pustila boš pa tle ceuga hudiča zganjal pa jokcal in stokcal. Veš kwa mali, kr lepo izreč uni dve besedi pa ne jamri, to je lajf.

Mislim mularija razvajena.


majč

s tabo pa je res nekaj oreng narobe..... če nekomu nekaj ni všeč in se tega izogiba pa je že razvajen mamin sinko?
stupid-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
dekca; sej si isto povedal kot una gor! "men's got to do what men's got to do"... in verjamem da v filmu z john wayneom ni bilo to uporabljeno v kontekstu ko je moral izrečt sožalje družini k je izgubila sina/hčer! ampak bolj v sceni, ko je mogu prijet za pištolo in brant mesto...

pač za ene to ni sam neka fraza, k pač pride z dogodkom. In jest bi raje videl, da mi nekdo sploh ne izreče sožalja, kot pa, da izreče le zarad tega ker pač to mora. če se ne čutis prizadetega, pol sploh ne prideš na pogreb... tko bom jest delal od zadnjega pogreba naprej. na kateremkoli sem bil, mi je bila največja muka it tja in neki igrat, ker ubistvu jest tiste osebe sploh nisem dost osebno poznal... hkrati mi je bilo pa težko gledat prizadete, ker so res trpeli... in počasi začneš še ti trpet...

eni smo bolj občutljivi (mehke duše), drugi ste pa bolj "trdi" in vam je to nekaj kar opravite brez problemov.

celo, ko so starši peljali našega psa uspavat, se nisem mogu it poslovit od njega! bilo je pretežko! kaj me še čaka z starši, prijatelji...
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Tu je spet kup teoretikov, kako bi oni čist drgač imeli pogreb (in da ne bi marali ljudi okoli) in podobno.
Ko ga boste imeli, boste pa nekak spremenili stališče.
Veliko žalujočih celo prosi, če lahko kdo z njimi ostane - da le niso sami v taki žalosti.

Sožalje se gre izrečt, čim je umrl nekdo, ki ga osebno poznaš oz. je draga oseba nekoga, ki je tvoj sorodnik/prijatelj/kolega.

Ker s tem daš ljudem vedeti, da si jim na voljo, če bodo slučajno potrebovali pomoč.

Verjamem pa, da je veliko lažje (in lagodneje) čepeti na riti, se vsemu temu izogniti in ne narediti nič, hkrati pa pametovati, kako so ostali neumni, ker lezejo na tako žalostne kraje.

(BTW - 99% ljudi, torej vsi normalni, ne skačejo ravno od navdušenja, ko gredo izreč sožalje. Ker vidim, da se tu pojavlja nek "izum", da se hodi tja uživat
bonk.gif
Tja se gre iz spoštovanja do umrlega, iz spoštovanja do svojcev in zato, da se jim da vedeti, da niso sami. Zato se gre tja.).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja sej njim so v podporo njihovi bližnji! brati, punce/fanti, starši... a zdej naj pa cel blok enmu ponudi ramo? sej verjamem, da je vsakemu hudo, če je sam, sam 10 jih pa tud ne rabi okol sebe, a ne? važno da sta 2-3 pa je!

in ne, za vsak pogreb k ga bom zamudil, pa bi moral (po vaše) iti, me bo pekla vest! sam pač tak sem...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ko te bo dejansko usekalo, boš že dojel, da je bolje imeti 10 ramen, kot pa samo 2.
(Vprašanje sicer je, če boš - glede na svoje izolacijsko obnašanje - sploh imel kakega. In tako se to poračuna. Ne rabiš nobene slabe vesti.
smirk-1.gif
)

Že zato, ker se ponavadi izkaže, da lahko iz desetih resno računaš samo na enega. Ostali, ko se gre zares, hitro stisnejo prpo, kot jo je tudi avtor te teme. Kljub temu, da so na začetku vsi imeli resne namene. Kot jih ima tudi tu kup ljudi, ki teoretizirajo, kaj bi, če bi....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja priznam, mogoče sem res izolacijski, ampak to sam zarad tega, ker sem premehka duša! javno ne bom nikol ne vem kako žaloval... bom v sebi držal in po svoje žaloval, pozabljal...!

a niso glupi klišejski pogovori z žalujočim... kok je bil dober, vsi so ga imeli radi, vsi ga bojo pogrešali, prehitr je umrl,... bla bla bla! vsak ve kakšen je bil, in takšen je pač bil! ne vem zakaj bi bilo žalujočemu lažje, če bi mu to govoru? realnost je glavna!
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj naj ti rečem - ko te bo žvajznilo, boš že v nulo dojel vsebino vseh teh t.i. "klišejskih pogovorov".
Do takrat pa ni panike - sej gre za tvoje kolege, prijatelje,... in spoštovanje do njih tudi tako, da si z njimi v žalosti, ne samo v veselju in flancanju "globokih" misli, kot na primer "kako je dobra una pi.čka, ki sedi ob šanku".

Meni osebno je pa res popolnoma vseeno, ali ti prijatelje imaš ali ne.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
in zato se jest ne bom udeleževal več pogrebov!

Jas se jih več ne že uff, sploh se ne spomnim kdaj sem bil na zadnjem.
In edini pogreb na katerega še grem bo moj lasten, pa še tam znam manjkat.

Mam neko svojo filozofijo, in me noben ne prepriča v nasprotno, in če še bom kdaj na
pogrebu, bo to v lisicah, privlečen z štrikom, sicer pa ni pogoja da me tam vidite.

Kul kolegom pa izrečem sožalje, pa je to to.