Spet incident zaradi "žganice"

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113

Citat:
synthman pravi:

Me pa zanima, kako se boš ti reševal iz takšnih situacij čez kakšnih 10-20 let, ko ti bodo refleksi opešali še bolj, kot če bi danes spil tri pire. Boš nesel izpit nazaj?

A vidis tukaj pa izkusenost nadoknadi tiste reflekse. Kaj pomagajo refleksi enemu 20 letniku treznemu ali pijanemu ce ne zna ocenit situacije na cesti.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Zanimivo, čez tiste, ki ti sekajo ovinek ali pripeljejo po tvoji strani pa niti besede. Zate so problem tisti, ki pripeljejo počasi po svoji strani in bi mogoče reagirali kakšno desetinko ali dve kasneje, kot bi sicer.

Me pa zanima, kako se boš ti reševal iz takšnih situacij čez kakšnih 10-20 let, ko ti bodo refleksi opešali še bolj, kot če bi danes spil tri pire. Boš nesel izpit nazaj?

Očitno je tebi vseeno, če fentaš sebe in sopotnike v avtu... važno da si imel ti prav in da se nisi počutil krivega. Lepo so te starši vzgojili
bonk.gif
Govoriš da si izkušen in zrel, obnašaš se pa kot 5 letni froc....
Kako se bom jst reševal iz situacij čez kakšnih 10-20 let? Predvsem ne bom vozil s tremi piri v riti in okol gobezdal kako ultra vareno in pametno se obnašam. Oziroma z drugimi besedami - maksimalno bom poskrbel za varnost sebe in drugih udeležencev v prometu. Mišljenje "zakaj bi se pa jst mogu odmaknt, če je un prehitro pripeljal" se mi zdi naravnost fukneno. Če bi vsi vozniki tako nizkotno razmišljal kot ti, bi bilo 100% več nesreč.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik D_K pravi:

Citat:
synthman pravi:

Me pa zanima, kako se boš ti reševal iz takšnih situacij čez kakšnih 10-20 let, ko ti bodo refleksi opešali še bolj, kot če bi danes spil tri pire. Boš nesel izpit nazaj?

A vidis tukaj pa izkusenost nadoknadi tiste reflekse. Kaj pomagajo refleksi enemu 20 letniku treznemu ali pijanemu ce ne zna ocenit situacije na cesti.

In ker si izkušen in lahko "presodiš" situacijo, lahko kjub slabšim refleksom še tri pire spiješ preden greš za volan? Ker glih to hoče tale izkušen brihtnež povedat....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:

Citat:
synthman pravi:

Me pa zanima, kako se boš ti reševal iz takšnih situacij čez kakšnih 10-20 let, ko ti bodo refleksi opešali še bolj, kot če bi danes spil tri pire. Boš nesel izpit nazaj?

A vidis tukaj pa izkusenost nadoknadi tiste reflekse. Kaj pomagajo refleksi enemu 20 letniku treznemu ali pijanemu ce ne zna ocenit situacije na cesti.

In ker si izkušen in lahko "presodiš" situacijo, lahko kjub slabšim refleksom še tri pire spiješ preden greš za volan? Ker glih to hoče tale izkušen brihtnež povedat....
Pa še to hočem povedat, da tisti trije piri pri izkušenih šoferjih predstavlja neznatno povečanje nevarnosti, približno tako kot tud prekoračitev hitrosti za kakšne 10km/h ne predstavlja nobenega hudega ogrožanja prometa. V večini slučajev.

Sicer pa, če praviš da ne piješ ko voziš itak ne veš, kaj sedaj pametuješ.

Neizkušen (mlad) šofer pa ne zna vedno presodit situacije, lahko reagira napačno (bremza v ovinku) zato se tud kdaj zgodi, da ti kdo pripelje po tvojem pasu, ker ni hitrosti prilagodil razmeram. Po tvoje naj bi bil pa kriv tisti, ki je pripeljal pravilno po svojem pasu, pa spil 3 pire.

