SMS nagradna igra

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Pozdravljeni.

Naj vam na kratko opišem kako nas s temi SMS kvizi in podobnimi nagradnimi igrami po domače ropajo brez naše vednosti.
Včeraj sem na Si.asistentu opazil zaračunan znesek v vrednosti 2,070 + ddv z dne 28.03.2009 ob 08:41:01 na telefonsko število 38640xxxyyy s številke 3737

Takoj sem klical na Simobil in so mi povedali da sem prejel komericalno sporočilo od HardLab d.o.o. in sem poslal e-mail na njihovo podporo.

Mail se je glasil takole:


  • Pozdravljeni.

    Danes sem na Si.asistentu opazil zaračunan znesek v vrednosti 2,070 + ddv z dne 28.03.2009 ob 08:41:01 na telefonsko število 38640xxxyyy s številke 3737 .

    Ker navadno ob sobotah tak čas še spim, sem takoj pogledal v zgodovino prejetih in poslanih sms-ov in mms-ov, kjer nimam zabeleženih nikakršnih komercialnih sporočil. Poklical sem na Simobilovo brezplačno linijo, kjer so mi povedali da gre za prejeto sporočilo, ki je bilo poslano iz vašega podjetja. Ker nimam nikakršnega dokazila, da sem ta sms sploh prejel, bi želel vedeti, od kod vam moji podatki in kdaj sem se včlanil v vaš klub in vam dovolil pošiljanje plačljivih vsebin (ki jih sploh ne prejmem). Če mi ne morete utemeljiti svojega ravnanja, s čimer mislim na pošiljanje plačljivih sms-ov, vas bom primoran prijaviti na Zvezo potrošnikov Slovenije.

    Naj pa vam povem le to, da so pri Simobilu že zablokirali prejemanje vaših sporočil na mojo številko.

    Ker sem zelo previden pri dajanju svoje številke in posebej pazim, da se ne bi včlanjeval v takšne in drugačne klube, sem zelo presenečen in razočaran nad nekorektnim dejanjem, ki ste ga izvedli. Verjetno sem le eden izmed mnogih, ki ste ga na nepošten način prikrajšali za 2E;. Sem pa najbrž eden redkih, ki je to tudi opazil.

    V pričakovanju vašega odgovora vas pozdravljam.

    Milan Tarlaæ

DANES so mi odgovorili sledeče:
Pozdravljeni,



  • Številka 040xxxyyy je bila prijavljena preko prijavnice nagradne igre Na zabavi na ime Miha Kalajž. Številko nam je posredovalo podjetje LOP doo, ki je organizator te nagradne igre. Ker niste Miha Kalajž in nič ne veste o tej nagradni igri vam bomo na številko 040xxxyyy izdali dobropis v znesku poslanih smsov z naše strani. Dobropis bo viden na računu od Simobila. Številko pa smo tudi uspešno odjavili od prejemanja sporočil zabavne in informativne narave 1.4.2009 ob 10:02:03. Za nastale nevšečnosti se opravičujemo.

    Lep pozdrav

    Špela Narat

    Hardlab d.o.o.
    Cankarjevo nabrežje 3
    1000 Ljubljana
    Slovenija

    tel.:+386 1 426 90 84
    fax: +386 1 244 25 534
    e: spela.narat@hardlab.com


Prav tako sem prejel od Simobila sledeče:


  • Spoštovani gospod Milan Tarlač!

    S strani zunanjega ponudnika komercialnih sporočil smo prejeli obvestilo, da so vam bile na predhodnih računih preveč zaračunane storitve v višini 4,98 eur z ddv. Za nastalo neprijetnost se iskreno opravičujemo in vam navedeni znesek priznavamo kot dobropis na naslednjem izdanem računu.

    Zahvaljujemo se za vaše razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

    Si.mobil
    Naročniški sektor
    Petra Slapar
    Email: info@simobil.si
    080404040

In sedaj vas sprašujem, ali je to sploh možno, očitno da je. Kako te lahko nekdo tretji prijavi na neko nagradno igro brez da potrdiš sodelovanje v klubu oz. igri ?

LP; A|D5
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na kakem eventu izpolneš listek in gor daš podatke. Ali se je kdo zmotil ali pa namerno napisal kr eno cifro.
Se strinjam, da je to zelo mim, da te lahko nekdo tretji prijavi za nekaj kar boš potem ti plačeval. Po drugi strani pa recimo na polno težijo, če ne kličeš s točno določene cifre (primer siol in mobitelov cpn).

Si pa kar na hard napisal prvi mail:) Vsaj jst bi bil v prvem malo bolj prijazen:) Drugač pa fajn, da si zadevo rešil!
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Petra Slapar??
smile-1.gif


a to je ona lusna bjonda ki poje, al samo soimenjakinja?
 

gardelin

Pripravnik
12. mar 2009
219
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
na kakem eventu izpolneš listek in gor daš podatke. Ali se je kdo zmotil ali pa namerno napisal kr eno cifro.

Mislm, da bo tale drugi stavek kar pravilen ...
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Roni je moj kolega in sem mu dovolil da objavi zadevo, še posebaj ker ima zelo obiskovano stran...