Slovenski avto leta 2019

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Glede zmagovalca so bili pa novinarji res enotni.

Ne spomnim se prejšnjih let - je kateri avto v preteklosti tako prepričljivo zmagal pred ostalimi?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Heh...ravno včeraj videl reklamo za avto leta...in si rekel...no da vidmo kaj iz VAG grupe bo letos...surprise surprise
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Zdaj bi se Ford lahko končno spomnil in v svoja vozila vgradil Slovenske menije. Summit Motors kdaj lahko pričakujemo tudi slovenske menije v Fordovih vozilih?Zaenkrat Slovencem ponujate samo visoke cene vozil glede maternega jezika pa popolna tema.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.574
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Zdaj bi se Ford lahko končno spomnil in v svoja vozila vgradil Slovenske menije. Summit Motors kdaj lahko pričakujemo tudi slovenske menije v Fordovih vozilih?Zaenkrat Slovencem ponujate samo visoke cene vozil glede maternega jezika pa popolna tema.

smem vprašati, zakaj je tak greh, da ni slovenskega menija? to sem že večkrat opazil, da so navedli kot minus pri kakšnem testu, pa mi enostavno ne gre v glavo, zakaj je to tak minus ...

p.s.: SUV je itak čisti mimosun, sem se samo bal, da bo kak SUV zmagal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mogoce zato, ker to ni nek tak problem, ki ga ne bi mogli resiti... bi pa gotovo pripomoglo k temu, da bi mogoce ljudje to vec uporabljali in znali ceniti. Veliko ljudi je, ki ne znajo tujih jezikov ... In ce ze vsaka poceni kitajska "igracka" zna presenetiti tudi s slovenskim jezikom... nevem zakaj je to tak problem pri proizvajalcih avtomobilov... kjer so zneski in zasluzki precej visji :) ... Kolikor vem, je Renault eden izmed redkih, ki ima tudi slovenski jezik v infotainmentu ... Lahko da je sicer se kaksen... VW oz. skupina VAG mogoce? Kot kaze tega niti ne izpostavljajo prav prevec ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Mogoce zato, ker to ni nek tak problem, ki ga ne bi mogli resiti... bi pa gotovo pripomoglo k temu, da bi mogoce ljudje to vec uporabljali in znali ceniti. Veliko ljudi je, ki ne znajo tujih jezikov ... In ce ze vsaka poceni kitajska "igracka" zna presenetiti tudi s slovenskim jezikom... nevem zakaj je to tak problem pri proizvajalcih avtomobilov... kjer so zneski in zasluzki precej visji :) ... Kolikor vem, je Renault eden izmed redkih, ki ima tudi slovenski jezik v infotainmentu ... Lahko da je sicer se kaksen... VW oz. skupina VAG mogoce? Kot kaze tega niti ne izpostavljajo prav prevec ...

če je to problem, so kolikor vem, navodila za uporabo, pri vseh znamkah v slovenskem jeziku.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj je pa narobe z električarji in hibridi, da ne pridejo v finale? Glede na to, da se izbira avto prihodnosti (leta 2018 izbirajo slovenski avto leta 2019), bi defitivno morali glede na trende biti to električarji ali hibridi ... :bonk:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kdo pa danes se bere navodila za uporabo? :) ... Ce ni dovolj enostavno... se pac manj uporablja ... Dostikrat pa je celo tako, da prevajalci prevedjo vse... in so v navodilih navedeni ukazi v slovenscini... v avtu pa potem to ne gre skupaj... :)

Recimo takole:
CX-5_Navodila_za_uporabo_8FY4-EE-17E-SI_L_Edition1_web_OM.pdf-20190114-132250.jpg






Zato pa vidis toliko "bebcev", ki telefonirajo s telefonom v roki ... ker enostavno ne znajo ustimat povezave telefona z avtomobilskim infotainment sistemom ... Noja... vcasih se najde tudi kdo, ki namesto prostorocnega telefoniranja raje doplaca za velike 21 ali 22" feltne :) ... ampak to je ze drug problem ...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
če je to problem, so kolikor vem, navodila za uporabo, pri vseh znamkah v slovenskem jeziku.

To JE problem. Ni opravičila za lenobo proizvajalcev in zastopnikov, ki tega ne uredijo. Vsi pač ne znajo jezika in avto je kupil v Sloveniji, torej upravičeno pričakuje slovenski jezik v Infotainmentu. Za kanto je dal xxxxx tisoč eur, ni to telefon za 200 eur (ki ima slovenščino za bistveno več menijev mimogrede).

Enako sem spucal zastopnika MB v Sloveniji, ki je mirno povedal, da ga je sicer sram, ampak slovenskega jezika ni. Je pa kup drugih jezikov seveda, v katere imajo prevedeno vse skupaj. Torej za nekatere se potrudijo, za druge ne. Nesprejemljivo.

Pa znam angleško, nemško in še kaj zraven, ampak nima to veze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
To JE problem. Ni opravičila za lenobo proizvajalcev in zastopnikov, ki tega ne uredijo. Vsi pač ne znajo jezika in avto je kupil v Sloveniji, torej upravičeno pričakuje slovenski jezik v Infotainmentu. Za kanto je dal xxxxx tisoč eur, ni to telefon za 200 eur (ki ima slovenščino za bistveno več menijev mimogrede).

Enako sem spucal zastopnika MB v Sloveniji, ki je mirno povedal, da ga je sicer sram, ampak slovenskega jezika ni. Je pa kup drugih jezikov seveda, v katere imajo prevedeno vse skupaj. Torej za nekatere se potrudijo, za druge ne. Nesprejemljivo.

Pa znam angleško, nemško in še kaj zraven, ampak nima to veze.

Si na Apple še poslal pritožbo? Ne želim biti nesramen, ampak vsi proizvajalci pač nimajo posluha za 2 milijonski trg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in mtl

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To morate slo "prevajalce" vprašat...

Se spomnim dolgo nazaj je bilo rečeno, da Microsoft da več za Slo prevod, kot zasluži z licencam v Slo. Pa glede na to, da je ravno ta prevod poln napak.... :D
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Noja... ampak prevoda menijev v avtomobilskem infotainmentu je dokaj malo... v primerjavi s prevodom enega operacijskega sistema na racunalniku ... Ze OS za en mobilni telefon ima precej vec besedila za prevest...