Sluzbeni avto - sledenje

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In kako bo detektiv to počel? Mogoče z GPS? Saj ni nujno da bo "šef" tebi sledil... Lepo bo firma rezultate iz GPSja predala detektivu, ta pa potem uradno nazaj kot produkt sledenja firmi. Pa smo tam...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
pojma nimam
smile-1.gif


samo vem da smo imeli tak primer v firmi.

Detektiv te ne more slediti z GPS-om...sploh ne na tvojem avtu, ker potem je na istem kot sama firma...ima pa pri roki fotoaparat, kjer se da razvideti kje si bil, ob kateri uri ter tudi približno početje (kar običjano zabeležijo tudi s kamero).

Ti dokazi (kamera in fotoaparat) iz detektivovih rok pa so podlaga za disciplinski postopek (beri: odpoved) ...(tudi preverjeno).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No, pa reciva takole... Imaš podatke iz GPSja, najameš detektiva in mu dostavljaš podatke (mu sugeriraš kje je velika možnost da se nahaja sledenec...). Potem pa že detektiv opravi svoje...
Verjemi, kakor mi tule vpijemo da sledenje ni legalno, verjemi, da tudi vodstvo to ve in ima to zadevo pravno pošlihtano. Drugače jih bo na sodišču študent 2. letnika pravnega faksa peljal scat...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pocakas na prvo pizdarijo in ga nogiras. Mu sploh ne rabis razlagat pravih razlogov. Dejstvo pa je, da v vecjih firmah s sluzbenimi avti bi vsak se popoldne se vozikal okoli. Jaz bi v taksni firmi dal nadzor na vse, racunalnike, avte in se kam.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Hehehehe... sem si mislil, da bo debata šla v to smer.
Pustmo pri miru Pirc-Musarjevo, naj se ona j3b3 s temi zadevami.

Sam sem samo naglas razmišljal o tehnologiji.... in izvedel nekaj novega.

Je pa res, da je že kar malo strašljivo, kako smo vedno bolj pod nadzorom - ne mislim samo v avtu, tudi drugače (googlemaps ipd, javno dostopni praktično vsi podatki katastra...)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.161
2.345
113
v lokalni ostariji
kar se motenja signala tice: ni panike... se dobijo igracke za par 10€... (ne ti meni o 3000€...) katere delajo ravno to...motijo GPS signal...

drugace pa zakaj tak nadzor? ce ni zaupanja je itak brezzveze... so ze ugotovili da kamera na delovnem mestu fuuul zmanjsa efektivnost...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Odklop antene, v kolikor je možen, onemogči določanje položaja.
Drugače bi pomagal sistenm faradijeve kletke.
Zaviješ anteno v alu folijo, in jo s kablom ozemljiš na karoserijo.