sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.377
5.411
113
Mater da imaš prav - če bi vse razumel kar si napisala.?

No, bolj plasticno. Rabis se vec denarja, ki jih pobiras v imenu raznih davscin in prispevkov in podobnih neumnosti. Kaj narediš?

Opcija A:
10-15k gospodinjstvom reces, da morajo pa zdaj omreznino placevat. Prvic ever povozis za nazaj zakone in pravila, ker spremembe so vedno za naprej. Tvegas seveda tozbe ipd. Za kaki izkupicek?

Opcija B:
vsem od A do Z dvignes prispevke in davke za 10%. Vsi so mickeno bolj obremenjeni s tem, nobeden prevec, nobenemu ne krsis nicesar... Kaki je izkupiček?

Do takrat pa naredis zadevo rahlo neprivlacno - ni subvencij, ni soglasij, ni pravocasnih priklopov. Sele slednji so merodajni za stari rezim.bpotem pa se pocakas 10 do 15 let, dalec od tega, da bi bilo treba zivljenjsko dobo SE. Folk vedno kupuje za 30 let, pa ven mece po 10, ker je na vidiku naslednja najboljsa rec po namazanem kruhu za 30 let.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
SE ni vse skupaj omembe vredno in jih tudi ne bo do 2024. Potem so pogoji drugacni. Potem bo par let tako in spet nekaj novega. Za nazaj se ne spreminjajo zadeve. Ni vredno se prvic tozariti, drugic pa koliko se pa iztrži od recimo 15k MFE. Enostavno vsem en davek cisto mickeno dvignes pa bo vec efekta.

Ce ti gre oa se tistih 15k na zivce naredis prehodno "akcijo":
Alternativna noznost je bilj ugodba. Nor sistem z 2024 je ugidnjesi od starega, ljudje se premaknejo, nazaj ne gre vec.

Cez nekaj let se rine v alternativno energijo. Poglej kaj se dela s kurilnicami. Folk je nahypan, da mece ven 10 ali pa 15 let stare kurilnice ven, ki so odlicne in ucinkovite, ker je treba TČ notri dati.

Nekaj ponudis, das zraven se etiketo akcija (beru subvencija) in folk gre sam, po vsej sili...
Sem že rekel, da dam trenutno kurilnico gratis če jo kdo vzame. Stara je 12 let, odplačala je samo sebe že zdavni, cena tega kar leti ven je bla pa točno tok, kokr je sam letos razlike v ceni kuriva.... Ne ne grem na TČ, nej se tole mal umiri najprej, tacajt se bo pa ta kurilnica ki pride not že triktrat izplačala. Pol bomo pa vidl, al bomo bajto prodal, al bo še kak investitor kje in gre gor fasada in vse ostalo kar sledi okol štrom prihodnosti. Zaenkrat kurilca nočem več videt, sam še teh 200 litrov skurim za tuširanje, pol pa tud če na odpad zagonim vse skup.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
No, bolj plasticno. Rabis se vec denarja, ki jih pobiras v imenu raznih davscin in prispevkov in podobnih neumnosti. Kaj narediš?

Opcija A:
10-15k gospodinjstvom reces, da morajo pa zdaj omreznino placevat. Prvic ever povozis za nazaj zakone in pravila, ker spremembe so vedno za naprej. Tvegas seveda tozbe ipd. Za kaki izkupicek?

Opcija B:
vsem od A do Z dvignes prispevke in davke za 10%. Vsi so mickeno bolj obremenjeni s tem, nobeden prevec, nobenemu ne krsis nicesar... Kaki je izkupiček?