Tud ti refleksi, na katere se radi izgovarjate ko debatiramo o alkoholu še zdaleč niso problem. Refleksi ti pridejo prav šele tedaj, ko si že globoko zabredel. Da pa do tega ne pride, ti pa izkušnje precej pomagajo.
Reflekse boš tid ti čez 10-20 let izgubil, pa boš imel take, kot če bi danes vozil pijan. Pijanim bi ti zdej odvzel izpit zaradi slabših refleksov. Boš takrat ti sam nesel izpit nazaj?

Da se razumemo, govorimo o treh pirih, ne o koma pijanih. Pa o 10-30 km prehitrih, ne o 2-3x prehitrih.
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Kaj sedaj pametujem? A če povem, da vožnja pod vplivom alkohola ni ql, pa pametujem? Tud jst sm šou po kakšnem piru kdaj za volan, pa ne prepričujem sebe in okolice, da je to pametno, tako kot ti počneš.... To je debilizem. Vsak naj gre na cesto 100% sposoben vožnje. Izgovorjat se na to, da je drug naredil napako ob tem, da si bil ti pijan je debilno.

In posledica alkohola NI samo slabši reakcijski čas ampak ti tudi dojemanje spremeni. Če pa misliš, da si treh pirov že tako navajen, da čist normalno funkcioniraš pa ti resno predlagam, da greš v AA-društvo.

Pa ti če maš še tako sposobnost predvidevanja ne moreš predvidet, če ti bo froc skočil za ovinkom čez cesto. In na kaj se boš takrat zgovarjal? Da je itak otrok kriv in boš odpeljal naprej?

In ja.... takim kot si ti, bi mogli izpit uzet... trajno. Nekaj je, če se kdaj zgodi da se pijan vsedeš za volan, drugo pa je ko samega sebe in druge prepričuješ da je to nekaj normalnega in neškodljivega.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Kaj sedaj pametujem? A če povem, da vožnja pod vplivom alkohola ni ql, pa pametujem? Tud jst sm šou po kakšnem piru kdaj za volan, pa ne prepričujem sebe in okolice, da je to pametno, tako kot ti počneš.... To je debilizem. Vsak naj gre na cesto 100% sposoben vožnje. Izgovorjat se na to, da je drug naredil napako ob tem, da si bil ti pijan je debilno.

In posledica alkohola NI samo slabši reakcijski čas ampak ti tudi dojemanje spremeni. Če pa misliš, da si treh pirov že tako navajen, da čist normalno funkcioniraš pa ti resno predlagam, da greš v AA-društvo.

Pa ti če maš še tako sposobnost predvidevanja ne moreš predvidet, če ti bo froc skočil za ovinkom čez cesto. In na kaj se boš takrat zgovarjal? Da je itak otrok kriv in boš odpeljal naprej?

In ja.... takim kot si ti, bi mogli izpit uzet... trajno. Nekaj je, če se kdaj zgodi da se pijan vsedeš za volan, drugo pa je ko samega sebe in druge prepričuješ da je to nekaj normalnega in neškodljivega.
Kaj boš pa ti naredil, če ti bo otrok skočil na cesto čez 20 let, ko boš imel slabše reflekse? Se zgovarjal, da je otrok kriv? Da otrok ne pogleda na cesto, al da ga starši malomarno puščajo samega pa ni nič narobe? Zakaj naj bi bil kriv voznik, saj skakanje na cesto je prepovedano ravno tako kot pitje alkohola. samo člen je drugi.

In če zagovarjaš, da bi morali trajno odvzet izpit tistim, ki reagirajo desetinko ali dve počasneje, bi z isto logiko moral zagovarjat trajno odvzem tud tistim, ki pripeljejo 10 km/h prehitro, saj ti pa predno reagirajo prevozijo tolk daljšo razdaljo, da bi otroka vseeno povozili a ne? (če ze primerjamo s pijanim)
Tud na gas se pritisne namerno, in nikakor ne slučajno.

Jest po treh pirih funkcioniram normalno, a se potem do kluba AA lahko peljem z avtom?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če mi bo otrok čez 20 let skočil pred avto, bom naredil vse kar se da, da se izognem nesreči. In 100% lahko izkoristiš svoje zmožnosti samo če NISI pijan. Vsak naredi napako... ampak da pa zavestno večkrat zapored delaš napako in greš nažgan na cesto pa je neodgovorno in debilno.

