Slušalke za filme 5.1 7.1 dts...

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Cinema mode je crap, uporabljaj samo dolby headphone in pa srednjo podopcijo, middle size room mislim da je to
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Tam ko imaš listening mode, in je na screenshotu videt stereo - dolby pro logic II, imaš kakšno opcijo za dolby headphone?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Škoda, potem to ni to
wink-1.gif


Me pa čudi, gledam za android playerje, VLC, mx player, vse kar obstaja, in nihče nima dolby headphone, bi si nekako mislil da za android naprave bi to še toliko bolj prišlo prav, ker pač verjetno dosti folka gleda preko tablice in slušalke vsebine... pa mi ni problema tudi plačat za kak program, samo da bi to delalo, ampak kot rečeno nikjer ni.

Samo na PC je možno, kar pa je malo nerodno ker se mi ne da preklaplat HDMIja nonstop, za android rešitev pa bi laufala direktno na TV pa ne bi rabil nič se jebat...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kolk sem bral in razumel, ta ki razvija dsp za kodi, noče imet nič z dolby... Zato vrjetno kodi ne bo nikol imel dolby headphones, bo pa lahko imel dsp ali pa kodi headphones ali pač nekaj, kar bo delalo enako.

Sej kot sem že napisal je tudi men čudno, da recimo onkyo (in ostali) v svojih receiverjih nima tega. Pa je po moje to za njih pljunek v morje, ker v bistvu čisto vse že imajo. Yamaha pa to tlači že 10 let, ko sploh še vedel nismo kaj to je...
Za programe recimo, da razumem, če morjo plačat, da jim to ne leži. Očitno pa tudi ne vidijo tržne niše, da bi šli sami razvijat.

Sej dokler ne prideš v tako situacijo, ti je res čudno, da bi gledal filme na slušalkah:(

Na kak redit pa hi-fi forum bi moral začet težit. Tist po moje mal spremlajo razvijalci kam naj bi šel trend oz kaj si folk želi:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
enako ne bo, ker tudi VLC za PC ima headphone virtualizacijo pa ni tako dobra kot dolby headphone, powerDVD ima tudi cinema headphones, pa niso tako dobre...še vedno je dolby headphone top, je pa licenčna zadeva tako da ni dostopa do kode in se ne ve kako točno deluje, torej ostali niti ne morejo skopirati, če bi želeli.

Yamaha tudi nima dolby in tudi od yamahe je slabše kot dolby headphone
smile-1.gif


Očitno res ni zadeva tako popularna, da tega ni nikjer. Oz obstajajo tisti stari receiverji, ko sem že pisal, ki to imajo, ampak sploh več niso v prodaji. Astro A40 recimo ima to, ampak je spet baje slabši od JVC.

Pač se ni prijela zadeva, midva sva čudna, ker to želima, ostali pač raje furajo zvočnike 5.1 in wufer, da se trese cela bajta
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sedaj so astro a50 gen.4, za preorder
wink-1.gif

Sam cena... 300$+
Pa spet svoje baterije. Men je full pomembno, da nisem pod pritiskom, da mi bo sred filma crknlo:) pa da ne bom čez kak let že iskal neke nove kitajske ponaredke...

O ja, saj jst bi tudi raje gledal na velkih zvočnikih, samo se vsi okol mene ne strinjajo. Tako sem pač šel v kompromis in si raje nabavil slušalke in uživam, kot da se s kom kregam...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Ne rabiš novega, ker ni nič boljši, eni pravijo da je celo slabši, kar se tiče dolby headphone. astro a40 pro je čisto dovolj.

JVC je zato najboljši, ker podpira optični vhod tako DD kot DTS, tega recimo nihče drug nima, sicer ni problem, ker v kodiju nastaviš DD izhod, ampak vseeno
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
btw, si že gledal kak DTS headphone X blu ray? Če ne..imaš na izbiro recimo the last witch hunter ali pa london has fallen. To si oglej, seveda obvezno blu-ray, potem pa oceni zadevo
smile-1.gif


PS, v powerDVD še moraš nastavit, da ti wuferja pošlje na slušalke, drugače je namreč brez tega, ne vem zakaj, ampak v novejših verzijah so odstranili to opcijo iz settins in moraš zadevo editirat v registru - poguglaj kako
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
A obstojajo tudi seti oz. slušalke, kjer bi imel dvoje slušalk vezanih na eno enoto (brez kabla)?

Se pravi da bi lahko dva (mogoče več..odvisno od slušalk) hkrati poslušala prek slušalk....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoče glupo vprašanje, ampak kako skrbite za blazinice okrog slušalk, usnje? Sem imel prej AKG slušalke, pa je usnje spokalo... Nabavil Sennheiser, pa je usnje spokalo...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Aha kul!

Brskam a ne najdem..posebej slušalke imajo pa kako ime?

(je to to: Sennheiser HDR 175 ?)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Hja...zdaj pa toliko vem da nič ne vem

V glavnem...kam se pravzaprav sploh priklopi slušalke? Zanima me za sam TV oz. gledanje preko njega.
(reciverja nimam)...v 'magic box' preko katerega predvajaš filme?....v TV?

In ali je tu kaj uporabna ta reč (Ki jo ponuja v eni od opcij nakupa slušalk)

https://www.amazon.de/LINDY-Au...VQTBJKPE76J1VG4
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Na stereo izhod na TV ali na optičnega, če imaš podprto to. Ali pa celo na hdmi izhod na TV če imajo slušalke tak vhod
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če boš priklopil na magic box, potem ne boš slišal TV signala (sobna/strešna antena, kabelska...) Pa spet odvisno kaj magic box ponuja kot izhode in kaj se da nastavit.

če boš priklopil na TV, pa bi načeloma moral slišat vse, 100% boš slišal, če boš priklopil na analogni 3.5mm priključek. Preko optike pa se zna kaj zakomplicirat, ker tv ima mogoče samo passthru, ki je namenjen, da boš imel naprej receiver.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če boš priklopil na magic box, potem ne boš slišal TV signala (sobna/strešna antena, kabelska...) Pa spet odvisno kaj magic box ponuja kot izhode in kaj se da nastavit.

če boš priklopil na TV, pa bi načeloma moral slišat vse, 100% boš slišal, če boš priklopil na analogni 3.5mm priključek. Preko optike pa se zna kaj zakomplicirat, ker tv ima mogoče samo passthru, ki je namenjen, da boš imel naprej receiver.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
res je bil problem v optiki.
ko sem prestavil na analogni 3.5mm, sem dobil dodatne možnosti. Kar je za moje pojme zelo čudno.

!

Sploh ne. Z vidika zvoka ( njegove reprodukcije) je idealno če ta potuje čez čim manj ojačevalcev ter drugih motenj ker vse slaša zvok. Karšen zvok je posnet je posnet. Boljši ne bo, je pa lahko slabši. In ker optika ponuja male zgube je vse skupaj zastavljeno tako da dobiš ti signal po æim krajši poti brez motenj do zvonika.

Vsaj v audifilskih vodah je tako...zato tudi ojačevalci nimajo drugega kot vklop/ izklop ter glasnosti.