Spet incident zaradi "žganice"

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

bonk.gif

Bolj idiotske izjave od te pa še nisem slišal.
Ali se morda pri normalni vožnji ne more zgoditi nič nenačrtovanega? Morda nekaj takega, pri čemer bi potreboval reflekse?
Ja, se pri vsakodnevni vožnji zgodi res redko, skoraj nikoli.

Dovolj je, da se zgodi enkrat in če takrat ni potrebnih refleksov (seveda v povezavi z znanjem ali vsaj srečo), bo to tudi zadnjič.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
kolikokrat pa ti prideš v situacijo, da odločajo desetinke in se z dobrimi refleksi rešiš?

Jaz konkretno vsako leto vsaj 2x. Pa nisem divjak...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
kolikokrat pa ti prideš v situacijo, da odločajo desetinke in se z dobrimi refleksi rešiš?

Jaz konkretno vsako leto vsaj 2x. Pa nisem divjak...
Kolikokrat ti je pa kakšna desetinka zmanjkala?

2x na leto praviš. Zdej če še 1x na mesec pelješ pijan, bi lahko izračunal, kakšna je verjetnost, da se bo to kdaj poklapalo. Pa lahko še upoštevaš, da ko si pijan voziš počasneje in te desetinke nadoknadiš s počasnejšo vožnjo.
Dva posta višje je en napisal, da je voil 20, ko je bil pijan.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Mater si spet pameten... Sem preveril vožnjo pod 8 bandidosi (ko so jih lansirali, ne vem kdaj točno je bilo to). Nisem mogel verjeti, refleks je bil ne glede na trud slabši od 1s, karkoli bi se zgodilo, bi se zgodilo precej preden bi se zavedal. Hvalabogu se je vse srečno izteklo (ni bila dolga vožnja), tako da zdaj lahko celo pišem o tem. Je pa res eno, nisem vozil hitreje, v bistvu še bolj po omejitvah. Alko mi ne udari na agresivnost.

Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

Pojdi še enkrat utrujen merit reflekse. Boš presenečen nad rezultati.

hysterical-1.gif


Saj res... kaj pa rabiš reflekse, če itak iz izkušenj veš, kaj se bo 3 ovinke naprej zgodilo, pa kater tovornjak ti bo mal ovink posekal
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
kolikokrat pa ti prideš v situacijo, da odločajo desetinke in se z dobrimi refleksi rešiš?

Jaz konkretno vsako leto vsaj 2x. Pa nisem divjak...
Kolikokrat ti je pa kakšna desetinka zmanjkala?

2x na leto praviš. Zdej če še 1x na mesec pelješ pijan, bi lahko izračunal, kakšna je verjetnost, da se bo to kdaj poklapalo. Pa lahko še upoštevaš, da ko si pijan voziš počasneje in te desetinke nadoknadiš s počasnejšo vožnjo.
Dva posta višje je en napisal, da je voil 20, ko je bil pijan.

o. moj. bog.

Pa s čim vse boš še opravičeval vožnjo pod vplivom alkohola? Nalažje je mladino obtožit za vse zlo na cesti in neodgovorno pitje za volanom, sam pa redno po 3 pirih furat avto... bravo. Lep zgled si. Verjetno bodo tvoji otroci komaj čakali, da bodo zreli, da bodo lahko fural pijani tako kot očka.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Mater si spet pameten... Sem preveril vožnjo pod 8 bandidosi (ko so jih lansirali, ne vem kdaj točno je bilo to). Nisem mogel verjeti, refleks je bil ne glede na trud slabši od 1s, karkoli bi se zgodilo, bi se zgodilo precej preden bi se zavedal. Hvalabogu se je vse srečno izteklo (ni bila dolga vožnja), tako da zdaj lahko celo pišem o tem. Je pa res eno, nisem vozil hitreje, v bistvu še bolj po omejitvah. Alko mi ne udari na agresivnost.

Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

Pojdi še enkrat utrujen merit reflekse. Boš presenečen nad rezultati.

hysterical-1.gif


Saj res... kaj pa rabiš reflekse, če itak iz izkušenj veš, kaj se bo 3 ovinke naprej zgodilo, pa kater tovornjak ti bo mal ovink posekal
crazy1.gif

BTW ker vse ve, nej nam loto cifre pove
hysterical-1.gif


EH ja, res zanimivo kakšno teorijo majo eni. Nima veže če si nažgan, bolj počas se gre pa je ok
bonk.gif

Takim želim čim večjo kazen ko jih dobijo..
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Iz tvojega pisanja sem razbral, da sodil v kategorijo ljudi, kateri so dosti premalo na cesti, da bi poznali realno stanje na cesti.

Glej...lahko se pelješ 15km/h in koma nažgan, ko po tvojem pasu prileti 18-wheeler, kateremu ni zneslo zvozit ovinka. Imaš dve variante...počakaš tam kjer si, saj s svojimi 15km/h si prav varen na cesti...pa še, če se on v tebe zabije bo itak on kriv. Lahko pa takrat uporabiš reflekse in se nekako živ izmotaš iz situacije.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Iz tvojega pisanja sem razbral, da sodil v kategorijo ljudi, kateri so dosti premalo na cesti, da bi poznali realno stanje na cesti.
aplauz.gif


Zanimivo je slovensko misljenje: bolj je izkusen 50-letnik, ki naredi 10km na dan do sihta in nazaj, ter 5km do cerkve v nedeljo, kot pa 25-letnik, ki naredi 30.000km letno.
Lol.
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Iz tvojega pisanja sem razbral, da sodil v kategorijo ljudi, kateri so dosti premalo na cesti, da bi poznali realno stanje na cesti.

Glej...lahko se pelješ 15km/h in koma nažgan, ko po tvojem pasu prileti 18-wheeler, kateremu ni zneslo zvozit ovinka. Imaš dve variante...počakaš tam kjer si, saj s svojimi 15km/h si prav varen na cesti...pa še, če se on v tebe zabije bo itak on kriv. Lahko pa takrat uporabiš reflekse in se nekako živ izmotaš iz situacije.

In kolikokrat se ti je že zgodilo, da je po tvojem pasu priletel 18-wheler, pa sta te rešili tisti dve desetinki prednosti v boljšem refleksu, v primerjavi z pijanim, ki ima tisti dve desetinki slabši refleks? meni nikoli.

Jest sm dost na cesti, (30000km+, letno) in tud vozim že nekaj desetletij. Da me postavljaš med tiste, ki niso bili veliko na cesti si se zmotil, no pa sej se tu pogosto kaj zmotiš. Upam da se na cesti manj.
Vsekakor sem prevozil dosti več od enga mulca, ki komaj doma sfehtari, da mu fotr posodi avto. Pa da zbere še za bencin.
Čeprav ima mulc boljše reflekse ne pomeni da vozi boljše in bolj varno. Sicer pa statistika pove, da četrtino nesreč povzročijo mulci do 25 leta, pijani pa povzročijo le kak odstotek nesreč.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Citat:
Iz tvojega pisanja sem razbral, da sodil v kategorijo ljudi, kateri so dosti premalo na cesti, da bi poznali realno stanje na cesti.
aplauz.gif


Zanimivo je slovensko misljenje: bolj je izkusen 50-letnik, ki naredi 10km na dan do sihta in nazaj, ter 5km do cerkve v nedeljo, kot pa 25-letnik, ki naredi 30.000km letno.
Lol.
hysterical-1.gif

50-letnik dejansko je bolj izkušen...



... v pitju
grin1.gif


ČE toliko malo vozi, mu je trasa do šihta in do cerkve rutina in že zaradi tega je manj pozoren...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
A v gostilno hodi pa peš al kako?