Nisem rekel, da bi morali odvzeti izpit tistim, ki odreagirajo desetinko ali dve počasneje. Rekel sem, da bi morali odvzeti trajno izpit takim bolnikom kot si ti, ki je v glavi prepričan, da je vožnja pod vplivom alkohola ql. To je isti debilizem, kot bi načrtno fural čez rdečo... samo drugi odstavek.
smirk-1.gif


Če po treh pirih normalno funkcioniraš (ker očitno nisi sposoben kontrolirat pitja) ti jst taxi častim, pa pejt do kluba AA... Lahko te tud jst zapeljem... samo povej kje pa kdaj... ni problema.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Jest po treh pirih funkcioniram normalno, ...

Brez zamere a tako mišljenje prvi indikator, da si res alkoholik in zrel za kako zdravljenje. Potem pa še tvoje vztrajanje kako lahko pijan isto varno pelješ kot trezen...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Izkusen voznik oz. starejsi ve, da se po naselju kjer na cesto skacejo otroci vozi primerno. Tukaj veckateri mladenic poskusa dokazati kaj njegov nov avto zmore.... tisti refleksi ttukaj ne pomagajo nic. Ne dolgo nazaj je eden mojster "24 let - trezen " tukaj poskusil zvozit ovinek pri 180 kmh+. verjeli ali ne, ni mu uspelo. Ni edini, ki mu na pamet pridejo taksni podvigi.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Itak, vsakmu ki ima kej v glavi je to jasno. Sigurno da bo izkušen (tako ali drugače) "lažje" peljal pijan, sam me prov boli k., še vedno je tak za v zapor..

Sej izkušeni lahko tut pijani bp delajo, pa začuda večina ki je pijanih za volanom, tega ne počne..
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Če mi bo otrok čez 20 let skočil pred avto, bom naredil vse kar se da, da se izognem nesreči. In 100% lahko izkoristiš svoje zmožnosti samo če NISI pijan. Vsak naredi napako... ampak da pa zavestno večkrat zapored delaš napako in greš nažgan na cesto pa je neodgovorno in debilno.
Skratka povozil bi ga. Če si prej namigoval, da bi ga nekdo pijan zaradi slabših refleksov povozil otroka, , bi ga ti v tem primeru iz istih vzrokov.

Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Nisem rekel, da bi morali odvzeti izpit tistim, ki odreagirajo desetinko ali dve počasneje. Rekel sem, da bi morali odvzeti trajno izpit takim bolnikom kot si ti, ki je v glavi prepričan, da je vožnja pod vplivom alkohola ql. To je isti debilizem, kot bi načrtno fural čez rdečo... samo drugi odstavek.
smirk-1.gif


Če po treh pirih normalno funkcioniraš (ker očitno nisi sposoben kontrolirat pitja) ti jst taxi častim, pa pejt do kluba AA... Lahko te tud jst zapeljem... samo povej kje pa kdaj... ni problema.
Svoboda misli je je po ustavi zajamčena, torej to ne bo zadosten razlog za odvzem izpita.
Če pa bom vozil pod vplivom alkohola, pa pomeni slabše reflekse. Pa smo pri tem, da bi vzel izpit tistim s slabšimi refleksi.

Se bom spomnil nate, ko se bom odločil it k AA
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Na koga je to letelo? Najbrž name.

Načeloma v tej temi vsebina z moderatorskega stališča ni bistvena, precej bolj važen je način, kako pogled na svoje zadeve predstavimo. In eXhair tega ne zna prav dobro, medtem ko synthman piše kulturno. Če se ne strinjam z njim (in se tudi ne), ga bom na to "opozoril" kot uporabnik in ne kot moderator.

Dovolj OFF-a, nazaj na temo.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Kakšno temo?

