Spet incident zaradi "žganice"

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
0,5 sta ~2 pira, ce je to za tebe normalno
bonk.gif

Jaz kot toleranco mislim 1 malo pivo oz. deci vina.
Če si ženska in imaš 50 kg, bo eno pivo verjetno že čez.

Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

Razen če si star 21 let... potem znajo biti posledice katastrofalne, ane
crazy1.gif
Mladi voznik se pri vožnji na more primerjat z starejšim izkušenejšim. Še trezni slabše vozijo, v primerjavi s starejšimi pijanimi. Bodite veseli, da vas sploh na cesto spustijo, ampak drugače žal ne morejo pridobit šoferskih izkušenj.
Četrtino nesreč povzročojo mladi do 25 let. a ni to dovolj zgovoren podatek?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

In prav zaradi takega zgrešenega mišljenja je toliko pijancev pri nas na cestah...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
0,5 sta ~2 pira, ce je to za tebe normalno
bonk.gif

Jaz kot toleranco mislim 1 malo pivo oz. deci vina.
Če si ženska in imaš 50 kg, bo eno pivo verjetno že čez.

Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

Razen če si star 21 let... potem znajo biti posledice katastrofalne, ane
crazy1.gif
Mladi voznik se pri vožnji na more primerjat z starejšim izkušenejšim. Še trezni slabše vozijo, v primerjavi s starejšimi pijanimi. Bodite veseli, da vas sploh na cesto spustijo, ampak drugače žal ne morejo pridobit šoferskih izkušenj.
Četrtino nesreč povzročojo mladi do 25 let. a ni to dovolj zgovoren podatek?

Seveda
crazy1.gif
Res, da se ne more z izkušnjami, se pa definitivno lahko z refleksi in dojemanjem (stardec.spet.v.napacno.smer.press). In to, da misliš da si pijan bolj sposoben, kot mlad voznik, pove veliko o tvoji nadutosti in po vsej verjetnosti se to odraža tudi pri obnašanju na cesti.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
0,5 sta ~2 pira, ce je to za tebe normalno
bonk.gif

Jaz kot toleranco mislim 1 malo pivo oz. deci vina.
Če si ženska in imaš 50 kg, bo eno pivo verjetno že čez.

Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

Razen če si star 21 let... potem znajo biti posledice katastrofalne, ane
crazy1.gif
Mladi voznik se pri vožnji na more primerjat z starejšim izkušenejšim. Še trezni slabše vozijo, v primerjavi s starejšimi pijanimi. Bodite veseli, da vas sploh na cesto spustijo, ampak drugače žal ne morejo pridobit šoferskih izkušenj.
Četrtino nesreč povzročojo mladi do 25 let. a ni to dovolj zgovoren podatek?

Seveda
crazy1.gif
Res, da se ne more z izkušnjami, se pa definitivno lahko z refleksi in dojemanjem (stardec.spet.v.napacno.smer.press). In to, da misliš da si pijan bolj sposoben, kot mlad voznik, pove veliko o tvoji nadutosti in po vsej verjetnosti se to odraža tudi pri obnašanju na cesti.
Za varno vožnjo je potrebno imet še vse kaj drugega, kot pa samo dobre reflekse. Pravzaprav reflekse rabiš šele takrat, ko si že globoko zabredel. Glede dojemanja razmer na cesti, so pa izkušnje zelo pomembne, teh pa mlad voznik nima.

Kar pokaži mi enga stardeca, ki se hoče pokazat pred žensko ali prjatli, kolk mu avto potegne, pa kako dobro ovinek spelje. Ga ne boš našel, Med mulci jih je pa ogromno.

Da ti misliš, da si mlad in nezkušen tud dober šofer, govori o tvoji nadutosti. Sem ti dal prej primerjavo z nogometom.
Sej, jest sm izprobal že oboje, zato tud vem.

Pa ne samo da morš bit vožnje vajen, tud pijače morš bit vajen in jo znat prenest. Mulci so pa neizkušeni tako v vožnji, kot v pitju, in kombinacija obojega je katastrofa.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

In prav zaradi takega zgrešenega mišljenja je toliko pijancev pri nas na cestah...
Tist, ki ima 100kg in spije pri večerji tri pire še zdaleč ni pijanec.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Seveda so vsega na cesti krivi mulci 18-20 let stari?? (btw niiti slučajno nism v tej skupini). Al je al pa ni v glavi..Ene reš da se fajn razbijejo pol je pa mir. Drugi spet enako vozjo ko so stari 30+. Objestno, se morjo pokazat pred drugimi, ker imajo izkušnje dajo še 2 pir več v rit itd...
Tako kot bi reku da se vsak mulc razbije z +150ps avtom...Da vsak stardecv gre kontra po AC.
Se strinjam, je večji %, vendar se zadev ne da tako lahko posploševat..

Eno so izkušnje, drugo pa prirojen občutek za volanom.. Ðabe izkušnje, če si čisti antitalent, kar se pa vsak dan opazi, da nekdo ki je kao izkušen (po letih) dela take na cest, da so eni še v avtošoli bolši..
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

In prav zaradi takega zgrešenega mišljenja je toliko pijancev pri nas na cestah...
Tist, ki ima 100kg in spije pri večerji tri pire še zdaleč ni pijanec.

