sosed psihopat

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Lahko poskusite z izključitveno tožbo (SPZ). Je pa res, da to lahko traja ...

123. člen

(1) Če etažni lastnik ali drug uporabnik posameznega dela v etažni lastnini grobo krši temeljna pravila sosedskega sožitja ali svoje dolžnosti po pogodbi o medsebojnih razmerjih, tako, da je skupnost z njim nevzdržna, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se kršilec opomni.

(2) Če kršilec kljub opominu nadaljuje s svojim ravnanjem, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se vloži tožba za njegovo izključitev in prodajo njegovega posameznega dela.

(3) Sodba o izključitvi se izvrši s prodajo posameznega dela v etažni lastnini po pravilih, ki urejajo izvršbo na nepremičnine
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Pravna pot je edina pot.

Imam podobne peezdarije pri nas. Motena baba je prebila okna na naše dvorišče. Seveda brez mojega dovoljenja. Prva reakcija je bila, da sem si jo resnično želel počit...po ohlajevanju glave sem klical policijo naj ustavijo prebijanje oken na moje dvorišče, ker nimajo pristojnosti so babo samo poskusili opomniti, da to kar počne ni ok. Seveda jim ni niti odklenila vrat. Po klicih na inšpekcijo so mi pojasnili, da bo potrebno po sodni poti zadevo porihtati ter, da lahko zahtevam odškodnino. Moja hiša je zaradi tega seveda zdaj manj vredna ;-). Odločil sem se, da bo baba končala kot Vaskrsiæ. Baba zdaj ob vsaki priložnosti odpira okna, ki jih je na črno postavila in nas nadira na našem vrtu. Pošilja nas u 3pm in grozi, da naj "zginemo u svoju bajtu prokleti cigani" najboljši del btw :-D
"vse to bo njeno" in podobne boleštine.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Pravna pot je edina pot.

Imam podobne peezdarije pri nas. Motena baba je prebila okna na naše dvorišče. Seveda brez mojega dovoljenja. Prva reakcija je bila, da sem si jo resnično želel počit...po ohlajevanju glave sem klical policijo naj ustavijo prebijanje oken na moje dvorišče, ker nimajo pristojnosti so babo samo poskusili opomniti, da to kar počne ni ok. Seveda jim ni niti odklenila vrat. Po klicih na inšpekcijo so mi pojasnili, da bo potrebno po sodni poti zadevo porihtati ter, da lahko zahtevam odškodnino. Moja hiša je zaradi tega seveda zdaj manj vredna ;-). Odločil sem se, da bo baba končala kot Vaskrsiæ. Baba zdaj ob vsaki priložnosti odpira okna, ki jih je na črno postavila in nas nadira na našem vrtu. Pošilja nas u 3pm in grozi, da naj "zginemo u svoju bajtu prokleti cigani" najboljši del btw :-D
"vse to bo njeno" in podobne boleštine.
In koliko časa že trpiš te njene izpade? Ter kje si v sodnem postopku?

Fajn bi bilo, da na sredo dvorišča rukneš velik napis: pod videonadzorom. In lepo snemaš njene izpade: sploh kakšne grožnje, po možnosti še otrokom, itd... To bi znalo kaj dvignit odškodnino za ''psihične'' travme.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
še mal pa bo eno leto.
hvala za idejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
še mal pa bo eno leto.
hvala za idejo.
Uh, torej še 3 leta, da bo postala Vaskrsiæ... Veliko potrpljenja.
Za idejo pa ni problema... Samo da boš rešil. Preveri, če mora biti še kakšen drug pogoj (poleg obvestila, da se snema), da je zadeva veljavna na sodišču. Ampak mislim, da je to dovolj.
Fajn reši.
zmaga.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.012
9.157
113
40
MB
to bi tudi mene zanimalo, kateri pogoji morajo biti izpolnjeni da je video dokaz na sodišču
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
In koliko časa že trpiš te njene izpade? Ter kje si v sodnem postopku?

Fajn bi bilo, da na sredo dvorišča rukneš velik napis: pod videonadzorom. In lepo snemaš njene izpade: sploh kakšne grožnje, po možnosti še otrokom, itd... To bi znalo kaj dvignit odškodnino za ''psihične'' travme.

Kaj pa, če bi na SVOJEM dvorišču, pred njenim oknom postavil zid. Upam, da je to okno prebila v pritličju. Za začetek lahko samo veliko plato s fototapeto ceglov.
grims-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
uf, tole je pa jeb@

Policaji so po moje zgolj "gasilci", ki bodo prišli vsakič, ko bo urnebes in začasno uredili stvari. Dolgoročno bi se s takim človekom morale ukvarjati druge inštitucije. Če je alkoholik in eksibicionist je zrel za psihiatrijo.
Jaz bi šel na CSD ter vprašal če mislijo kaj ukreniti - to je njihovo delo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ni nobene variante, da na svoje, pod njena okna skipaš prikolico hlevskega gnoja?

Po možnosti od živine, hranjene s silažo, ker to še ekstra smrdi.