Kakorkoli, tud izkušen pivec bolje vozi avto kot neizkušen. Saj se zna kontrolirati, neizkušen pivec pa dela neumnosti.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Če bi se izkušen pivec znal kontrolirati potem nebi pil takrat, ko vozi.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Da me postavljaš med tiste, ki niso bili veliko na cesti si se zmotil, no pa sej se tu pogosto kaj zmotiš.

Jaz se vsaj zmotim (in to priznam), ti pa bluziš...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
In kolikokrat se ti je že zgodilo, da je po tvojem pasu priletel 18-wheler, pa sta te rešili tisti dve desetinki prednosti v boljšem refleksu, v primerjavi z pijanim, ki ima tisti dve desetinki slabši refleks? meni nikoli.

Čeprav ima mulc boljše reflekse ne pomeni da vozi boljše in bolj varno. Sicer pa statistika pove, da četrtino nesreč povzročijo mulci do 25 leta, pijani pa povzročijo le kak odstotek nesreč.

Meni se je v skoraj treh letih zgodilo, da mi je kdo priletel na cesto (ali iz neprednostne ali sekal ovinek) vsaj 5x ... sicer pa žalostno da tako razmišljaš. A ni zadost, da ti enkrat prileti nekdo nasproti? Upam, da se večino časa voziš sam, pa da boš ob tvojih pijanskih pohodih samo ti najebal, če boš..... no ampak taki pacienti imajo ponavadi zmer srečo.

Pa če lahko nalimaš link od tiste statistike, da četrtino nesreč povzročijo mladi, zanemarljiv procent pa pijani ...
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
In kolikokrat se ti je že zgodilo, da je po tvojem pasu priletel 18-wheler, pa sta te rešili tisti dve desetinki prednosti v boljšem refleksu, v primerjavi z pijanim, ki ima tisti dve desetinki slabši refleks? meni nikoli.

Čeprav ima mulc boljše reflekse ne pomeni da vozi boljše in bolj varno. Sicer pa statistika pove, da četrtino nesreč povzročijo mulci do 25 leta, pijani pa povzročijo le kak odstotek nesreč.

Meni se je v skoraj treh letih zgodilo, da mi je kdo priletel na cesto (ali iz neprednostne ali sekal ovinek) vsaj 5x ... sicer pa žalostno da tako razmišljaš. A ni zadost, da ti enkrat prileti nekdo nasproti? Upam, da se večino časa voziš sam, pa da boš ob tvojih pijanskih pohodih samo ti najebal, če boš..... no ampak taki pacienti imajo ponavadi zmer srečo.

Pa če lahko nalimaš link od tiste statistike, da četrtino nesreč povzročijo mladi, zanemarljiv procent pa pijani ...

Zanimivo, čez tiste, ki ti sekajo ovinek ali pripeljejo po tvoji strani pa niti besede. Zate so problem tisti, ki pripeljejo počasi po svoji strani in bi mogoče reagirali kakšno desetinko ali dve kasneje, kot bi sicer.

Me pa zanima, kako se boš ti reševal iz takšnih situacij čez kakšnih 10-20 let, ko ti bodo refleksi opešali še bolj, kot če bi danes spil tri pire. Boš nesel izpit nazaj?
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Stardec = synthman al kako ka oba iste bedarije pišeta...?

Zgleda, da je sel original nick malo kosti pogret v toplice. Seveda ne more da ne bi naprej pisal, da kdor je nabasan je vse OK, tisti ki pa prekoraci 10km\h pa pred steno ter metek.

Sam da bo ze kako...
roza.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Alkohol v nobenmu primeru ni dober . Kva se greste zej tuki. Kok družin je razpadl zarad alkohola , koliko nesreč je blo zaradi alkohola kok dnara gre za brezveze zaradi alkohola, vsak ki alkohol zagovarja je po mojem bebec.
Če sem enkrat na leto pijan je to zame "uspeh". Un en pir ali dva spijem na teden pa še to vedno dolgo preden grem za volan. Zmer ko gremo vn me ustavjo (zdnič so me 3x v 5 urah) pa vedno napiham 0.0...