In kaj zdej če ma 100kg mu ne bo pa nič?? Preveč je od človeka odvisno in njegovih "sposobnosti". Model z 100kg je lahko tut po 2eh pirih nesposoben za na cesto. Kaže vijenost. Če ne bi v praksi tega videl, bi pa res isto kot ti razmišljal..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
ja če ta 100-kilski model bolj ne pije kot ja in pol nagne ene 2 piva... ja halo da mu bo dogajal čist preveč. če pa isti tip vsak drugi ali tretji dan spije kkšn per, pa pol dveh sigurno tudi čutil ne bo....
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Rata pa problem ker tak ne ne čut pirov, gre za volan, napiha pa le, ker ga je mal "premal skup"..
Mah kokr kol, alkohol ni za na cesto. Če je žur se ga napiješ, pa al taxi, al peš itd.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

In prav zaradi takega zgrešenega mišljenja je toliko pijancev pri nas na cestah...
Tist, ki ima 100kg in spije pri večerji tri pire še zdaleč ni pijanec.

Ti se kar prepričuj...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
0,5 sta ~2 pira, ce je to za tebe normalno
bonk.gif

Jaz kot toleranco mislim 1 malo pivo oz. deci vina.
Če si ženska in imaš 50 kg, bo eno pivo verjetno že čez.

Če pa si moški, 100kg, si se pravkar najedel in ga neseš, pa treh pivov ne boš čutil, niti ne boš nič slabše vozil kot pa trezen.

Dec, 108Kg, dokaj reden pivec, 3 pire čutim že kar vredu, intenziteta odvisna v kolikem času so popiti, razen če bi na 2h popil enga bi blo bolj švoh.

Z 2pivoma bi se še upal pihat po pol ure, s tremi zih ne.

aja 1 pivo = 0,5l
nahrung002.gif


0,33 je pussy mera
priden.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Mater si spet pameten... Sem preveril vožnjo pod 8 bandidosi (ko so jih lansirali, ne vem kdaj točno je bilo to). Nisem mogel verjeti, refleks je bil ne glede na trud slabši od 1s, karkoli bi se zgodilo, bi se zgodilo precej preden bi se zavedal. Hvalabogu se je vse srečno izteklo (ni bila dolga vožnja), tako da zdaj lahko celo pišem o tem. Je pa res eno, nisem vozil hitreje, v bistvu še bolj po omejitvah. Alko mi ne udari na agresivnost.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Mater si spet pameten... Sem preveril vožnjo pod 8 bandidosi (ko so jih lansirali, ne vem kdaj točno je bilo to). Nisem mogel verjeti, refleks je bil ne glede na trud slabši od 1s, karkoli bi se zgodilo, bi se zgodilo precej preden bi se zavedal. Hvalabogu se je vse srečno izteklo (ni bila dolga vožnja), tako da zdaj lahko celo pišem o tem. Je pa res eno, nisem vozil hitreje, v bistvu še bolj po omejitvah. Alko mi ne udari na agresivnost.

Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

Pojdi še enkrat utrujen merit reflekse. Boš presenečen nad rezultati.
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ovinek je že mimo preden ga sploh registriraš...
bonk.gif


Očitno si ti skoz pijan pa ne opaziš razlike...
uf-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

bonk.gif

Bolj idiotske izjave od te pa še nisem slišal.
Ali se morda pri normalni vožnji ne more zgoditi nič nenačrtovanega? Morda nekaj takega, pri čemer bi potreboval reflekse?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Ja, pri normalni vožnji pa res rabiš imet dobre reflekse.
Ker ovinek pride tako hitro, da morš res bliskovito reagirati.

bonk.gif

Bolj idiotske izjave od te pa še nisem slišal.
Ali se morda pri normalni vožnji ne more zgoditi nič nenačrtovanega? Morda nekaj takega, pri čemer bi potreboval reflekse?
Ja, se pri vsakodnevni vožnji zgodi res redko, skoraj nikoli. Mislim da bi odločale desetinke sekunde, pa do sekunde recimo.
Vsaj moj način vožnje je tak, da do takih situacij ne prihaja. Dober šofer mora predvidit situacijo vnaprej, in tu je tud šibka točka mladih voznikov.

kolikokrat pa ti prideš v situacijo, da odločajo desetinke in se z dobrimi refleksi rešiš?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem enkrat vozil pijan, kar precej. Bilo je pa tako, da sem bil v mestu, pa sem se ustavil v bliznji gostilni (100m od doma). In ko sem sel domov teh 100m, sem vozil mogoce 20kmh, ampak sem imel filing da grem 150 sigurno
bonk.gif


16 let stara punca, 1.34 promila, ni vedela kje je, kdo je, nic
bonk.gif

48 let star foter, 2.10 promila v krvi, zletel je v ovinku naravnost (hvala bogu da ni bilo nikogar nasproti
bonk.gif


NAjbolje je brez alkohola, pa tudi vsi ki so pijani, so isti ne glede na promile, mogoce glede na kolicino popitega alkohola. ISti so pa vsi, od starih do mladih. Stari in mladi z vsaj 2.0 alkohola v krvi ne vedo ne kdo so, kje so, nic
bonk.gif


LP