Spet incident zaradi "žganice"

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Okoli 21. ure sem se peljal mimo kraja nesreče. Povzročiteljev avto res ni bil veliko poškodovan, med tem ko je bil žrtvin praktično nerazpoznaven - povsem zmečkan iz vseh strani.
Sedaj se vidi potreba po uvedbi kazenske odgovornosti za takšne nesreče. Tu se gre za uboj iz malomarnosti, povzročitelj pa na žalost najbrž ne bo niti odgovarjal pred (kazenskim) sodiščem.
Če bi bil svojec žrtve, vprašanje kaj bi mu storil... začasna neprištevnost...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Vsekakor bi bilo treba tako dejanje enačiti z umorom, npr. druge stopnje....petnajst let bivanja na DOBU...pa bi bilo morda drugače....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Hudič je to ja!

Zato pa ne pijem ko vozim!
Lahko, da je tudi kaj drugega prisililo povzročitelja, da je zapeljal na nasprotni pas, ampak ker ima toliko alkohola v krvi, mu ni opravilčila.

Se strinjam z ubojem iz malomarnosti in vsaj 10 let zapora - 5 rednega, 5 spanja.

Lp
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Zanimivo, da nic ne pise o starosti povzrocitelja. Ce bi bil mulc, bi sigurno vsaj 5x napisali in po moznosti z boldanim tekstom.
stupid-1.gif
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Mislim, da sem na eni drugi strani prebral, da je bil povzročitelj star okoli 50 (53?) let.

edit: star je bil 48 let.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Saj, tile zapiti "ateji" so zelo huda nevarnost za varnost na cesti. Mislijo, da itak navajeni, da to na njih ne vpliva (500 X jim je ratalo...), potem pa se zgodi tole....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, isti primer kot z mano. Le, da se je nesreča končala le s totalko avtomobila.
Toliko o varnosti hebenih pijancev. Svinje.

Upam, da bo res odgovarjal.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
R.I.P. pokojnemu. Bom pa opisal drugo situacijo.

Spijes 2 piva, se peljes domov, zaradi slabsih razmer na cesti ali zaradi kaksnih drugih okoliscin zapeljes na nasprotni pas. Posledicno povzorcis nesreco s smertnim izidom... V casopisu bo na veliko izpostavljeno "vinjen" voznik..... Res, da je reakcijski cas dosti manjsi ze pri malih kolicinah alkohola, a vedno (v zelo malem odstotku) ni krivec za nesreco.

PS. Ne zagovrajam povzrocitelja, izpostavljam le teoreticno moznost poteka. Res je, da smo vsi seznanjeni s posledicami ce sedemo vinjeni v avto in povzrocimo nesreco za katero je tudi prav, da za njo odgovarjamo.

PS2.Tudi jaz spijem kak pir ali dva in se pelejm domov. In tudi meni in komu drugemu se bi lahko zgodilo kaj podobnega.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
po treh pirih definitivno pokaze. verjemi.
In tudi ce ne napihas 0.1 bodo rekli da si bil "pijan". verjemi se 1x.
 
Nazadnje urejeno:

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Ja omejitev je 50.

Po tem kar sem videl, kaže da sta avtomobila samo rahlo trčila (povzročiteljev (mislim, da je bil) Clio ni bil toliko poškodovan), nato pa je Fiesto vrglo s ceste po nabrežju Savinje. Lahko, da je bil vmes še kakšno prevračanje in posledice so tu.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
po treh pirih definitivno pokaze. verjemi.
In tudi ce ne napihas 0.1 bodo rekli da si bil "pijan". verjemi se 1x.

2 piva naj bi bila za 0.5. Pa se to ce pihas kaksne pol ure po zauzitju. Je pa to tudi odvisno ce si kaj jedel prej, velikost pivca...

Zato pa jaz, ko me vcasih zanese in spijem prevec, lepo 2 ali 3 ure pac pijem samo vodo. Napihas 0.0 oziroma se povsem streznis.

LP
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Problem je ta, dato lahk ozgudi tudi meni in tudi tebi, ko se bos vracal z kaksen zurke. ( v stanju spitih 2eh pirov ).
Bog nedaj da meni kdo "umori" svojca , ampak komentarjev kot so "hebeni pijanci", "zapiti ateji" bi se jaz zadrzal, ce ne ves podrobnosti.
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tudi jaz delam to a vcasih pride kaka izjema in peljem "pijan" od lokalne gostile do doma (1km). Tudi tukaj obstaja moznost, da koga povozim. In ce bom mel v krvi samo 0.1 bo pomoje stala in bom najvecji pijanec.