Slušalke za filme 5.1 7.1 dts...

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa šele sedaj se javiš, da imaš izkušnje s slušalkam. jst pa cel doktorat naredu
jezen.gif


neko stream storitev bo v prihodnosti sigurno potrebno plačat. zaenkrat še gre na free:)

to je dobro slišat, da zdržijo toliko ur poslušanja!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
V čem je finta da gledaš v kodi, če pa imaš powerDVD, ki že vsebuje pretvorbo v dolby surround zvok? Ker tega namreč kodi nima in verjetno nikoli ne bo imel (kupiti je namreč potrebno licenco).

Če gledaš preko PCja potem je powerDVD edina pametna izbira, drugo pa je, če imaš kak android TV in predvajalnik tam...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker je free, ker ga imam že kr nekaj let, ker pač dela, ker mi je všeč, ker...
smile-1.gif

bom probal še power dvd, majkicu ti j..., če mi ne bo všeč!!
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Najdi si še kak dts headphone X blu-ray, to je top of the top, kar lahko imaš preko slušalk in prostorskega zvoka
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ne vem zakaj bi karkoli pretvarjal, saj ti nobena pretvorba ne more izboljšati originala.. Pa le sanjaš lahko, da boš iz stereo 2.0 AAC zvoka dobil dolby sorround 5.1. S pretvorbo lahko le poudariš kakšno specifičnost a pri tem kvaliteta prej pade kot pa ostane enaka.

PS-preko Kodi lahko vse filme in nanizanke gledaš free, še posebno če si nastaviš kakšen manj prometen dodatek. Pri bolj prometnih pa kaj hitro pride do zabasane pasovne širine ali presežene količine dovoljenega prometa, ker je kvota skupna in potem ostanejo le 720 p ali zgolj SD streami. Če pa imaš zakupljeno storitev, pa imaš količine le zase. Dodana pa so tudi mesta strežnikov video vsebin, katera pri free dostopu niso vidna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Dolby headphone je seveda za DD 5.1 vir, ne 2.0 (je zmožen sicer tudi pretvorbe iz 2.0 preko dolby pro logic II, ampak to ni to).

Četudi je gledalec omejen samo na serije, so tudi te zadnje čase že posnete z 5.1 zvokom, vse novejše in bolj popularne sploh.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sprobal powerdvd... pa xbmc alpha je po moje boljš zgledal/delal kot tole:(
Zvoka iz filmov sploh ne dobim. mp3-ji so delal.
upravljanje je tudi nekam počasno. original app za telefon je katastrofa. nikol ne prtisnem prov.

lahk bi našteval kaj vse mi ni všeč, sam nima smisla.

povej kako dobim vsaj zvok iz filmov
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
pod settings morš it, pa nastavit da imaš output headphones in pa pod efekte dolby headphone.

kako spraviš na slušalke je vseeno ali 3.5 bananica ali optika, edino v windows playback output še nastviš kaj je default izhod.

obstaja še sicer možnost da v mpc naštimaš dolby headphone in pa še v ene par, ampak če ti powerdvd dela težave, potem se onega niti ne lotevaj
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
settings v power dvd?? v njem nimam kaj velik možnosti, sploh pa ne za slušalke.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Zgoraj desno je nek zobnik, tam pa potem poiščeš audio output, potem pa prvi dropdown da nastaviš channel output (tu daš headphone ali pa 2.0), potem pa spodaj efekte
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Mogoče zaradi tega, ker imaš naštiman optični izhod ja, zakaj sploh to uporabljaš?

Daj preko 3.5 bananice, pa poglej če bo kaj drugače, v glavnem tam ko imaš zdaj "use spdif" spremeniš na slušalke.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Preko 3,5 mm povezave bo pa prostorski zvok bolj kot ne vprašljiv. Lahko program generira neki virtualni prostorski zvok (podobno kot je to na TV) a to je daleč od prave stvari. Dolbi digital, DTS,...boš dobil le preko SPDIF.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Saj prostorski zvok preko slušalke je vedno virtualen, slušalke z 2 zvočnikoma na uho so fail, oz ne pridejo do izraza, tako da samo prostorski virtualni zvok.

To je tudi namen dolby headphone, da iz 5.1 vira naredi virtualni stereo zvok: https://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Headphone

Potem pa so tu nove pogruntavščine, DTS headphone X in pa Atmos, oba lahko naredita virtualni zvok, ki ni samo levo desno ampak tudi gor dol, ampak slednje jaz najbolj ne zaznam.

Je polno demotov na youtube in se lahko poslušajo, da se vidi kako je slišat, ko se te efekte vključi in vse kar potrebuje človek so stereo slušalke.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

...To je tudi namen dolby headphone, da iz 5.1 vira naredi virtualni stereo zvok: ...
Že tako ali tako imaš pri spletnih vsebinah vse skupaj obdelano z raznimi kodeki, kompresijami... Potem tako obdelan in poslabšan 5.1 zvok še enkrat kodiraš, pošlješ po sredstvu kateri ima že itak težave z 2.0 zvokom- torej zopet nekaj izgubiš na kvaliteti. Na koncu pa tisto kar pač dobiš iz 3,5 mm vira dekodiraš v 5.1 zvok.
Stvar je tehnično povsem izvedljiva (podobno kot je povsem možno peš iti na dopust v Grčijo). Je pa seveda vprašanje, kakšno zadovoljstvo imaš ob takšnem mučenju
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.344
6.535
113
Meni dajejo takšni efekti boljši občutek o dogajanju, kot 2.0 AAC, moraš vzet v zakup da ni to audiofil roba, ampak pač TV zvok kvaliteta, kjer je bolj poudarek na basih, explozijah, smereh zvok, ipd.

Je pa recimo barbers shop tak primer virtualnega surrounda, da vsakega vrže na rit, poslušaj ga.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
res je bil problem v optiki.
ko sem prestavil na analogni 3.5mm, sem dobil dodatne možnosti. Kar je za moje pojme zelo čudno.

Pa sem gledal en film... vklopil sem še nek cinema mode za sliko in zvok... @telex bi rekel, da smo že zmečkan papir še zmočli in ga nazaj posušil in zravnal:)))
Slika je mal bolj živih barv.
Zvok je tudi bolj dinamičen al kako bi se izrazil. Je pa na momente tudi slabši. Spet problem visokih tonov. Pol filma, vse eksplozije... pogledam na eni glasnosti, potem se pa dva menta v mal odmevnem prostoru, pa je tako sekalo v ušesa, da sem moral znižat glasnost.
Tudi na splošno mal preveč sekajo visoki toni.

Zaključek;
kar se zvoka in slike tiče, je vredu program powerdvd.
na splošno je pa pogreb od programa. kodiju ne seže niti do stopala!!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Te slušalke niso samo virtualne, poglejte na setup video spodaj.
Razer Tiamat 7.1

prvi minus je, da so žične;)
sem 14dni uporabljal žične, pa vlekel kabel čez sobo. Počas bi lahko pr kitajcih že novga naročil in ko bi prišel, bi bil stari ravno za zamenjat. Drugač nimam težav s kabli, sam ta od slušalk je res hitro pokazal slabosti

teoretično res zgleda dober, da imaš 5 zvočnikov v slušalki. V praksi (testi po netu) pa se je izkazalo, da ni to to.