Vse kar se še piše je ping pong v smislu
synthman: Jaz lahko spijem tri pire in potem vozim še varneje kot, če sem trezen
ostali: to je nemogoče
synthman: Kako nemogoče, jaz lahko spijem tri pire in potem vozim še varneje kot, če sem trezen
ostali: pa to ni pametno
synthman: Kako ni pametno, jaz lahko spijem tri pire in potem vozim še varneje kot, če sem trezen
ostali: pa, če bi vsi tako vozili bi bilo nesreč 100% več
synthman: Kako več, jaz lahko spijem tri pire in potem vozim še varneje kot, če sem trezen
...
...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Če mi bo otrok čez 20 let skočil pred avto, bom naredil vse kar se da, da se izognem nesreči. In 100% lahko izkoristiš svoje zmožnosti samo če NISI pijan. Vsak naredi napako... ampak da pa zavestno večkrat zapored delaš napako in greš nažgan na cesto pa je neodgovorno in debilno.
Skratka povozil bi ga. Če si prej namigoval, da bi ga nekdo pijan zaradi slabših refleksov povozil otroka, , bi ga ti v tem primeru iz istih vzrokov.

Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Nisem rekel, da bi morali odvzeti izpit tistim, ki odreagirajo desetinko ali dve počasneje. Rekel sem, da bi morali odvzeti trajno izpit takim bolnikom kot si ti, ki je v glavi prepričan, da je vožnja pod vplivom alkohola ql. To je isti debilizem, kot bi načrtno fural čez rdečo... samo drugi odstavek.
smirk-1.gif


Če po treh pirih normalno funkcioniraš (ker očitno nisi sposoben kontrolirat pitja) ti jst taxi častim, pa pejt do kluba AA... Lahko te tud jst zapeljem... samo povej kje pa kdaj... ni problema.
Svoboda misli je je po ustavi zajamčena, torej to ne bo zadosten razlog za odvzem izpita.
Če pa bom vozil pod vplivom alkohola, pa pomeni slabše reflekse. Pa smo pri tem, da bi vzel izpit tistim s slabšimi refleksi.

Se bom spomnil nate, ko se bom odločil it k AA

Kdo je rekel da bi ga povozil... lahko bi me ravno tista treznost, katere ti nisi vajen, ločila pred katastrofo. Na srečo se vsaj paciente, kateri povzročijo nesrečo pod vplivom alkohola korektno kaznuje....

O moj bog... dejansko si tak debi| (@moderatorji... se oproščam, ampak to je najlepši izraz, katerega sem našel), da ne dojameš. Alkohol ne vpliva SAMO na reflekse.... V bistvu se mi smiliš... ti in tvoja familja. Tole tvoje mišljenje ni več samo na ravni vožnje pod vplivom alkohola ampak očitno resna težava soočanja z alkoholom nasploh.

Svoje sem povedal... se mi ne da več pregovarjat s pijančkom, kateri se ne more odpoveadat pivu pred vožnjo. Upam da boš ob morebitni nesreči sam seb škodil in ne boš zajebal še drugih nedolžnih udeležencev...

pozdrav.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Še vedno izkušenost ni izgovor, da lahko pijan furaš, pa da se jebeš....

A sem mogoce kje omeil alkohol. Bistvo posta je bilo, da lahko nekdo z vec izkusnajmi boljse oceni situacijo in verjetnost da ga po sral po cesti in v naseljih je dosti manjsa. Tisti refleksi pri mlajsih pa se iznicijo pri tem, ko dirkajo. Oz. mislijo da so na cesti neprepbojni oz. sami.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja vem... ni letelo direktno nate, čeprav je tako izpadlo mogoče ... Logično je, da imajo starejši več izkušenj, ampak žalostno je da določeni izkušeni pacienti mislijo, da jih izkušnje rešijo tudi če so nažgani (enega takih lahko bereš, kako je glasen v tej temi).
Meni je pa povsem enakovredno bolno če divjaš al pa če pijan furaš... ne zagovarjam nobenega (ok... tud jst učasih kkšno neumnost nardim, ampak ne govorim potem da je bilo premišljeno in pametno). Nekateri pa so žal premalo samokritični in mislijo da so njihovi prekrški premišljeni....