Slovenski avto leta 2019

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To JE problem. Ni opravičila za lenobo proizvajalcev in zastopnikov, ki tega ne uredijo. Vsi pač ne znajo jezika in avto je kupil v Sloveniji, torej upravičeno pričakuje slovenski jezik v Infotainmentu. Za kanto je dal xxxxx tisoč eur, ni to telefon za 200 eur (ki ima slovenščino za bistveno več menijev mimogrede).

Enako sem spucal zastopnika MB v Sloveniji, ki je mirno povedal, da ga je sicer sram, ampak slovenskega jezika ni. Je pa kup drugih jezikov seveda, v katere imajo prevedeno vse skupaj. Torej za nekatere se potrudijo, za druge ne. Nesprejemljivo.

Pa znam angleško, nemško in še kaj zraven, ampak nima to veze.
Torej, če te prav razumem je to enormen ''problem'' zate, hkrati si pa še vedno kupil Mercedesa, če se prav spomnim.
A si ti slučajno že slišal za: vote with your wallet. Ker dokler je to tak ''problem'' in še vedno mirno kupujete avte brez slovenskega jezika, do takrat se pač bo proizvajalcu je... za Slovenijo.
Ker meni se zdi, da si samo sebe spucal na zastopnika in se tako pokazal za borca za slovenščino, čeprav dosegel si točno nulo. Ne, še kupil si potem avto s ''problemom''. Hkrati si se pa zdrl na nekoga, ki dejansko nima skoraj nikakršnega vpliva na to.

In da se razumemo: tudi meni se zdi nesprejemljivo v današnjem času, da obstajajo avtomobili, ki nimajo noter slovenščine (pa tudi če le za vodenje v slovenščini), se pa zato ne bom razburjal in pucal nekega nedolžnega Janeza, ki pri tem praktično nima nobenega vpliva. Če bi pa bil to tak problem, bi pa Janezu lepo mirno rekel, da naj nadrejenim pove, da so zaradi tega izgubili enega kupca in če je potrebno, naj me odgovorna oseba zato mirno pokliče, da ji bom razložil zakaj tako.
Sem imel relativno podobno situacijo z banko. Pa se zato nisem zdiral na nič krivega uslužbenca, temveč sem mu lepo povedal, da v kolikor je to končna odločitev, da bom pač šel drugam. In sem jim dal 1 teden časa, da se ''uskladijo'', vmes sem mu pa tudi rekel, da me lahko odgovorna oseba (ki dejansko lahko kaj odobri) tudi pokliče. Klica ni bilo, jaz sem pa čez točno teden dni pač prenesel zadeve drugam.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
In kam boš šel drugam, če skoraj nihče nima slovenščine? Boš potem hodil zato raje peš? :D
Jaz s tem nimam problema, imam avto v nemščini in me to čisto nič ne moti. Očitno pa imajo eni velike probleme s tem, ko pa je treba kaj narediti, pa je težava.
Sicer ima pa sedaj že precej proizvajalcev slovenščino, tako da peš ti ni treba ravno hodit. Recimo v primeru Mercedesa in konkurence: tako BMW kot tudi Audi že poznata slovenščino.
Ampak ne, treba je ''spucat'' nekoga, ki praktično nima kaj naredit. Če je tak frajer, bi se zapeljal v Stuttgart do Dieter Zetscheja, pa mu v faco povedal, da se ni za zaje... s Slovenci :).
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.543
113
Si na Apple še poslal pritožbo? Ne želim biti nesramen, ampak vsi proizvajalci pač nimajo posluha za 2 milijonski trg.

Ne uporabljam polprodukta od Appla. Na mojem telefonu je seveda slovenščina.
Dokler se vam bo to zdelo normalno in mirno pogoltnete, kar vam servirajo z izgovorom, da smo majhni in "kaj pa moremo" bolje sigurno ne bo.

Potem pa ata, ki nima pojma o jezikih kupi nov avto in dobi nek jajčast zaslon na dotik s kupom angleščih ukazov gor in se čudimo, da "iz neznanega razloga zavije levo".
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.543
113
Jaz s tem nimam problema, imam avto v nemščini in me to čisto nič ne moti. Očitno pa imajo eni velike probleme s tem, ko pa je treba kaj narediti, pa je težava.
Sicer ima pa sedaj že precej proizvajalcev slovenščino, tako da peš ti ni treba ravno hodit. Recimo v primeru Mercedesa in konkurence: tako BMW kot tudi Audi že poznata slovenščino.
Ampak ne, treba je ''spucat'' nekoga, ki praktično nima kaj naredit. Če je tak frajer, bi se zapeljal v Stuttgart do Dieter Zetscheja, pa mu v faco povedal, da se ni za zaje... s Slovenci :).

Spucam prvega v vrsti, ki mi prodaja "best or nothing", ker ne zna reči "najboljše ali nič" in se mi butasto zdi, da se za take denarje pogovarjamo o tako butastih manjkajočih zadevah. Pa ni problem samo pri jeziku seveda, se da iti še širše o funkcijah, ki jih pač za slovenčke ni, za koga drugega pa so...za manj denarja.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
Če je komu tak hud deal breaker, da v avtu ni SLO menija, je MTL čisto lepo povedal ... vote with your wallet, pa obvestiš odgovorne. Sploh pa so marsikje SLO prevodi tako nerodni in neposrečeni, da jih je obupno uporabljati.

Seveda se strinjam, da bi jih bilo fino imeti za določene segmente uporabnikov, ampak iz biznis vidika smo premajhen trg in zadeve prihajajo z zamikom ali pa sploh ne. Applu npr. se kljub vsem miljardam keša, ki jim ležijo na računu in ne vedo, kam bi z njim, gladko jebe za 2 mio trg in prevodi ... pa ne bi bilo čisto noben problem dodati slovenskega jezika v njihove naprave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.293
821
113
Bom malo sarkastičen... :) Toliko popusta, kot si ga vsak forumaš "zrihta" je več, kot stane tečaj angleškega jezika... :) Torej, če je težava na tečaj... Pregovor pa itak pravi; "več kot znaš, več veljaš". :)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Bom malo sarkastičen... :) Toliko popusta, kot si ga vsak forumaš "zrihta" je več, kot stane tečaj angleškega jezika... :) Torej, če je težava na tečaj... Pregovor pa itak pravi; "več kot znaš, več veljaš". :)

Ne gre se zato, da boi kupci vozil bili neumni in nebi obvladali vsaj enega tujega jezika. Gre se za spoštovanje različnosti s strani avtomobilskih proizvajalcev. Če lahko naložijo v sistem avtomobila ruščino, hrvaščino, madžarščino ne vidim razloga. da nebi mogli naložiti še slovenščine. Spoštovanje je v igri ne samo daj denar in izgini......
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Kaj je pa narobe z električarji in hibridi, da ne pridejo v finale? Glede na to, da se izbira avto prihodnosti (leta 2018 izbirajo slovenski avto leta 2019), bi defitivno morali glede na trende biti to električarji ali hibridi ... :bonk:
Kdo je v finalu, izglasuje folk. In niso električrjev/hibridov. Poleg tega je minimum prodanih avtov takšen, da praktično noben EV ne pride čez, ker jih ne dobijo dovolj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
saj po št. prodanih v Sloveniji je focus tam nekje z električarji in podobnimi posebneži :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Da imaš v avtu pravilno avtohtono izkušnjo mora bit jezik nastavljan na jezik porekla avtomobila. To je edina prava stvar, iskrena uporabniška izkušnja. Torej Nemščina.