sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113

spreminjala nisem potem ničesar...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ja, kao servis (pride za par minut, malo pregleda in reče, da je vse ok) + zavarovanje je 100 ali 150 letno prek adriatica. Imamo pa še posebej vpisano pri zavarovanju hiše pri triglavu.
Spremljam delovanje panelov preko appa.. opazil da en optimizator ne dela, javil naprej, prisli zamenjat.. ciscenje - zaenkrat zadovoljen z dezjem.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113

spreminjala nisem potem ničesar...
Sicer nepovezano z zavarovanjem SE - ampak najslabs je “ne razumet.. nekaj mislt.. ne dost vprasat/tezit agentu”.. me je kostalo par jurjev :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Zavarovanje za bajto bo verjetno premalo, oz. ga moraš upgrejdat še za SE.
Zavarovanje zna zadostovati ampak ne ravno vsako, je le nekaj odvisno od tega pri kateri zavarovalnici si in kakšen je izbran paket. Določeni paketi imajo to že avtomatsko zraven pokrito in je treba gledati zgolj na ustreznost zavarovalne vsote, spet drugje pa je potrebno doplačilo, ki pa je običajno tako majhno, da je o tem praktično brezveze razpravljati kot v smislu dodatne pozornosti in omembe vredne zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Sicer nepovezano z zavarovanjem SE - ampak najslabs je “ne razumet.. nekaj mislt.. ne dost vprasat/tezit agentu”.. me je kostalo par jurjev :(
Jup. Karkoli vprašati (težiti even) je nekaj najlažjega, najcenejšega in časovno najmanj potratnega. Just do it v kolikor imate ob sklepanju kakšna vprašanja, nič se ne nazaj držat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
In pol uleti piagolo za katerega zdaj ne vem ali resno sprašuje ali se zgolj zajebava kot klasično in valda kje se zdaj ne bi ob takšni predhodni iztočnici :D

Kakšna je statistika škod kje? Pri določeni zavarovalnici? In glede česa? Poškodb sončnih panelov in/ali elektrarn?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Te številke ti ta moment na pamet ne morem povedat, sigurno pa bi se kje dalo dobiti ta info. Kar pa vem je pa to, da imajo zavarovalnice za razliko od pozitivne nule pri avtomobilskih zavarovanjih z zavarovanji nepremičnin načeloma profit do točke, ko pride do kakšnega močnega neurja ali celo več njih, potem pa se ves ta profit izgubi, po možnosti še za več let nazaj. Toča iz leta v leto povzroča več škode v smislu več škodnih dogodkov in pa enako tudi večjo škodo v smislu višjih odškodnin saj je močnejših neviht vedno več in nekako skladno z njimi se veča tudi velikost toče.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ni sicer direkt zavarovanje - ampak tukaj so “strelal” v panele s “toco”.. ce sm prav dojel se ni poznal pri hitrosti 20-30 m/s (nic ni govora o velikosti toce)

Sam imam zavarovano bolj zaradi “elektronike” kot pa dejanske toce..
Ce do kej pride - ne ves od kje pride.. al po strehi dol, al po elektriki nazaj al po internetu.. pa je v bistvu zlo mal treba, da nekej odleti
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Prvo leto obratovanja..13.35 kW pridelala 18MWh. Tezav - razen izpada enega optimizatorja po 14 dneh delivanja - nobenih.
zadovoljen.. zdej moram samo porabo pojacat (beri plin >> TC)
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic