OMV nagradna igra po SMS-u - spletna prevara

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Prejle sem dobil na telefon SMS s sledečo vsebino:

Screenshot_20191029-093652_Messages_1.jpg


S klikom na link se odpre sledeča spletna stran:

Screenshot_20191029-093659_Samsung Internet.jpg



Naprej nisem odpiral.

Sem klical na OMV Smile and drive in so mi rekli, da gre za spletno prevaro. Tako, da veste, da ne boste kakšnih podatkov gor vpisovali.

Bi bilo pa zanimivo izvedeti, od kje so dobili telefonske številke, ker jaz sem OMV Smile and drive član. Naključje?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Kratek link v SMS-u vsebuje tudi unikatni ID, ki se potem posreduje naprej na omenjeno spletno stran, tako da se lahko točno spremlja, kdo je odpiral link.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113

 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
nateg... nekaj se moraš prijavit in ko hočeš komentirati da je nateg se moraš spet prijavit...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Bom izkoristil to temo!
Na mail prihaja tole:


Dragi uporabnik PayPal,

Izvedeno je plačilo za dodajanje sredstev v spletno denarnico spodaj Skrill in Neteller uporabljata vašo kartico, povezano z vašim PayPal računom.

Na vaš PayPal račun smo začasno prekinili vašo zahtevo za transakcijo in začasno Dodana je 48-urna omejitev.

Če ste bili lastnik tega zahtevka za plačilo, ne storite ničesar in prezrite to sporočilo.

PayPal potrdi polog v obeh denarnicah (Skrill in Neteller).

Če ne, sledite spodnjim korakom, če želite preklicati transakcijo in poslati a Zahtevajte vračilo

Opomba: Skrill in Neteller vam bosta poslala kodo za preklic vašega telefona (SMS).

Ta koda zaključi postopek nedovoljene transakcije ničnosti.

Če ne vnesete kode SMS za odpoved,

Če želite preklicati in povrniti nepooblaščeno plačilo, boste prejeli plačilo in nepovratno kodo Skrill in Neteller ter znesek, ki ste ga porabili na kartici. kliknite spodnjo povezavo


PayPal računa sploh nimam, pa tudi na SMS nič ne dobivam. Ta kakšno prevaro gre tokrat??
 

md1

Pripravnik
3. feb 2008
53
0
6
Bom izkoristil to temo!
Na mail prihaja tole:


Dragi uporabnik PayPal,

Izvedeno je plačilo za dodajanje sredstev v spletno denarnico spodaj Skrill in Neteller uporabljata vašo kartico, povezano z vašim PayPal računom.

Na vaš PayPal račun smo začasno prekinili vašo zahtevo za transakcijo in začasno Dodana je 48-urna omejitev.

Če ste bili lastnik tega zahtevka za plačilo, ne storite ničesar in prezrite to sporočilo.

PayPal potrdi polog v obeh denarnicah (Skrill in Neteller).

Če ne, sledite spodnjim korakom, če želite preklicati transakcijo in poslati a Zahtevajte vračilo

Opomba: Skrill in Neteller vam bosta poslala kodo za preklic vašega telefona (SMS).

Ta koda zaključi postopek nedovoljene transakcije ničnosti.

Če ne vnesete kode SMS za odpoved,

Če želite preklicati in povrniti nepooblaščeno plačilo, boste prejeli plačilo in nepovratno kodo Skrill in Neteller ter znesek, ki ste ga porabili na kartici. kliknite spodnjo povezavo


PayPal računa sploh nimam, pa tudi na SMS nič ne dobivam. Ta kakšno prevaro gre tokrat??
ignoriraj, to je phishing email
več tukaj: https://www.paypal-community.com/t5/PayPal-Basics/is-it-a-real-valid-email-from-paypal/td-p/2257434
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.136
2.476
113
Za prevaro za nepismene, ki jim ni jasno, da nobeno podjetje pri nas ne posluje s takimi bedastimi dopisi v google slovenščini.