Do takrat pa naredis zadevo rahlo neprivlacno - ni subvencij, ni soglasij, ni pravocasnih priklopov. Sele slednji so merodajni za stari rezim.bpotem pa se pocakas 10 do 15 let, dalec od tega, da bi bilo treba zivljenjsko dobo SE. Folk vedno kupuje za 30 let, pa ven mece po 10, ker je na vidiku naslednja najboljsa rec po namazanem kruhu za 30 let.
Saj razumel sem, samo sem moral dešifrator uporabit, ker je bilo toliko napak v zapisu. ;) Je pa lepo, da si se sedaj potrudila in tudi berljivo napisala. :aplauz::aplauz::aplauz:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.377
5.411
113
Ja, sori. Telefon mi autocorrecta na ne vem kaj... Vem, bi morala se enkrat ali pa dvakrat prebrati, preden sem stisnila poslji, ampak ker je to usput od enega opravka do drugega, si ne vzamem casa. Pa bi si morala...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Sem že rekel, da dam trenutno kurilnico gratis če jo kdo vzame. Stara je 12 let, odplačala je samo sebe že zdavni, cena tega kar leti ven je bla pa točno tok, kokr je sam letos razlike v ceni kuriva.... Ne ne grem na TČ, nej se tole mal umiri najprej, tacajt se bo pa ta kurilnica ki pride not že triktrat izplačala. Pol bomo pa vidl, al bomo bajto prodal, al bo še kak investitor kje in gre gor fasada in vse ostalo kar sledi okol štrom prihodnosti. Zaenkrat kurilca nočem več videt, sam še teh 200 litrov skurim za tuširanje, pol pa tud če na odpad zagonim vse skup.
Ok ce kurilca noca vec videt, TC tud ne.. kaj bos potem dal?
pelete? Lastna drva?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Če bo država pametna (hm..kdo pa je država?) bo pustila letni obračun in tako pritegnila nove investitorje, kar bo povečalo neodvisnost države od deigih hkrati pa ne bo pottebno graditi novoh proizvodnih zmogljivosti za proizv9dnjo el. energije ..torej strošek izgradnje prevzame prebivalstvo (recimo 1.5 mirjalde EUR za termoelektrano, ki smo jo ugradili da jo bomo predčasno ugasnili).

Samo kaj ko je pamet redka vrlina...privoščljivost in škodoželjnost pa glavni akterki v objemu z neumnostjo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.018
113
Ni čisto tako, ker vemo da SE ne pokriva 100% dneva. Super je da je pridelana elektrika z SE zastonj, ni pa super, ko je treba v temi in zimi nadomestit njihovo spanje. Pa sem zagovornik SE-jev.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ni čisto tako, ker vemo da SE ne pokriva 100% dneva. Super je da je pridelana elektrika z SE zastonj, ni pa super, ko je treba v temi in zimi nadomestit njihovo spanje. Pa sem zagovornik SE-jev.
Absolutno. Ampak lahko privarčujemo na račun porabljenih fosilnih goriv tekom dneva v dobrih delih leta ali tačas morebiti prodajamo presežno elektriko in razliko izkoristimo pozimi. Vsaj nekako tako bi lahko bilo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in B81

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Lahko nekdo iz primorskega konca pripne kak graf pridobljene EN na nek poletni, spomladanski, jesenski in zimski dan? Hvala. (Če ni nobenega nia primorskem koncu, bo iz kakšnega drugega konca tudi OK)
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Absolutno. Ampak lahko privarčujemo na račun porabljenih fosilnih goriv tekom dneva v dobrih delih leta ali tačas morebiti prodajamo presežno elektriko in razliko izkoristimo pozimi. Vsaj nekako tako bi lahko bilo :D
Presežno elektriko boš prodajal, ko jo imajo vsi viška = boš plačal avstrijcem, da bodo z njo filali akumulacije in ponoči od njih drago kupoval hidroelektriko iz teh istih akumulacij. ;)

Fosilna goriva ukinjamo v celoti, kolikor je meni znano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Presežno elektriko boš prodajal, ko jo imajo vsi viška = boš plačal avstrijcem, da bodo z njo filali akumulacije in ponoči od njih drago kupoval hidroelektriko iz teh istih akumulacij. ;)

Fosilna goriva ukinjamo v celoti, kolikor je meni znano.
Vsi pač nimajo, oziroma nimajo dovolj. Smo pa tako majhni, da bi lahko relativno hitro naredili presežek.